Soubor Národního divadla opět předvedl suverénní výkon v představení opery Figarova svatba

16.6.

Soubor Národního divadla opět předvedl suverénní výkon v představení opery Figarova svatba

Festival Smetanova Litomyšl pokračoval v sobotu uvedením populární opery Figarova svatba. Pořadatelé festivalu jej sledovali s velkým napětím, protože, dle dramaturga Vojtěcha Stříteského, jednalo se již o třetí uvedení této populární opery na zdejším festivalu a obě předchozí (v roce 1988 a 2001) byly nepříjemně ovlivněny rozmary počasí. Diváci sice zůstali ušetřeni dešti, ale teploty se oproti tropickému začátku týdne držely trucovitě nízko. Nebylo tedy divu, že prokřehlé obecenstvo se o přestávce shánělo po dekách, či teplých nápojích. Diváci uznale hodnotili statečnost představitelky Zuzanky sopranistky Jany Sibery, která vystoupila v kostýmu na ramínka. Ale to nebyl jediný důvod, kvůli kterému padala na provedení Figarovy svatba v Litomyšli slova chvály. Celý soubor Opery Národního divadla předvedl suverénní a energií nabitý výkon, což posluchači odměňovali spontánním potleskem po každé árii. Ke vzájemné komunikaci přispěl i dirigent Jan Chalupecký, když každým mávnutím taktovky dával najevo, že není jen pouhý rutinní pracovník. Radost pohledět…


Figarova svatba patří mezi světově nejoblíbenější opery, a dokonce jí náleží čestné místo ve zlatém fondu dvaceti nejhranějších oper. Do Smetanovy Litomyšle přinesla radost i spokojenost - „bláznivý den“ sluhy Figara dokáže evidentně i po více než dvou stoletích potěšit festivalové publikum.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.10.

Přípravy Jistě, pane ministře jsou zahájeny

Hru nastuduje režisér Petr Novotný, jenž do hlavních rolí obsadil Petra Dohnala, hostujícího Petra Kostku a Milana Němce

Kultura celý článek
31.8.

Z Kuňky sestoupí Kráska a zvíře na prkna Městského divadla

Na přípravě magické inscenace s řadou působivých kouzel režisér spolupracoval se svým osvědčeným týmem – scénografem Ivo Žídkem a kostýmním výtvarníkem Romanem Šolcem. Šťastnou ruku měl i při výběru autora scénické hudby a písní, jímž se stal skladatel, interpret a textař Michal Hrůza, jehož mohou diváci slyšet nejen v rámci představení, ale také na novém CD, které spatřilo světlo světa při příležitosti slavnostní premiéry na Kunětické hoře.

Kultura celý článek
3.4.

Pionýrka přišla o ruku

Neznámý vandal poničil Památník osvobození, který stojí půl století na okraji Tyršových sadů v Pardubicích

Kultura celý článek
15.8.

V Afi paláci je k vidění výstava fotografií magazínu Esprit lidových novin

Pro Esprit fotí nejlepší čeští fotografové jako Radek Brousil, Salim Issa, Pavel Hejný či Lucie Robinson.

Kultura celý článek
6.5.

ČEZ arena přivítá nejlepší barmany Pardubicka a djskou show

Vstupenky získáte zdarma po registraci na www.tourdebar.cz nebo si jej můžete vyzvednout ve svém oblíbeném soutěžícím baru.

Kultura celý článek
19.6.

Už po třinácté se rozzářily pardubické ulice festivalem Zrcadlo umění.

Festivalový týden byl zahájen slavnostními průvody třídou Míru. Během prvního festivalového dne se hrála divadelní představení ve dvoře Mázhausu a v atriu radnice na Pernštýnském náměstí. Dnes se bude muzicírovat.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting