Soubor Národního divadla opět předvedl suverénní výkon v představení opery Figarova svatba

16.6.

Soubor Národního divadla opět předvedl suverénní výkon v představení opery Figarova svatba

Festival Smetanova Litomyšl pokračoval v sobotu uvedením populární opery Figarova svatba. Pořadatelé festivalu jej sledovali s velkým napětím, protože, dle dramaturga Vojtěcha Stříteského, jednalo se již o třetí uvedení této populární opery na zdejším festivalu a obě předchozí (v roce 1988 a 2001) byly nepříjemně ovlivněny rozmary počasí. Diváci sice zůstali ušetřeni dešti, ale teploty se oproti tropickému začátku týdne držely trucovitě nízko. Nebylo tedy divu, že prokřehlé obecenstvo se o přestávce shánělo po dekách, či teplých nápojích. Diváci uznale hodnotili statečnost představitelky Zuzanky sopranistky Jany Sibery, která vystoupila v kostýmu na ramínka. Ale to nebyl jediný důvod, kvůli kterému padala na provedení Figarovy svatba v Litomyšli slova chvály. Celý soubor Opery Národního divadla předvedl suverénní a energií nabitý výkon, což posluchači odměňovali spontánním potleskem po každé árii. Ke vzájemné komunikaci přispěl i dirigent Jan Chalupecký, když každým mávnutím taktovky dával najevo, že není jen pouhý rutinní pracovník. Radost pohledět…


Figarova svatba patří mezi světově nejoblíbenější opery, a dokonce jí náleží čestné místo ve zlatém fondu dvaceti nejhranějších oper. Do Smetanovy Litomyšle přinesla radost i spokojenost - „bláznivý den“ sluhy Figara dokáže evidentně i po více než dvou stoletích potěšit festivalové publikum.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.12.

Roční předplatné do VČD potěší i jako vánoční dárek

Východočeské divadlo nyní nabízí Klasické předplatné (skupiny A, B, C, E, F a H) a Seniorské předplatné (skupiny T, U a X).

Kultura celý článek
15.1.

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

Padesáté výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959) je také jedním z témat UNESCO pro období 2009–2010.

Kultura celý článek
2.3.

Excentričtí Die Antwoord budou dalším headlinerem Rock for People

Provází je pověst nejdivnější a nejúchylnější kapely současnosti, svojí hudbu pojímají jako šokovou terapii a jejich loňské pražské vystoupení patřilo k nejrychleji vyprodaným koncertům roku. Festival Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6. července v Hradci Králové, potvrzuje jako headlinera prvního dne jihoafrický fenomén DIE ANTWOORD.

Kultura celý článek
19.12.

O erbu bílého půlkoně

Brožurku lze zakoupit za cenu 20 korun.

Kultura celý článek
3.5.

Pardubičtí herci půjdou naposledy Donaha!

V pardubické verzi muzikálu, jehož světová premiéra se uskutečnila teprve v roce 2000 v divadle Old Globe v americkém San Diegu, role odvážných nezaměstnaných ocelářů ztělesňují Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Pavel Novotný, Josef Pejchal, dnes již hostující Pavel Doucek a Milan Němec, který se alternuje s rovněž hostujícím Janem Maxiánem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting