Svojanov se po rekonstrukci ukázal v celé kráse

24.4.

Svojanov se po rekonstrukci ukázal v celé kráse

Hrad Svojanov se po rozsáhlé rekonstrukci v sobotu představil veřejnosti v celé své kráse. Návštěvníci mohou nově spatřit celý areál hradu s novými expozicemi v interiérech. Slavnostní otevření doplnil bohatý doprovodný program, který si nenechali ujít ani hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, jeho náměstkyně Jana Pernicová nebo senátor Radko Martínek.


     Hradní komplex se po rozsáhlých úpravách vrátil do podoby z druhé poloviny 19. století. „Svojanov téměř nepoznávám. Díky citlivé rekonstrukci hrad úplně prokoukl. Jeho oprava je příkladem efektivního čerpání peněz z Evropské unie,“ ocenil opravený areál hejtman Martin Netolický.


     Na několikaleté přestavbě se podílel ROP Severovýchod, Pardubický kraj, město Polička a zčásti i ministerstvo kultury. Od roku 2006 dostaly budovy nové střechy, byly opraveny fasády, terasy a velká část interiérů, zrekonstruovaly se pokoje a sociální zařízení hradního penzionu, restaurace a přilehlá kuchyně a byly vybaveny stylovým zařízením.

Opravená jsou okna, bývalý poplužní dvůr v předhradí, obnovily se hradní zahrady. Byla také vybudována nová venkovní prohlídková trasa kolem obvodu hradu. Opravy se po celou dobu dělaly za plného provozu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.10.

Pozvánka na Dobré divadlo

V této originální hudební komedii se ocitnete ve třicátých letech za časů prohibice ve Spojených státech. V dobách, kdy se Amerika hemží mafiány a také přistěhovalci, neboť Nový svět je láká vidinou skvělé budoucnosti.

Kultura celý článek
10.9.

Se starosty o památkové péči

Ve středu 12. září 2007 se na zámku v Nových Hradech uskuteční setkání starostů měst a obcí Pardubického kraje

Kultura celý článek
9.11.

PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

Na nedělním koncertě tak zazní Smetanova Vltava a mimo jiné také Fibichův Poem. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavný koncert plný překvapení. Do kouzelného světa hudby je zavede dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem.

Kultura celý článek
15.6.

Hemisféry na Malé scéně

To takhle sedíme po nějakém představení a jen tak mimochodem si říkáme, jestli si nezopakujeme nějakou oslavu v klubu, tradičně po pěti letech. Nadechli jsme se, že tedy ano, ale v tom kde se vzal, tu se vzal Pavel Novotný a svým typickým hlasem povídá: „Udělejte si benefici.“ My jsme se na něj oba udiveně podívali, pak na sebe, nevěřili jsme svým uším, ale nakonec řekli ANO! A od toho okamžiku nastaly starosti: co + proč = jak. A o to „jak“ se nestaráme. (Vzoreček herectví.)

Kultura celý článek
27.6.

Maddox Open Air 2011

Na tento ročník přijali pozvání Kyau & Albert, Max Vangeli a Ronski Speed.

Kultura celý článek
20.11.

Exil provozuje rovněž „bytové divadlo“

Havlova Vernisáž je hra o snobství, manipulaci a lidském odcizení.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting