Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

18.5.

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Divadelní soubor V.A.D. Divadlo Kladno vyjede na východočeskou štaci s novou hrou Tajemný VAD v Karpatech. Tato komedie rozhodně nekopíruje film podobného názvu.. Divadelníci se inspirovali románem, který přeložil František S. Procházka roku 1924. Diváci se při ní budou jistě bát a smát současně. V pátek 18. května od 20 hodin soubor vystoupí v Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) v Hradci, v sobotu 19. května od 19 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a konečně v neděli 20. května od 19 hodin v Opočenském divadle (Kodymův národní dům v Opočně) Postavu Julesa Vernea namluvil nestor českého amatérského divadla prof. Jan Císař, který ve snovém výstupu namluvil a parodoval sám sebe. Profesor Císař pomáhá nejen kladenským umělcům, ale s trochou nadsázky lze říci, že zasáhl do života každému amatérskému divadelníkovi v této zemi. „Soubor V.A.D Divadlo Kladno patří k nejlepším v České republice. Kladenští vymýšlejí vlastní poetické hry a sami si je režírují. V dnešní době komerce a kýčů je vlastní tvorba velmi cenná. Amatérští herci svou svobodomyslností mnohdy inspirují profesionály,“ uvedl Tomáš Langr, ředitel sdružení DIVADLO. Nezisková organizace DIVADLO připravila také něco pro děti. Budou to tři pohádky s písničkou v podání pražských umělců: O dvou chroustech, Mlsné princezně a Sekerkové polévce. Představení začínají v sobotu 19. května v 11 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a v 16 hodin Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) V divadlech je stolová úprava se zapálenými svíčkami a s možností občerstvení. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu, v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové a v kanceláři BK TOUR v OC Futurum. Sdružení DIVADLO se už 4 roky stará, aby český národ pouze nehloupnul u jednoduchých seriálů a reality show. Pořadatelé uvítali za tu dobu 4 tisíce diváků. Lidé si pochvalují osobní uvítání, možnost občerstvení a pestrý výběr pořadů pro dospělé i děti. Letos DIVADLO nedostalo peníze na provoz ani od Ministerstva kultury, ani od Královéhradeckého kraje. Město Hradec Králové poskytlo pouhých 10 tisíc korun na celý rok. Některá divadla se tedy s koncem roku zavřou nebo se jejich provoz omezí na minimum. Další divadla budou vznikat v jiném kraji, kde bude vyšší podpora úřadů.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.9.

Výstava 100 let republiky v Paláci Pardubice

Přijďte načerpat znalosti a zasoutěžit si...

Kultura celý článek
20.11.

Diashow turné „Havaj“

Cestovatel a fotograf Martin Loew opět připravil další ze svých celovečerních diashow.

Kultura celý článek
16.2.

Olomoucký Literární festival a LIBRI 2007

Olomoucké výstaviště Flora pořádá ve dnech 6. až 10. března 2007 Literární festival.

Kultura celý článek
3.7.

Ve středu 1. července byl průvodem z chrudimského náměstí k Divadlu Karla Pippicha oficiálně zahájen 64. ročník festivalu Loutkářská Chrudim.

„Loutkářská Chrudim je nejstarším loutkářským festivalem na světě a jsem rád, že si každý rok udržuje svojí vysokou uměleckou úroveň a láká jak velké množství diváků, tak soubory z celého světa, pro které je velkou ctí se v Chrudimi prezentovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kultura celý článek
26.10.

Znovuzrozená Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku „Sílu!“ a chystá se na TeleporTour v původní sestavě

TeleporTour bude jedinečnou možností vidět kapelu v té nejautentičtější sestavě, basista Josh Stewart se totiž z Austrálie do Čech vrací právě a jen na tyto tři listopadové týdny.

Kultura celý článek
17.8.

Pardubický pivovar opět slaví

Na pivovarském nádvoří vystoupí rovněž Pernštejnka, Saturn nebo skupina Hotovo

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting