Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

18.5.

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Divadelní soubor V.A.D. Divadlo Kladno vyjede na východočeskou štaci s novou hrou Tajemný VAD v Karpatech. Tato komedie rozhodně nekopíruje film podobného názvu.. Divadelníci se inspirovali románem, který přeložil František S. Procházka roku 1924. Diváci se při ní budou jistě bát a smát současně. V pátek 18. května od 20 hodin soubor vystoupí v Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) v Hradci, v sobotu 19. května od 19 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a konečně v neděli 20. května od 19 hodin v Opočenském divadle (Kodymův národní dům v Opočně) Postavu Julesa Vernea namluvil nestor českého amatérského divadla prof. Jan Císař, který ve snovém výstupu namluvil a parodoval sám sebe. Profesor Císař pomáhá nejen kladenským umělcům, ale s trochou nadsázky lze říci, že zasáhl do života každému amatérskému divadelníkovi v této zemi. „Soubor V.A.D Divadlo Kladno patří k nejlepším v České republice. Kladenští vymýšlejí vlastní poetické hry a sami si je režírují. V dnešní době komerce a kýčů je vlastní tvorba velmi cenná. Amatérští herci svou svobodomyslností mnohdy inspirují profesionály,“ uvedl Tomáš Langr, ředitel sdružení DIVADLO. Nezisková organizace DIVADLO připravila také něco pro děti. Budou to tři pohádky s písničkou v podání pražských umělců: O dvou chroustech, Mlsné princezně a Sekerkové polévce. Představení začínají v sobotu 19. května v 11 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a v 16 hodin Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) V divadlech je stolová úprava se zapálenými svíčkami a s možností občerstvení. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu, v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové a v kanceláři BK TOUR v OC Futurum. Sdružení DIVADLO se už 4 roky stará, aby český národ pouze nehloupnul u jednoduchých seriálů a reality show. Pořadatelé uvítali za tu dobu 4 tisíce diváků. Lidé si pochvalují osobní uvítání, možnost občerstvení a pestrý výběr pořadů pro dospělé i děti. Letos DIVADLO nedostalo peníze na provoz ani od Ministerstva kultury, ani od Královéhradeckého kraje. Město Hradec Králové poskytlo pouhých 10 tisíc korun na celý rok. Některá divadla se tedy s koncem roku zavřou nebo se jejich provoz omezí na minimum. Další divadla budou vznikat v jiném kraji, kde bude vyšší podpora úřadů.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.5.

Bohuslav Martinů v Poličce – 300x jinak

Celá přehlídka je volně přístupná veřejnosti. Hlavním organizátorem je Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička, která ji pořádá ve spolupráci s Tylovým domem, Centrem B. Martinů Polička, Městskou knihovnou Polička, Notovna.cz a Květinovým salonkem u Nadi Polička. Přehlídku podpořili Město Polička, Ravensburger Kartoon s. r. o. a záštitu 8.ročníku udělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek.

Kultura celý článek
9.1.

Festival Benátská noc v ohrožení

Nedořešené finanční spory mezi obcí Malá Skála a pořadatelem festivalu Benátská noc, Pavlem Mikezem.

Kultura celý článek
29.1.

Diváci zvolili nejoblíbenější herce Východočeského divadla – jsou jimi Petra Janečková a Ladislav Špiner

Městský ples zahájilo tradiční vystoupení Komorní filharmonie Pardubice, své mistrovské umění předvedli i členové Tanečního klubu LIFE. A samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola.

Kultura celý článek
20.3.

Za dinosaury do Mázhausu

Do Mázhausu se po čtyřech letech vrací tamní nejúspěšnější výstava. V šatlavě pod výstavním prostorem se od 10. dubna zabydlí dinosauři.

Kultura celý článek
13.4.

Dětská lidová muzika v Pardubickém kraji žije. Daří se jí čím dál lépe

Krajská přehlídka nabídla hned tři velké zážitky, které nadchly i odbornou porotu. Ačkoliv původně chtěla pustit do celostátního kola jen jeden soubor, navrch udělila ještě dva návrhy na postup, protože tato tři tělesa předvedla cosi mimořádného.

Kultura celý článek
3.5.

„Zpívání“ pro Eričku

Výtěžek z představení, po jehož skončení proběhne ve foyer krátké společenské setkání, bude v plné výši poskytnut na léčbu, léky a terapie pro tříletou Eričku Beranovou, která je postižena postvakcinační encefalopatií.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting