Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

18.5.

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Divadelní soubor V.A.D. Divadlo Kladno vyjede na východočeskou štaci s novou hrou Tajemný VAD v Karpatech. Tato komedie rozhodně nekopíruje film podobného názvu.. Divadelníci se inspirovali románem, který přeložil František S. Procházka roku 1924. Diváci se při ní budou jistě bát a smát současně. V pátek 18. května od 20 hodin soubor vystoupí v Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) v Hradci, v sobotu 19. května od 19 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a konečně v neděli 20. května od 19 hodin v Opočenském divadle (Kodymův národní dům v Opočně) Postavu Julesa Vernea namluvil nestor českého amatérského divadla prof. Jan Císař, který ve snovém výstupu namluvil a parodoval sám sebe. Profesor Císař pomáhá nejen kladenským umělcům, ale s trochou nadsázky lze říci, že zasáhl do života každému amatérskému divadelníkovi v této zemi. „Soubor V.A.D Divadlo Kladno patří k nejlepším v České republice. Kladenští vymýšlejí vlastní poetické hry a sami si je režírují. V dnešní době komerce a kýčů je vlastní tvorba velmi cenná. Amatérští herci svou svobodomyslností mnohdy inspirují profesionály,“ uvedl Tomáš Langr, ředitel sdružení DIVADLO. Nezisková organizace DIVADLO připravila také něco pro děti. Budou to tři pohádky s písničkou v podání pražských umělců: O dvou chroustech, Mlsné princezně a Sekerkové polévce. Představení začínají v sobotu 19. května v 11 hodin v Dobřenickém divadle (sál Hostince U Nosků v Dobřenicích) a v 16 hodin Novohradeckém divadle (sál CC Lucie) V divadlech je stolová úprava se zapálenými svíčkami a s možností občerstvení. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu, v Informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové a v kanceláři BK TOUR v OC Futurum. Sdružení DIVADLO se už 4 roky stará, aby český národ pouze nehloupnul u jednoduchých seriálů a reality show. Pořadatelé uvítali za tu dobu 4 tisíce diváků. Lidé si pochvalují osobní uvítání, možnost občerstvení a pestrý výběr pořadů pro dospělé i děti. Letos DIVADLO nedostalo peníze na provoz ani od Ministerstva kultury, ani od Královéhradeckého kraje. Město Hradec Králové poskytlo pouhých 10 tisíc korun na celý rok. Některá divadla se tedy s koncem roku zavřou nebo se jejich provoz omezí na minimum. Další divadla budou vznikat v jiném kraji, kde bude vyšší podpora úřadů.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.8.

Festival Hrady CZ se přesouvá i s Kabáty na Moravu, tento týden rozezní Veveří

První festivalový den budou moci návštěvníci festivalu Hrady CZ na Veveří zhlédnout také koncerty kapel Gazdina roba či Nebe. Chybět nebude také tradiční páteční karneval v maskách o ceny, vyhlášení nejlepších masek proběhne ve 21 hodin večer. V sobotu se areál festivalu Hrady CZ otevře již v půl jedenácté dopoledne a na dvou pódiích zde dále vystoupí například Mňága a Žďorp. Vypsaná Fixa, Skyline či Krucipusk Rocková kapela Kabát v čele s frontmanem Pepou Vojtkem sobotní program o půlnoci ukončí.

Kultura celý článek
26.3.

Byli jsme na Martinů

Dílo Bohuslava Martinů je tak stylově rozmanité, že má velký potenciál oslovit posluchače různého hudebního vkusu.

Kultura celý článek
13.11.

Hra jako nový interaktivní projekt Východočeského divadla

Úvodní díl se uskuteční už v úterý 14. listopadu od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře, která bude opět připomínat komorní literární kavárnu s možností konzumace občerstvení.

Kultura celý článek
7.9.

Uznávaná poličská rodačka vystavuje v muzeu

Spolupracovala s režiséry B. Jansou, V. Tomšovským a F. Štěpánkem. Zúčastňovala se nejrůznějších kolektivních výstav: 1971 a 1979 - Pražské quadriennale jevištního výtvarnictví v Praze a divadelní architektury; 1972 - český divadelní kostým; 1978 - Mladá scénografie Hodonín; 1981 - Národní přehlídka prací scénografů v Opavě aj. Samostatně vystavovala např. 1973 - výstavní síň Mánes Praha; 1981 - Divadlo v Kobylisích aj. V roce 1978 získala na výstavě Mladé scénografie v Hodoníně 2. cenu.

Kultura celý článek
27.11.

Východočeské divadlo Pardubice láká na pestrou nabídku abonmá

Z bohaté nabídky ročních předplatitelských cyklů si jistě vybere každý, předplatné však kromě cenově zvýhodněných vstupenek navíc obsahuje i řadu atraktivních výhod – například bonusový slevový kupón u kompletního abonmá s představeními jak v Městském divadle, tak na Malé scéně.

Kultura celý článek
2.10.

Východočeské divadlo Pardubice uvede v říjnu hned tři premiéry

V režii herce Východočeského divadla Radka Žáka, pro kterého je to už druhé setkání s Lenkou Lagronovou, neboť před dvěma lety nazkoušel jejího Tanečníka, se představí Petra Janečková, hostující Lenka Zbranková, Dagmar Novotná a Lída Vlášková.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting