TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO I V PROSINCI

30.11.

TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO  I V PROSINCI

Výstava terakotové armády, která na své již 6. zastávce zavítala do Pardubic, bude díky velkému zájmu ze strany návštěvníků otevřená i celý prosinec. Najdete ji v Machoňově pasáži na Třídě míru a náš tým se na Vás bude velmi těšit! 
Od samého začátku jsme pro vás výstavu terakotové armády připravovali s láskou a velkou pílí. Koncept výstavy je takový, aby každý z návštěvníků mohl poznat na vlastní kůži odkaz prvního císaře, který vás přenese do doby 2000 let př.n.l. Jelikož chceme, aby výstava byla interaktivní a dostupná všem, mysleli jsme  i na zahraniční návštěvníky, pro které máme připravené brožury ve 3 jazykových mutacích, a to v anglickém, českém a německém provedení.  
Do dnešního dne nás svou návštěvou nás poctily školy, děti, senioři, rodiny, ale právě i návštěvníci z okolních zemí. Každá věková generace si na výstavě najde to své – můžete zhlédnout zajímavý dokument o tom, jak a proč armáda vznikala, pro žáky zde máme zajímavé pracovní listy, na základě jejichž vyplnění mohou vyhrát ceny a u soch infopanely, kde se dočtete zajímavosti a historická fakta.  A mysleli jsme i na vozíčkáře, kterým je výstava taktéž bez problému přístupná. 
Tak za námi do konce roku dorazte a rozšiřte své znalosti z historie a užijte si jedinečný kulturní zážitek. Budeme pro Vás otevřeni denně do 30.12.2018, a to od 10:00 do 19:00 hodin. Těšíme se na vás! 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.7.

Hrnčíři, dráteníci … a Celtic cross

Nezisková organizace DIVADLO pořádá již tuto sobotu 14. července Mezinárodní řemeslnický trh.

Kultura celý článek
12.2.

Litomyšl nominovala na Mies van der Rohe Award 2007

Cena Evropské unie za současnou architekturu – Cena Miese van der Rohe

Kultura celý článek
20.3.

Moravskotřebovský zámek otevírá brány

Uvidíte alchymistu se sochou Golema, který předvede svá umění a kouzla ve spolupráci s diváky.

Kultura celý článek
28.4.

Bill Gates poslal vzkaz do Moravské Třebové

Pod modrou oblohou“ je název výtvarné soutěže, ve které je propojena výtvarná práce s využitím počítačové techniky.

Kultura celý článek
5.10.

Repertoár Východočeského divadla obohatí Commedia finita

Režie se ujal domácí režisér Petr Novotný, jenž do hry obsadil Dagmar Novotnou, Jindru Janouškovou, Janu Ondruškovou a novou členku souboru Štěpánku Fingerhutovou. V roli Zpěvačky se představí Lucia Bildová nebo Inka Kořínková, studentky Konzervatoře Pardubice.

Kultura celý článek
21.9.

Pardubičtí kumštýři půjdou před diváky Bez kostýmu

Prvním speciálním hostem zbrusu nové talk show na Malé scéně ve dvoře bude kmenový režisér Východočeského divadla Petr Novotný, s nímž před diváky předstoupí také herci Jindra Janoušková, Tomáš Lněnička a Ladislav Špiner.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting