Také Malá scéna je zárukou kvalitní zábavy!

30.9.

Také Malá scéna je zárukou kvalitní zábavy!

Malá scéna ve dvoře nabízí vedle řady představení domácího souboru také koncerty, pohádky či dovozové inscenace, které se hodí spíše do komorního prostoru, kde máte umělce na dosah ruky, než na velké jeviště Městského divadla. Mezi takové projekty patří i LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, které neotřelou a zábavnou formou představuje aktuální knižní novinky, jež se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo jsou interpretováni v podobě přibližně hodinového scénického čtení. Nejde však o nějaké suché přečtení oblíbených pasáží, nýbrž o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. Na stejném principu jsou založeny i naše INprojekty, které přinášejí čerstvé divadelní texty.

První díl literárního seriálu LiStOVáNí se uskuteční už ve čtvrtek 2. října od 20.00 hodin, kdy na Malou scénu zavítá Inferno - nejnovější thriller proslulého spisovatele Dana Browna, ve kterém se mistrovsky mísí historie, umění, šifry a symboly. Harvardský symbologista Robert Langdon se tentokrát ocitne v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je propojena s jedním z největších literárních děl všech dob – Dantovým Peklem.

Jistě zajímavé bude i další setkání s Lukášem Hejlíkem a jeho kolegyní, herečkou Petrou Bučkovou, které vás seznámí s humornou a přesto tak krutou knihou Holčička a cigareta, v níž je hlavní hrdina přistižen na toaletě, kam chodí tajně kouřit, s pětiletou holčičkou, čímž pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se v apokalyptické televizní reality show… Jak celý případ dopadne uvidíte v úterý 9. prosince opět od 20.00 hodin.

Pokud však dáváte přednost hudbě a zaujala vás píseň Laktační psychóza, velký hit internetu v podání zpěvaček Léni a Báry (Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové, dcery Petry Černocké), neměli byste chybět na jejich koncertu na Malé scéně v pondělí 13. října. Nejnovější projekt členek vokální skupiny Yellow Sisters Mateřská.com s nadhledem a sebeironií shrnuje jejich pocity a zkušenosti v roli matek a pomocí kontrastu a nadsázky reaguje na aktuální životní situace. Koncert ale rozhodně není jen pro ženy!

To je jen drobný výběr z nabídky naší Malé scény, která rozhodně stojí za vaši pozornost stejně jako Městské divadlo. Brzy zde na viděnou...

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.2.

Blíží se XII. ročník GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích

Dalších 15 představení diváky čeká v programu na Malé scéně ve dvoře, v Kulturním domě Hronovická i v Městském divadle.

Kultura celý článek
14.9.

Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

Dny evropského dědictví jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise s cílem posílení historického povědomí a hledání cest ke kořenům evropské i světové civilizace. Probíhají každoročně v září v mnoha městech a obcích zemí, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V rámci programu je možné nejen zhlédnout dlouhou řadu kulturních a stavebních památek, které nejsou běžně pro veřejnost přístupné (či jen zčásti), jednotlivá města rovněž pořádají doprovodné kulturní a společenské akce, jako jsou přednášky, koncerty, výstavy či městské slavnosti pod širým nebem.

Kultura celý článek
23.2.

Křest knihy "Smaragdové město"

V pondělí 26. února proběhne v 16 hodin v Univerzitní knihovně křest knihy s názvem „Smaragdové město“

Kultura celý článek
4.6.

Oblíbená Pernštýnská noc odstartuje XXIII. ročník Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové

V atriu radnice budou probíhat komorní pořady, na prvním nádvoří pardubického zámku poběží doprovodný historický program, který diváky přenese do středověku. Pro milovníky folku je opět připraven koncertní program na Příhrádku.

Kultura celý článek
24.3.

Karolína Kamberská a Miloš Fic v Divadle Exil

Je to o tom, jak strašné je žít ve dvou.

Kultura celý článek
11.1.

Mimořádná šance získat ještě roční předplatné.

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting