Také Malá scéna je zárukou kvalitní zábavy!

24.9.

Také Malá scéna je zárukou kvalitní zábavy!


Nenechte si na Malé scéně ve dvoře ujít jedinečné koncerty či originální scénická čtení Lukáše Hejlíka z cyklu LiStOVáNí.
Malá scéna ve dvoře nabízí vedle řady představení domácího souboru také koncerty, pohádky či dovozové inscenace, které se hodí spíše do komorního prostoru, kde máte umělce na dosah ruky, než na velké jeviště Městského divadla. Mezi takové projekty patří i LiStOVáNí Lukáše Hejlíka, které neotřelou a zábavnou formou představuje aktuální knižní novinky, jež se objevují na trhu. Vybraní autoři a jejich dílo jsou interpretováni v podobě přibližně hodinového scénického čtení. Nejde však o nějaké suché přečtení oblíbených pasáží, nýbrž o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

První díl literárního seriálu LiStOVáNí se uskuteční už ve čtvrtek 2. října od 20.00 hodin, kdy na Malou scénu zavítá Inferno - nejnovější thriller proslulého spisovatele Dana Browna, ve kterém se mistrovsky mísí historie, umění, šifry a symboly. Harvardský symbologista Robert Langdon se tentokrát ocitne v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je propojena s jedním z největších literárních děl všech dob – Dantovým Peklem.

Jistě zajímavé bude i další setkání s Lukášem Hejlíkem a jeho kolegyní, herečkou Petrou Bučkovou, které vás seznámí s humornou a přesto tak krutou knihou Holčička a cigareta, v níž je hlavní hrdina přistižen na toaletě, kam chodí tajně kouřit, s pětiletou holčičkou, čímž pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se v apokalyptické televizní reality show… Jak celý případ dopadne uvidíte v úterý 9. prosince opět od 20.00 hodin. 

Pokud však dáváte přednost hudbě a zaujala vás píseň Laktační psychóza, velký hit internetu v podání zpěvaček Léni a Báry (Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové, dcery Petry Černocké), neměli byste chybět na jejich koncertu na Malé scéně v pondělí 13. října. Nejnovější projekt členek vokální skupiny Yellow Sisters Mateřská.com s nadhledem a sebeironií shrnuje jejich pocity a zkušenosti v roli matek a pomocí kontrastu a nadsázky reaguje na aktuální životní situace. Koncert ale rozhodně není jen pro ženy!

To je jen drobný výběr z nabídky naší Malé scény, která rozhodně stojí za vaši pozornost stejně jako Městské divadlo. Brzy zde na viděnou...

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.10.

V Poličce vystaví neznámé fotografie ze soukromí slavného hudebního skladatele

Následovalo několik let zpátky v Evropě. Roku 1959 umírá Bohuslav Martinů ve Švýcarsku, kde byl i pochován. Teprve až po dvaceti letech se podle poslední vůle manželky Charllotty podařilo převést jeho tělo do Poličky do rodinné hrobky.

Kultura celý článek
8.2.

Cage The Elephant se utkají o Grammy a pak zamíří na Rock for People

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je až do 31. 3. 2017 (nebo do vyprodání edice) v prodeji za cenu 1800 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo speciální edice vstupenek pro juniory od 15 do 17 let za cenu 1300 Kč.

Kultura celý článek
22.6.

Kráska a zvíře na CD

Při příležitosti slavnostní premiéry Východočeské divadlo vydalo nahrávku scénické hudby a písní. Nové CD Kráska a zvíře vzniklo ve spolupráci s Kapelou Hrůzy, která jednotlivá čísla nahrála, ke sborovým pasážím si pak pozvala vokální skupinu KrisKrosKvintet.

Kultura celý článek
11.9.

Letošní Královéhradecké krajské dožínky nabídnou tradičně bohatý program

16. ročník Královéhradeckých krajských dožínek se uskuteční od 13. do 14. září 2019 v prostoru koupaliště Flošna a Všesportovního stadionu. Dvoudenní program probíhá v pátek jako Den propagace zemědělství se zaměřením na děti a studenty, druhý den pak jako Královehradecké krajské dožínky.

Kultura celý článek
10.10.

Pomozte ve Východočeském divadle vypátrat vraha!

Východočeské divadlo Pardubice uvede o víkendu 13. a 14. října první premiéru nové divadelní sezony.

Kultura celý článek
28.8.

Výstava Terakotové armády v Pardubicích

Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabídne úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting