Také miminka létají do vesmíru!

6.2.

Také miminka létají do vesmíru!


Pohádku „Všechno lítá“ zahraje světově uznávaný hradecký soubor DRAK v neděli
17. února od 16 hodin ve Smetanově domě v Litomyšli. Po pohádce rytíř děti zavede do místní čokoládovny, kde se bude ochutnávat nejlepší čokoláda.

Kam letí balónky, které děti upustí? K nebi? Na planetu balónků. Namísto pláče se na tuto cestu za svým červeným balónkem vydají 3 batolata. Odvážně letí letadlem na jinou planetu a svůj balón si přivezou zpět. Vydejte se na dobrodružný výlet mimo Zemi! Pohádka je určena dětem od 4 let. Divadlo DRAK hraje dětem už 50 let a sklízí úspěchy v Japonsku, Americe, ve Skandinávii, prostě po celém světě. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu a občerstvení je zajištěné. Více informací je na www.dobredivadlo.cz

Turistům pořadatelé nabízejí ubytování, pokud chtějí přijet v sobotu o den dříve a podívat se do blízkých skal Toulovcovy maštale nebo relaxovat v novém bazénu.

Pohádku připravila nezisková organizace Dobré divadlo z Litomyšle ve spolupráci se Smetanovým domem. Sdružení už 8 let pořádá divadla, koncerty a pohádky. Z českých pohádek děti chápou, co je v životě dobré, co je zlé a že se vyplácí pomáhat ostatním. Malá Nikolka z Čisté po poslední pohádce prohlásila: „Mě sem vzala máma. Líbilo se mi, že babička, myslivec i Karkulka zase vyskočili z břicha. Ten vlk má velkou hubu, ale je dřevěnej.“

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.4.

Východočeské divadlo zachvátila Bílá nemoc

Děj proslulé hry, která byla v Pardubicích naposledy uvedena v roce 1958 v režii Zdeňka Bittla, přibližuje dramaturg Zdeněk Janál: „V době válečných hrozeb svět zachvacuje nevyléčitelná a prudce nakažlivá bílá nemoc. Lék objeví doktor Galén, který však svojí metodou léčí jen chudé. Ostatním dá podmínku, za které je ochoten svůj lék vydat všem – aby se přičinili o konec válečných plánů a o světový mír. Touha po penězích, slávě a moci čelních představitelů státu a zfanatizovaný dav jsou však Galénovým silným protihráčem, přestože všem může jít o život!“

Kultura celý článek
16.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte! Ještě nikdy se vám totiž nestalo, že byste mohli ovlivňovat děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!

Kultura celý článek
4.10.

Říjnové Volání sirén z pardubické Malé scény ve dvoře

I v letošní sezóně se jednotlivé večery Volání sirén uskuteční první středu v měsíci.

Kultura celý článek
7.3.

Jistě, pane ministře se loučí s pardubickým jevištěm

Východočeské divadlo uvede v pátek 8. března derniéru úspěšné komedie Jistě, pane ministře, divadelní podoby televizního seriálu z pera dvojice anglických scenáristů Jonathana Lynna a Antonyho Jaye, který pro česká jeviště zdramatizovala Kristina Žantovská.

Kultura celý článek
21.5.

Na Baladu pro banditu na Kuňku půjde...

Ze správných tipů byla vylosovaná odpověď paní Daniely Spálavské.

Kultura celý článek
19.7.

Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu

. Pro Kabáty je to historicky první letní „šňůra“ s festivalem Hrady CZ. „Díky hraní na festivalu Hrady CZ se nám podařilo spojit dohromady poznání, zábavu a práci. Na Hradech to navíc bude oslava – hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez,“ říká Pepa Vojtek. A zpěvák No Name Igor Timko dodává: „Je to originální projekt, který spojuje kulturu s historií, a to je skvělá kombinace.“ Koncept festivalu je podle Xindla X praktický i pro návštěvníky. „Nebýt festivalu Hrady CZ, nikdy nepoznáme Kuňku, Točník, Bouzov, Hradec...,“ uzavírá zpěvák.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting