Také miminka létají do vesmíru!

31.1.

Také miminka létají do vesmíru!


Pohádku „Všechno lítá“ zahraje světově uznávaný hradecký soubor DRAK v neděli
17. února od 16 hodin ve Smetanově domě v Litomyšli. Po pohádce rytíř děti zavede do místní čokoládovny, kde se bude ochutnávat nejlepší čokoláda.

Kam letí balónky, které děti upustí? K nebi? Na planetu balónků. Namísto pláče se na tuto cestu za svým červeným balónkem vydají 3 batolata. Odvážně letí letadlem na jinou planetu a svůj balón si přivezou zpět. Vydejte se na dobrodružný výlet mimo Zemi! Pohádka je určena dětem od 4 let. Divadlo DRAK hraje dětem už 50 let a sklízí úspěchy v Japonsku, Americe, ve Skandinávii, prostě po celém světě. Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu a občerstvení je zajištěné. Více informací je na www.dobredivadlo.cz

Turistům pořadatelé nabízejí ubytování, pokud chtějí přijet v sobotu o den dříve a podívat se do blízkých skal Toulovcovy maštale nebo relaxovat v novém bazénu.

Pohádku připravila nezisková organizace Dobré divadlo z Litomyšle ve spolupráci se Smetanovým domem. Sdružení už 8 let pořádá divadla, koncerty a pohádky. Z českých pohádek děti chápou, co je v životě dobré, co je zlé a že se vyplácí pomáhat ostatním. Malá Nikolka z Čisté po poslední pohádce prohlásila: „Mě sem vzala máma. Líbilo se mi, že babička, myslivec i Karkulka zase vyskočili z břicha. Ten vlk má velkou hubu, ale je dřevěnej.“

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.12.

Sbírka během Štědrovečerního zpívání vynesla 16 096 Kč!

Během štědrovečerního setkání zatančil a zazpíval také folklórní soubor Lipka, zahrála kapela Kosteam a radost rozdával i pardubický Lions Club, který věnoval Sdružení přátel vodicích psů šek na 20 000 Kč.

Kultura celý článek
17.4.

Díky Perníčku znají zdejší lidé tradice a zvyky svých předků, říká „matka zakladatelka“ Blanka Slouková

Chceme-li se něco dozvědět o začátcích dětského folklorního souboru Perníček a vlastně i o historii folklorních sdružení na Pardubicku, musíme se vypravit za choreografkou, tanečnicí a zpěvačkou Blankou Sloukovou, jež v Pardubicích zakládala či spoluzakládala nejen Perníček, ale i Lipku, Radost či Holoubek Částečně má ale na svědomí i další východočeské soubory.

Kultura celý článek
25.7.

Zbraně za císaře pána

Naše země patřily od roku 1526 do roku 1918 k habsburskému soustátí. V jeho armádách sloužily za ta léta miliony mužů z Čech, Moravy a Slezska. Někteří z nich si zbraně, se kterými bojovali, přinesli z válek domů. Další zbraně se vojákům ztratily, byly ukradeny, dány do výprodeje a skončily v rukou civilistů. Různými cestami pak doputovaly do našeho muzea, kde vznikla poměrně ucelená kolekce toho, s čím se dříve táhlo na Turka, na Prajze, na Taliána, na Srba či na Rusa.

Kultura celý článek
11.10.

V CHRUDIMI SE OTEVÍRÁ NOVÉ DISTRIBUČNÍ CENTRUM

Do budoucna navíc počítáme s vytvořením několika desítek nových pracovních míst a posílením pozice jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu,“ uvádí Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

Kultura celý článek
13.5.

Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

Dva rodáci z Vysočiny a milovníci francouzské kultury mají společného daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát.

Kultura celý článek
11.1.

Premiéra: Putování s urnou nabídne černý humor ze života

Hra měla v USA úspěch, získala několik cen, mimo jiné New York Innovative Theatre Award.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting