Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Na první říjnový týden již tradičně připadá celostátní akce Týden knihoven. Do 21. ročníku této kampaně se se svými aktivitami pro čtenáře zapojí i Krajská knihovna v Pardubicích.  
Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.
Pro tuto věkovou skupinu si krajská knihovna připravila interaktivní hernu s oblíbenou postavičkou Krtečka, který se v roce 2011 společně s americkým astronautem Andrewem Feustelem podíval do vesmíru. Malí návštěvníci budou pomyslně přeneseni na palubu mezinárodní kosmické stanice a zjistí, s čím vším se musel Krtek na této dobrodružné cestě potýkat. 
Dospělí čtenáři pak mohou zavítat na výstavu publikací z ediční činnosti knihovny, vybrat si čtivo v bazaru vyřazených knih či se zúčastnit přednášky Cyklická žena v rámci Akademie volného času. Úplný výčet akcí, kterých se můžete v Týdnu knihoven zúčastnit, je k dispozici na www.kkpce.cz. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.4.

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Spořitelna osady města Poličky uvnitř hradeb vystavěla v roce 1937 novou budovu dle projektu Jindřicha Freiwalda

Kultura celý článek
15.5.

Normální debil v novém INprojektu Východočeského divadla

Poslední INprojekt stávající divadelní sezóny, jenž se uskuteční v pondělí 18. května, nabídne komedii Normální debil z autorské dílny Roberta Bellana, jenž ji i sám režíruje. „Robert Bellan u nás v minulosti inscenoval komedii A je to v pytli! Raye a Michaela Cooneyových, kterou máme stále na repertoáru. V následující sezóně se zde znovu objeví, když tentokrát uvede komedii dalšího velkého mistra svého žánru, a sice Alana Ayckbourna, s názvem Rodinný podnik,“ doplňuje Zdeněk Janál.

Kultura celý článek
16.2.

Pardubický Rodinný podnik čeká derniéra

Pardubičtí diváci Rodinný podnik poprvé zhlédli 19. prosince 2015. Od premiéry, která byla prvním uvedením tohoto Ayckbournova textu v České republice, inscenace dosáhla na celkový počet 26 repríz.

Kultura celý článek
28.7.

V Pardubicích zazní na konci léta lyrický soprán Tarji Turunen

Je tomu několik dnů, co Tarja oznámila, že brzy - ještě na jaře - vydá novou verzi alba „Colours in the Dark“, které se bude jmenovat „Left in the Dark“. Nalezneme na něm přepracované, nově nazpívané skladby, kterými Tarja jistě obohatí i pardubický koncert.

Kultura celý článek
20.10.

Za oponou po premiéře Hej, Mistře!

Ve hře Věry Maškové Hej, Mistře! autora České mše vánoční ztvárnil Tomáš Lněnička, jehož podpořil téměř celý herecký soubor divadla, na jevišti však nechyběly ani Komorní orchestr Bona Nota a Dětský folklorní soubor Radost Pardubice.

Kultura celý článek
14.5.

Cikáni jdou do nebe na Kunětické Hoře

Letošní rok bude opět soubor Východočeského divadla v Pardubicích hrát také na vyhlídce hradu Kunětická Hora.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting