U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

2.1.

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2011 devětadevadesátou reprízou interaktivní komedie Bláznivé nůžky. Po zcela vyprodaném silvestrovském představení ředitel divadla Petr Dohnal spolu s primátorkou města Štěpánkou Fraňkovou vyhlásili s napětím očekávané výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2011. Divácky nejúspěšnější inscenací Východočeského divadla se stejně jako v loňském roce stalo Shafferovo drama Amadeus v režii hostujícího Michaela Taranta. Ten do hlavních rolí hudebních rivalů obsadil Josefa Vránu jako Salieriho a Ladislava Špinera, držitele Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let, coby Mozarta. Amadeus měl v Pardubicích premiéru 10. dubna 2010 a od té doby dosáhl již 46 repríz. Strhující inscenace o velikánech lidstva i o nás samých nabízí kromě hereckých výkonů i setkání s Mozartovou hudbou a živě zpívanými operními áriemi, proto na vzniku inscenace spolupracovala také Komorní filharmonie Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marka Ivanoviće. Druhé místo podle diváků patří dramatizaci románu Klause Manna Mefisto, která měla premiéru 16. dubna 2011 a „na svém kontě“ má zatím 14 repríz. Příběh z Německa dvacátých a třicátých let přepsala pro divadlo významná francouzská divadelnice Ariane Mnouchkine. Režie se v Pardubicích ujal ředitel Divadla pod Palmovkou Petr Kracik, titulní roli herce Hendrika Höfgena, který se ve své touze po velkých rolích postupně zaprodá i nacistické moci, ztvárňuje Ladislav Špiner. Dále hrají Martin Mejzlík, Jan Musil, Josef Pejchal, Dagmar Novotná, Martina Sikorová, Petra Tenorová a další. Inscenace Mefista uchvátila nejen laickou veřejnost, ale i novináře a kritiky, kteří jí za rok 2011 udělili Cenu novinářů! Pomyslnou třetí příčku v divácké oblíbenosti obsadila inscenace Čachtické paní v režii Petra Novotného. Zpracování bizarního historického příběhu, který se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, mělo premiéru 5. června 2010 na Kunětické hoře. Titulní role krvelačné hraběnky Alžběty Báthoryové se zhostila Kristina Jelínková. Inscenace se v Městském divadle již nehraje, ale v létě ji diváci opět uvidí na Kunětické hoře. Závěrem statistika – v roce 2011 Východočeské divadlo navštívilo 121 027 diváků, čímž se pardubická scéna opět řadí mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v České republice. Celkový počet představení spolu s dovozovými akcemi a zájezdy činil 484. Nejnavštěvovanější inscenací roku se stalo představení Tajemný hrad v Karpatech, které během roku vidělo 9 606 diváků, těsně následované muzikálem Muž z kraje La Mancha s 9 055 diváky. Radek Smetana VČD Pardubice

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.3.

Byli jsme na Martinů

Dílo Bohuslava Martinů je tak stylově rozmanité, že má velký potenciál oslovit posluchače různého hudebního vkusu.

Kultura celý článek
24.10.

Beseda a autogramiáda s Karlem Pacnerem

Hovořit se tu bude především o současné kosmonautice, ale také o Pacnerově cestě na start Apolla 11

Kultura celý článek
5.12.

Leoš Mareš vs. Pavel Cejnar na vánoční mega diskotéce v Pardubicích !

Residentní DJ Michal Pácalt se postará o rozjezd celé show, která zahrnuje i vystoupení profi taneční skupiny T-BASS, oceněné tituly vícemistři světa, mistři Evropy a několikanásobní mistři ČR v mnoha stylech moderních tanců. Připravena bude masivní světelná a laserová show v podání Koncertservis Praha, jejíž technický support využívají největší hudební festivaly ČR. Spolehnout se můžete na příznivé ceny na barech. Pojďme společně určit vítěze a užít super mejdan!

Kultura celý článek
26.8.

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Tento týden budou v divadle zahájeny poprázdninové „oprašovací“ zkoušky jednotlivých inscenací.

Kultura celý článek
24.4.

Koncert OLYMPIC u Zámku Choltice bude pořádný MEK'n'roll!

Koncert Olympic bude součástí Permanentní tour 2015. Na koncertní procházce historií kapely zazní skladby My už jiný nebudem, Manekýny, Já, Jako tele na vrata, Želva, Dynamit, Proč zrovna Ty? a mnoho dalších hitů. Music club Zámek Choltice nabídne po koncertě divákům ve svých prostorách jedinečnou afterparty.

Kultura celý článek
2.2.

Východočeské divadlo Pardubice na Žižkovské štaci

Přehlídky divadlo pořádá pravidelně třikrát v sezóně, vždy od prvního úterý v únoru, dubnu a listopadu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting