U pardubických diváků v roce 2012 bodoval muzikál Zpívání v dešti

2.1.

U pardubických diváků v roce 2012 bodoval muzikál Zpívání v dešti


Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2012 reprízou francouzské komedie Blbec k večeři. Po zcela vyprodaném silvestrovském představení ředitel divadla Petr Dohnal spolu s I. náměstkem primátorky Mgr. Jindřichem Tauberem vyhlásili výsledky tradiční divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku.

Divácky nejúspěšnější inscenací roku 2012 se stal muzikál ZPÍVÁNÍ V DEŠTI v režii Petra Novotného, jenž do hlavních rolí obsadil Josefa Pejchala, Jana Musila, Martinu Sikorovou a po mateřské dovolené Petru Janečkovou. Hudební romantická komedie, která vychází ze stejnojmenného amerického filmového muzikálu z roku 1952, nabízí stejně jako film velkolepou podívanou, řadu známých hitů jako například slavné Singin' in the Rain, úchvatné taneční a stepařské kreace, humor a zábavu. Jde o typický rodinný muzikál, který baví diváky všech věkových kategorií.
Divadlo před Vánoci vydalo i doprovodné CD s písněmi z představení, které bude slavnostně pokřtěno při první novoroční repríze Zpívání v dešti v úterý 8. ledna.

Druhé místo podle diváků patří loňskému vítězi ankety, dramatu AMADEUS v režii Michaela Taranta. V rolích hudebních rivalů excelují Josef Vrána jako Salieri a držitel Ceny Thálie 2010 pro činoherce do 33 let Ladislav Špiner coby Mozart. Strhující inscenace o velikánech lidstva i o nás samých nabízí kromě hereckých výkonů i setkání s Mozartovou hudbou a živě zpívanými operními áriemi, proto na vzniku inscenace spolupracovala také Komorní filharmonie Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marka Ivanoviće. S Amadeem se však pardubické publikum v pátek 18. ledna po dvaačtyřiceti reprízách již rozloučí, a bude to opět za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice.

Pomyslnou třetí příčku v divácké oblíbenosti obsadila inscenace první a nejslavnější Shakespearovy tragédie RICHARD III. v režii Zdeňka Duška. Samozvaného státníka, který pro vlastní zájmy neváhá zničit každého, kdo mu stojí v cestě, ztvárňuje Martin Mejzlík.

Možnost zvolit inscenaci roku měli i novináři a kritici – Cenu novinářů letos obdrželo zpracování Shakespearovy magické komedie SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ v režii Mariána Pecka. V hlavních rolích hrají Jan Konečný j. h. nebo Petr Borovec, Petra Janečková, Ladislav Špiner, Martina Sikorová, Petra Tenorová, Josef Pejchal a Miloslav Tichý j. h. Inscenace měla premiéru v červnu na vyhlídce hradu Kunětická hora, nyní se uvádí v Městském divadle.

Závěrem statistika – v roce 2012 Východočeské divadlo navštívilo 118 826 diváků, čímž se pardubická scéna opět řadí mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v České republice. Celkový počet představení spolu s dovozovými akcemi a zájezdy činil 446. Nejnavštěvovanějším titulem roku 2012 se stala komedie S cizí dámou v cizím pokoji, kterou během roku vidělo 8 986 diváků, těsně následovaná Blbcem k večeři s 8 647 diváky a muzikálem Zpívání v dešti s 8 022 diváky.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.3.

Byli jsme na Martinů

Dílo Bohuslava Martinů je tak stylově rozmanité, že má velký potenciál oslovit posluchače různého hudebního vkusu.

Kultura celý článek
18.5.

Maja je velkou příležitostí pro ženský soubor

Jedním z důvodů, proč VČD nasadilo magickou hru Maja, je i snaha zaměstnat početnou dámskou část souboru.

Kultura celý článek
14.11.

VČD zahájilo prodej abonentních vstupenek na r. 2015

Již tradičně se nabízí možnost zakoupení permanentky buď na všechna představení Východočeského divadla včetně titulů uváděných na Malé scéně ve dvoře, nebo pouze na představení v Městském divadle. Při zakoupení kompletního předplatného, které obsahuje představení v Městském divadle i na Malé scéně ve dvoře, obdržíte jako bonus ZDARMA jeden výměnný kupón. Možnosti využití kupónu naleznete na stránkách www.vcd.cz.

Kultura celý článek
21.9.

Mimořádná šance být u premiér VČD

Pokud byste chtěli zhlédnout všechny inscenace VČD a nasát jedinečnou atmosféru premiérových večerů, případně se po představení vidět s herci, tvůrci a dalšími premiérovými hosty na společenském setkání ve foyer, a to navíc za zvýhodněnou cenu, navštivte předprodej (obchodní oddělení VČD), kontaktujte slečnu Ivu Královou, která vám ochotně podá bližší informace.

Kultura celý článek
14.11.

Pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem

Východočeské divadlo Pardubice se k této výjimečné akci samozřejmě také každoročně připojuje, letos bude dokonce jejím předskokanem, neboť pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem, jehož hlavním tématem bude „Zkusit si divadlo na vlastní kůži“, odstartuje už v pátek 16. listopadu ve 22.00 hodin po repríze komedie Král jelenem v Městském divadle.

Kultura celý článek
23.9.

Ve svátek nejen televize, ale i trocha zábavy

Pokud patříte mezi milovníky moderního umění, středověké zbroje a zbraní nebo máte zájem o histroii města Poličky – neváhejte a využijte volného dne k načepnání nových zážitků a poznatků. Dveře muzea jsou vám otevřena po celý den. Navštívit můžete hravou výstavu o středověku, kde se malé děti mohou vyhoupnout na hřbet koně, malí i velcí se oblečou do histrických kostýmu a to vše v historických kulisách.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting