U Pastýře pobyla Táňa Fischerová

9.11.

U Pastýře pobyla Táňa Fischerová

Příjemné setkání s herečkou a političkou Táňou Fischerovou čekalo v pondělí 7. listopadu večer návštěvníky lanškrounské restaurace U Pastýře, mezi nimiž byla i starostka města Stanislava Švarcová. Ovšem nejen přímé účastníly tohoto setkání, ale rovněž všechny ty, kdo si naladili přímý přenos stejnojmenného pořadu TV NOE. Známá herečka - a v posledním desetiletí i politička - se hned na úvod přiznala, že v Lanškrouně ještě nebyla, ale že hned po vystoupení z auta se jí zalíbilo na náměstí A. Jiráska. Martin Komárek a Zbigniew Czendlik se ve svých otázkách dotkli nejen hereckého působení, z nějž má nejlepší vzpomínky na Činoherní klub v letech 1968-73, za nejznámější  film považuje Prodloužený čas a TV seriál Konec velkých prázdnin, ale i politiky i charity. Už po cestě v autě prý diskutovali s Martinem Komárkem a Táňa Fischerová obhajovala svůj názor, že by podnikatelé neměli zakládat politické strany. Možná jen ti malí, kteří nemají takovou moc. Sama má zkušenosti z působení v parlamentu v letech 2002-06. Říká, že politika je drama, na které se nepřipravíte, přesto je potřeba obstát. Jako nezávislá nebyla ovlivňována žádným stranickým aparátem, ale na druhou stranu za ní nikdo nestál, o to byla v těžší pozici. Pokud jde o ženy, myslí si, že by měly do politiky vstupovat spíše až po padesátce, když už je nepotřebuje rodina. Protože politiku je nutné dělat od rána do noci a rodina jde v té době hodně stranou. I když ji aktivní politika hodně bavila a zkusila si i kandidovat do senátu, hodně si oddechla, když v ní skončila. Táňa Fischerová projevila obavu, že náš sociální systém začíná právě teď kolabovat. Sama se aktivně zapojuje do charity, tradičně je tváří adventních koncertů spolu s Martou Kubišovou a Janem Kačerem. A její závěrečný vzkaz divákům? Každému přeje klid a mír, ale bez humoru to také nejde! Pokud jste neviděli přímý přenos tohoto pořadu, můžete se podívat na některou z repríz: Středa 9.11. (12:05) Pátek 11.11. (10:05) Pondělí 14.11. (10:30) Čtvrtek 24.11. (08:40) Sobota 26.11. (13:40)

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.1.

Východočeské divadlo pokřtí nové CD s písněmi z muzikálu Zpívání v dešti

Nahrávku jejích slavných hitů vydalo divadlo již před Vánoci a zájemci si ji mohou zakoupit v divadelním obchůdku ve foyer či v předprodeji divadla!

Kultura celý článek
6.2.

Joe i Kráska vás už lákají na Kunětickou horu

Neochvějný strážce zákona s podmanivým hlasem tenora a milovník Kolaloky zde bude lámat ženská srdce ve dnech 25., 26. a 27. května a 1., 2. a 3. června.

Kultura celý článek
11.12.

Ladislav Špiner na pardubických divadelních prknech naposledy coby Rasputin

Ve čtvrtek 12. prosince se pardubičtí diváci budou moci nechat naposledy unést hereckým výkonem Ladislava Špinera v titulní roli inscenace o legendárním ruském mystikovi Grigoriji Jefimoviči RASPUTINOVI, jehož tajemný život zaujal režiséra Petra Novotného natolik, že o něm napsal a následně i režíroval divadelní hru. Ihned po premiéře, která se uskutečnila 24. června 2017 na velkém jevišti Východočeského divadla, se dramatický příběh z carského Ruska stal diváckým hitem.

Kultura celý článek
12.11.

Symfonický orchestr doprovodí v pardubické aréně unikátní záběry z dílny NATIONAL GEOGRAPHIC

V Pardubické Enteria aréně bude k vidění nevšední zážitek, který od jara 2018 brázdí po velkých arénách na celém světě. NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho působících pod hlavičkou Bleeding Fingers Music (nominace na ceny Emmy a BAFTA) kultovního umělce Hanse Zimmera.

Kultura celý článek
6.2.

Také miminka létají do vesmíru!

Divadlo DRAK hraje dětem už 50 let a sklízí úspěchy v Japonsku, Americe, ve Skandinávii, prostě po celém světě.

Kultura celý článek
10.12.

Východočeské divadlo láká na speciální vánoční díl pořadu Bez nápovědy

Dvě sezóny Východočeské divadlo uvádělo zábavný diskusní pořad Bez nápovědy, v němž moderátorka, dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová zpovídala členy pardubického hereckého souboru.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting