Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Univerzita Pardubice jako jediná instituce v Pardubicích připravila již tradičně pro akademickou obec i veřejnost speciální program, jímž slaví státní svátek České republiky a připomíná historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu.
Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.
Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.
V pondělí 14. listopadu se uskuteční čtení divadelní hry AUDIENCE u LAVIČKY VÁCLAVA HAVLA
V úterý 15. listopadu probíhá vyhlášení nejlepších sportovců Univerzity Pardubice
Hlavní program probíhá ve středu 16. listopadu:
program Univerzity Pardubice
ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii
středa 16. listopadu 2016 * rektorský den
od 9:00 hodin - tělovýchovný areál univerzity
sportovní den
14:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic
slavnostní akademický obřad 
promoce doktorů (nových Ph.D.) 
představení nových docentů a profesorů univerzity
ocenění tvůrčích počinů uplynulého akademického roku
17:00 hodin - Galerie Univerzity Pardubice - Univerzitní knihovna
vernisáž výstavy – Ivo Křen – Grafika
18:30 hodin - u pamětní desky před Univerzitní knihovnou
vzpomínkový akt na události 17. listopadu (1939 * 1989)
19:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic
slavnostní koncert Komorní filharmonie Pardubice 
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento pro smyčce D dur
Giuseppe Tartini – Koncert pro trubku a orchestr 
Georg Friedrich Händel – Suita in D
Wolfgang Amadeus Mozart – Pražská symfonie
Oliver Lakota - trubka 
Alessandro Calcagnile - dirigent
středa 16. listopadu 2016 * rektorský den
SPORTOVNÍ DEN
Bohatý program univerzity začíná od 9:00 hodin dopoledne sportovním dnem.
V tělovýchovném zařízení univerzity v Kunětické ulici budou probíhat v rámci sportovního dne soutěže ve florbalu, sálové kopané, volejbalu, badmintonu, streetballu, závod na veslařském trenažéru a indoor-cycling. V areálu vodních sportů a tenisu na břehu Labe se uskuteční přespolní běh na 4 km.
AKADEMICKÝ OBŘAD
V 14:00 hodin se koná slavnostní akademický obřad v Aule Arnošta z Pardubic, při němž bude promováno 43 nových doktorů šesti fakult univerzity - 20 absolventů doktorských studijních programů Fakulty chemicko-technologické, 7 doktorů Dopravní fakulty Jana Pernera, 7 doktorů Fakulty ekonomicko-správní, 4 doktorů Fakulty filozofické, 4 doktoři Fakulty elektrotechniky a informatiky a 1 doktor Fakulty zdravotnických studentů, kteří získají titul Ph.D. a dovrší tak nejvyšší stupeň vysokoškolského vzdělání. 
Akademické obci a všem přítomným hostům budou též představeni čtyři noví docenti a jedna docentka univerzity a čtyři profesoři, kteří byli jmenovaní prezidentem republiky během uplynulého roku. 
Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. přednese při této příležitosti slavnostní projev a udělí pět speciálních cen za přínosnou tvůrčí práci – za publikační činnost mladému vědci do 35 let, za prestižní monografii, za publikaci v časopise s vysokým impakt faktorem, za přínosnou spolupráci s praxí a jednu speciální studentkou cenu rektora za úspěšnou reprezentaci v mezinárodní soutěži.
VÝSTAVA V GALERII UNIVERZITY PARDUBICE
V 17:00 hodin se v galerii univerzity umístěné ve vestibulu Univerzitní knihovny koná vernisáž výstavy pardubického autora IVO KŘENA a jeho grafik.
Ivo Křen patří k předním grafikům střední generace, kteří se na přelomu 20. a 21. století zasloužili o novodobý rozvoj techniky linorytu. Jeho rukopis je charakteristický symbiózou razantních barevných ploch, robustních tvarů a struktur, složitých rastrů, ve kterých je barevný dojem výsledkem skládání z tisíců drobných bodů v několika tónech.
Výstava grafik Ivo Křena potrvá v Galerii Univerzity Pardubice až do 21. ledna 2017.
VZPOMÍNKOVÝ AKT NA 17. LISTOPAD
V 18:30 hodin, v podvečer před slavnostním koncertem, proběhne před Univerzitní knihovnou před pamětní deskou k 17. listopadu vzpomínkový akt ke Dni boje za svobodu a demokracii. 
Místopředseda studentské rady a rektor univerzity při této příležitosti krátce promluví a položí k pamětní desce u vstupu do univerzitního areálu květiny. Vzpomínkový akt doprovodí tradičně zpěvem Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice. 
KONCERT KOMORNÍ FILHARMONIE PARDUBICE
Bohatý program univerzity ke státnímu svátku vyvrcholí slavnostním večerním koncertem Komorní filharmonie Pardubice, který se uskuteční od 19:00 hodin v Aule Arnošta z Pardubic.
V rámci slavnostního koncertu zazní Divertimento pro smyčce D dur od W. A. Mozarta, dále koncert pro trubku a orchestr od G. Tartiniho v podání Olivera Lakoty a Suita in D od G. F. Händela. Na závěr zazní Pražská symfonie od W. A. Mozarta. Koncert diriguje Alessandro Calcagnile.
Akademická obec a veřejnost jsou na slavnostní program Univerzity Pardubice ke Dni boje za svobodu a demokracii srdečně zvány.
Vstupenky na slavnostní koncert je možné zakoupit v univerzitní aule a v informačním středisku na náměstí Republiky v Pardubicích, na ostatní akce univerzity 16. listopadu je vstup volný.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.11.

Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.

„Mezi hlavní lákadla dražby z mého pohledu patří – kromě již tradičně zastoupeného Mistra Olbrama Zoubka – například litografie od Kurta Gebauera či fotografie od Roberta Vana, Oldřicha Škáchy nebo Jindřicha Štreita,“ řekl Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s.

Kultura celý článek
25.4.

Poslední víkend Agathy Christie poprvé na českém jevišti

Některé z nich však poutá víc než jen přátelství, vztahy mezi nimi jsou opravdu velmi spletité, a proto ani o konflikty během jejich setkání není nouze. Už tak dost komplikovaný víkendový pobyt se nečekaně zvrtne. A jak jinak – dojde k vraždě, po které následuje napínavé vyšetřování případu.“

Kultura celý článek
6.9.

Zbyšek Sion: život v Poličce, v Praze a ve světě imaginace

Vernisáž proběhne, za účasti autora, ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů v sobotu 7. září ve 14.00 hod. Výstava potrvá do 20. října.

Kultura celý článek
16.5.

Do pardubického Exilu dorazí Divadlo Máj Praha

Divadlo Máj Praha má více než padesátiletou historii, během které se mu podařilo dostat na vrchol.

Kultura celý článek
2.4.

Pardubické hudební jaro zahájí koncert Filharmonie Brno

Hned zahajovací koncert je posluchačsky velmi přitažlivý.

Kultura celý článek
29.7.

Pirátský kanon na pardubickém zámku

Křest pirátské lodi se konal za obrovské pozornosti médií v květnu 2011 v Řecku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting