Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi

10.11.

Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi


Až do 22. listopadu bude ve vestibulu univerzitní auly k vidění putovní výstava fotografií České rozvojové agentury s názvem „Evropský rok pro rozvoj 2015 - Jak děti a dospělí ze států Visegrádské skupiny vidí budoucnost rozvojových zemí?“.


Rok 2015 byl vyhlášen Evropským rokem pro rozvoj. Ve všech členských zemích EU tak po celý rok probíhají různé vzdělávací a osvětové aktivity, jejichž cílem je ukázat, proč je rozvojová spolupráce důležitá, a tímto tématem se zabývá také výstava, která vznikla ze snímků odeslaných do výtvarné a fotografické soutěže pořádané Ministerstvem zahraničních věcí a Českou rozvojovou agenturou.


Do soutěže se zapojily dvě věkové kategorie. Děti do 14 let pomocí obrázků odpovídaly na otázku „Jak budou vypadat rozvojové země v roce 2030?“ Kdokoliv starší 14 let pak mohl zaslat fotografii, která zachycuje odpověď na otázku „Proč je rozvojová spolupráce tak důležitá?“ Soutěž probíhala současně ve všech čtyřech zemích Visegrádské čtyřky.
„Chceme ukázat, že rozvojová pomoc neznamená pouze stavbu škol či nemocnic. Projekty, které podporujeme, jsou různorodé – od odminování území či ochranu ohrožených druhů živočichů, přes likvidaci starých ekologických zátěží, po vysílání vysokoškolských učitelů a různých dalších expertů,“ vyjmenovává Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury.


Česká rozvojová agentura, která fotografickou soutěž spolupořádala, vznikla v roce 2008 jako implementační orgán Ministerstva zahraničních věcí a momentálně realizuje rozvojové projekty v 11 partnerských zemích v Evropě, Asii a Africe.


Fotografie budou k vidění ve vestibulu auly Univerzity Pardubice v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách, ve Studentské ulici 519 od pondělí 9. do neděle 22. listopadu.


Vstup na výstavu je volný.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.3.

Cenzurovaná výstava o svobodě

Expozice představuje soubor originálů ze sbírek předních evropských sběratelů, na nichž návštěvníci uvidí proskribované kresby.

Kultura celý článek
15.12.

Štědrovečerní setkávání je opět za dveřmi

Stovky rodin vyráží do slavnostně vyzdobených ulic které jsou plné sváteční atmosféry.

Kultura celý článek
21.2.

Jiřina Jirásková na festivalu slavila

V neděli 18. února ve Východočeském divadle Pardubice skončil VII. ročník GRAND Festivalu smíchu.

Kultura celý článek
18.4.

Bez nápovědy tentokrát jako trampský potlach

Oheň na Malé scéně rozhodně nečekejte, ale guláš protagonisté večera slíbili! A taky povídání o divadle, životě, dětech či o plánech do budoucna. Tradičně bude prostor dán i dotazům samotných diváků.

Kultura celý článek
25.4.

Motýlí křídla ovládnou pardubický zámek

Návštěvníkům se tito živočichové představí v nejrůznějších aspektech svého života, velká pozornost je věnována i vztahu člověka a motýlů. Motýl je inspirací malířů, fotografů, ale i básníků a hudebních skladatelů.

Kultura celý článek
30.3.

"Vítězství" s Mariánem Peckem v Pardubicích

Pátou premiérou 97. divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice bude hra Howarda Barkera "Vítězství

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting