Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi

10.11.

Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi


Až do 22. listopadu bude ve vestibulu univerzitní auly k vidění putovní výstava fotografií České rozvojové agentury s názvem „Evropský rok pro rozvoj 2015 - Jak děti a dospělí ze států Visegrádské skupiny vidí budoucnost rozvojových zemí?“.


Rok 2015 byl vyhlášen Evropským rokem pro rozvoj. Ve všech členských zemích EU tak po celý rok probíhají různé vzdělávací a osvětové aktivity, jejichž cílem je ukázat, proč je rozvojová spolupráce důležitá, a tímto tématem se zabývá také výstava, která vznikla ze snímků odeslaných do výtvarné a fotografické soutěže pořádané Ministerstvem zahraničních věcí a Českou rozvojovou agenturou.


Do soutěže se zapojily dvě věkové kategorie. Děti do 14 let pomocí obrázků odpovídaly na otázku „Jak budou vypadat rozvojové země v roce 2030?“ Kdokoliv starší 14 let pak mohl zaslat fotografii, která zachycuje odpověď na otázku „Proč je rozvojová spolupráce tak důležitá?“ Soutěž probíhala současně ve všech čtyřech zemích Visegrádské čtyřky.
„Chceme ukázat, že rozvojová pomoc neznamená pouze stavbu škol či nemocnic. Projekty, které podporujeme, jsou různorodé – od odminování území či ochranu ohrožených druhů živočichů, přes likvidaci starých ekologických zátěží, po vysílání vysokoškolských učitelů a různých dalších expertů,“ vyjmenovává Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury.


Česká rozvojová agentura, která fotografickou soutěž spolupořádala, vznikla v roce 2008 jako implementační orgán Ministerstva zahraničních věcí a momentálně realizuje rozvojové projekty v 11 partnerských zemích v Evropě, Asii a Africe.


Fotografie budou k vidění ve vestibulu auly Univerzity Pardubice v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách, ve Studentské ulici 519 od pondělí 9. do neděle 22. listopadu.


Vstup na výstavu je volný.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte! Ještě nikdy se vám totiž nestalo, že byste mohli ovlivňovat děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!

Kultura celý článek
10.11.

Divadlo v noci a naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
16.7.

Čtvrtý koncert hudebního léta v Heřmanově Městci

Posluchači se mohou těšit na velmi populární představení historických nástrojů.

Kultura celý článek
5.10.

Chartreská katedrála je k vidění v Chrudimi

V Regionálním muzeu v Chrudimi byla slavnostní vernisáží již 17 září zahájena výstava Katedrála v Chartres.

Kultura celý článek
3.10.

Ve čvrtek začíná 18. ročník podzimních Městských slavností

I letos se otevře Pernštýnské tržiště nabízející nejrůznější výrobky spojené s naším regionem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting