Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi

10.11.

Univerzita Pardubice zve na výstavu fotografií zachycující představy o budoucnosti rozvojových zemí a spolupráce s nimi


Až do 22. listopadu bude ve vestibulu univerzitní auly k vidění putovní výstava fotografií České rozvojové agentury s názvem „Evropský rok pro rozvoj 2015 - Jak děti a dospělí ze států Visegrádské skupiny vidí budoucnost rozvojových zemí?“.


Rok 2015 byl vyhlášen Evropským rokem pro rozvoj. Ve všech členských zemích EU tak po celý rok probíhají různé vzdělávací a osvětové aktivity, jejichž cílem je ukázat, proč je rozvojová spolupráce důležitá, a tímto tématem se zabývá také výstava, která vznikla ze snímků odeslaných do výtvarné a fotografické soutěže pořádané Ministerstvem zahraničních věcí a Českou rozvojovou agenturou.


Do soutěže se zapojily dvě věkové kategorie. Děti do 14 let pomocí obrázků odpovídaly na otázku „Jak budou vypadat rozvojové země v roce 2030?“ Kdokoliv starší 14 let pak mohl zaslat fotografii, která zachycuje odpověď na otázku „Proč je rozvojová spolupráce tak důležitá?“ Soutěž probíhala současně ve všech čtyřech zemích Visegrádské čtyřky.
„Chceme ukázat, že rozvojová pomoc neznamená pouze stavbu škol či nemocnic. Projekty, které podporujeme, jsou různorodé – od odminování území či ochranu ohrožených druhů živočichů, přes likvidaci starých ekologických zátěží, po vysílání vysokoškolských učitelů a různých dalších expertů,“ vyjmenovává Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury.


Česká rozvojová agentura, která fotografickou soutěž spolupořádala, vznikla v roce 2008 jako implementační orgán Ministerstva zahraničních věcí a momentálně realizuje rozvojové projekty v 11 partnerských zemích v Evropě, Asii a Africe.


Fotografie budou k vidění ve vestibulu auly Univerzity Pardubice v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách, ve Studentské ulici 519 od pondělí 9. do neděle 22. listopadu.


Vstup na výstavu je volný.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.7.

Letní výstava výtvarného umění Ústí nad Orlicí 2014

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 6. srpna 2014 v 19.30 hodin s průvodním slovem Miroslava Němce.

Kultura celý článek
15.2.

Festivalový bonbónek

Publikum vedle zinscenovaných silných příběhů, jež vznikly podle skutečných událostí, čeká živá cimbálová muzika Petra Mička a skvělé herecké výkony oblíbených uherskohradišťských herců Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Kultura celý článek
12.11.

Beata Hlavenková vyráží na vánoční turné

Čtvrté sólové album Hlavenkové, Bethlehem (Animal Music), je bohatou kolekcí českých i světových vánočních koled upravených do moderní podoby, ke kterým připojila také čtyři vlastní skladby. Bethlehem doprovází videoklip z dílny Anežky Horové k písni Tichá noc.

Kultura celý článek
24.11.

....a pozdravujte filosofy!

Vernisáž proběhne v pondělí 24. listopadu v 10 hodin ve vestibulu univerzitní auly

Kultura celý článek
26.3.

Byli jsme na Martinů

Dílo Bohuslava Martinů je tak stylově rozmanité, že má velký potenciál oslovit posluchače různého hudebního vkusu.

Kultura celý článek
22.6.

Generální ředitel Národní knihovny ČR zavítal do Pardubic

S panem ředitelem Kocandou jsme měli možnost prodiskutovat hned několik důležitých knihovnických témat a porovnat své názory na vybrané otázky vztahující se k fungování knihovny jako takové,“ zhodnotila setkání Kodetová.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting