Utlučem je čepicema!

30.6.

Utlučem je čepicema!

Regionální¬ muzeum ve Vysokém Mýtě pořádá od 1. července do 31. srpna tohoto roku výstavu s příznačným názvem Utlučem je čepicema! Na ní se návštěvníkům představí více než stovka pokrývek hlavy z muzejních i soukromých sbírek. Nejstarší exponát pochází z revolučního roku 1848, následují čepice z konce 19. století a dále pak z období první a druhé světové války. K vidění budou rovněž přilby, čepice vojenské i úřednické – typy Pickelhaube, Kommode tschapky, hulánské čapky, klobouky, čáka, képi a mnoho dalšího. Výstavu doplňují čepicové odznaky a vojenské instruktážní šátky. Zpestřením jistě budou i velkoformátové fotografie Ing. Jiřího Dvořáka. Opravdovou perličkou pro návštěvníky expozice je ruský kiwer a zajímavostí pak torzo japonské samurajské přilby kabuto. Převážná většina sbírkových předmětů se touto výstavou vůbec poprvé v historii muzea představí veřejnosti. V rámci takzvaných „samoobslužných interaktivních prvků“ si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní instruktážní šátek, navrhnout čepici nebo prověřit své znalosti v kvízu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.5.

Východočeské divadlo Pardubice nabídne Příběhy šansonů

Východočeské divadlo uvede v úterý 14. května nový, v pořadí čtvrtý hudebně-poetický večer, který se opět uskuteční v Poediu v klubu, nové nejmenší scéně pardubického souboru. Tentokrát to bude pořad převážně hudební, protože kromě trochy poezie čtené v podání Veroniky Malé budou diváci naslouchat především poezii zpívané. Lukáš Lucky Botta za doprovodu svých přátel, klavíristky Kateřiny Košťálové a violoncellisty Vojtěcha Nejedlého, zazpívá slavné hity světoznámých šansoniérů.

Kultura celý článek
7.7.

Hejtman předal šek loutkářům

Do Chrudimi přijelo na 58. ročník celostátní přehlídky amatérského loutkářství více než třicet souborů z České republiky.

Kultura celý článek
18.5.

Tajemný VAD v Karpatech, 3 pohádky a …

Divadelní soubor V.A.D. Divadlo Kladno vyjede na východočeskou štaci s novou hrou Tajemný VAD v Karpatech.

Kultura celý článek
26.3.

Byli jsme na Martinů

Dílo Bohuslava Martinů je tak stylově rozmanité, že má velký potenciál oslovit posluchače různého hudebního vkusu.

Kultura celý článek
24.2.

Rock for People přikládá pod kotel, přijedou ANTI-FLAG a Turbowolf

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festivalparku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři The Offspring, dále vystoupí Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch, Enter Shikari, Royal Republic, Our Last Night, Saul Williams, Ho99o9, Bazzookas a další.

Kultura celý článek
11.1.

Premiéra: Putování s urnou nabídne černý humor ze života

Hra měla v USA úspěch, získala několik cen, mimo jiné New York Innovative Theatre Award.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting