Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

29.5.

Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

Posledních pár dní mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií podporující pěstounskou péči. Velkoformátové portrétní fotografie pěstounů přibližují prostřednictvím konkrétních příběhů život pěstounských rodin. Výstava končí tuto neděli 1. června 2014.

Pěstounské péči se  věnují ženy i muži různých profesí, věku i vzdělání s jediným cílem - zajistit opuštěným dětem život v úplné rodině. Výstava fotografií v AFI Paláci probíhá v rámci kampaně Hledáme rodiče.

Pěstounství je forma náhradní rodinné péče o děti, jejichž rodiče se o ně z jakýchkoliv důvodů nemohou, nechtějí nebo neumějí postarat. Pěstouni mohou rozhodovat o běžných věcech dítěte, poskytují dítěti domov a rodinné zázemí a za svou péči jsou státem finančně odměňování. Výše příspěvků většinou pokrývá náklady spojené s výchovou dítěte. Pokud je v to v zájmu dítěte, pěstouni pomáhají udržovat kontakt mezi dítětem a jeho biologickou rodinou. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.7.

Tři dny plné zážitků – začíná Rock for People

Jako každý rok i letos se na Rock for People kromě bezpočtu kapel z celého světa objeví i to nejlepší z české hudební scény. Na křídlech celé letky Andělů, které letos získala, přiletí na hradecké letiště princezna české hudební scény Lenny. Michal Malátný se představí s výtečným Kolínským Big Bandem a ukáže, proč rockeři rádi zpívají Gershwina, Portera nebo Ellingtona. Zazní také prvorepublikové a filmové písničky, duety, rokenrol a možná i něco z repertoáru Chinaski.

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
23.4.

11. Jamrock je plný zajímavostí!

Z Británie přiletí elektro-popoví Monarchy (GB), maďarská irsko-hudební vypalovačka Paddy and the Rats (HU), na které nezůstane nikdo v klidu. V jednání jsou ještě další zahraniční kapely.

Kultura celý článek
7.5.

Jiří Šlupka Svěrák bude hostit Benjamina Kurase

V Laskavém večeru s knížkou si bude dnes 7. května od 19.00 hodin povídat Jiří Šlupka Svěrák s Benjaminem Kurasem.

Kultura celý článek
2.5.

Knihovníci z Poličky zvou na výstavu malíře Valdemara Sokola

Zabýval se také vytvářením mozaiek do interiérů, malbou miniatur, vyzkoušel různé grafické techniky, ale jeho hlavní náplní práce dodnes zůstává tvorba deskových obrazů, které budou objektem zájmu květnové výstavy v knihovně.

Kultura celý článek
14.11.

Originální vánoční dárek: předplatné do VČD

Východočeské divadlo prodává abonentní vstupenky na rok 2008, které opět přinášejí jisté výhody a slevy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting