Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

29.5.

Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

Posledních pár dní mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií podporující pěstounskou péči. Velkoformátové portrétní fotografie pěstounů přibližují prostřednictvím konkrétních příběhů život pěstounských rodin. Výstava končí tuto neděli 1. června 2014.

Pěstounské péči se  věnují ženy i muži různých profesí, věku i vzdělání s jediným cílem - zajistit opuštěným dětem život v úplné rodině. Výstava fotografií v AFI Paláci probíhá v rámci kampaně Hledáme rodiče.

Pěstounství je forma náhradní rodinné péče o děti, jejichž rodiče se o ně z jakýchkoliv důvodů nemohou, nechtějí nebo neumějí postarat. Pěstouni mohou rozhodovat o běžných věcech dítěte, poskytují dítěti domov a rodinné zázemí a za svou péči jsou státem finančně odměňování. Výše příspěvků většinou pokrývá náklady spojené s výchovou dítěte. Pokud je v to v zájmu dítěte, pěstouni pomáhají udržovat kontakt mezi dítětem a jeho biologickou rodinou. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.1.

Jubilejní 40. ročník Pardubického hudebního jara 2018 již v předprodeji

Předprodej vstupenek na PHJ 2018 probíhá již od poloviny listopadu 2017.

Kultura celý článek
15.6.

Královské stříbření Kutné Hory

A opět tancovati se bude a galantní hry zvané Zahrada lásky připraveny jsou.

Kultura celý článek
27.8.

Přijďte si do AFI Paláce pro podpis slavných českých hokejistů

Autogramiáda hokejistů se koná u příležitosti výstavy fotografií Jiřího Koliše, která mapuje cestu českých hokejistů za zlatem na olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Fotografie Jiřího Koliše zobrazují hokejisty nejen během turnajů v Japonsku, ale také při bouřlivých oslavách na Staroměstském náměstí v Praze.

Kultura celý článek
2.5.

Nostalgické cestování: Rosice, 5. května 2007

Již tuto sobotu 5. května 2007 zahajuje svou 7. sezónu Museum železnice v Rosicích nad Labem.

Kultura celý článek
29.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Hlavní část vzpomínkových akcí, které budou v Pardubicích probíhat i na podzim, se uskuteční v pondělí 30. června v kostele sv. Bartoloměje a na prostranství u nedaleké zvonice. „V den Arnoštova úmrtí bude v kostele sv. Bartoloměje renomovaný historik František Šebek přednášet o odkazu Arnošta z Pardubic, následovat pak bude mše svatá, kterou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, 36. arcibiskup pražský,“ řekla Jana Fiedlerová z oddělení kultury pardubického magistrátu.

Kultura celý článek
20.11.

Exil provozuje rovněž „bytové divadlo“

Havlova Vernisáž je hra o snobství, manipulaci a lidském odcizení.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting