Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

29.5.

Už jen pár dní je v AFI paláci k vidění výstava fotografií s názvem „jsem pěstoun“

Posledních pár dní mají návštěvníci AFI Paláce možnost shlédnout výstavu fotografií podporující pěstounskou péči. Velkoformátové portrétní fotografie pěstounů přibližují prostřednictvím konkrétních příběhů život pěstounských rodin. Výstava končí tuto neděli 1. června 2014.

Pěstounské péči se  věnují ženy i muži různých profesí, věku i vzdělání s jediným cílem - zajistit opuštěným dětem život v úplné rodině. Výstava fotografií v AFI Paláci probíhá v rámci kampaně Hledáme rodiče.

Pěstounství je forma náhradní rodinné péče o děti, jejichž rodiče se o ně z jakýchkoliv důvodů nemohou, nechtějí nebo neumějí postarat. Pěstouni mohou rozhodovat o běžných věcech dítěte, poskytují dítěti domov a rodinné zázemí a za svou péči jsou státem finančně odměňování. Výše příspěvků většinou pokrývá náklady spojené s výchovou dítěte. Pokud je v to v zájmu dítěte, pěstouni pomáhají udržovat kontakt mezi dítětem a jeho biologickou rodinou. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.3.

Večer s knížkou z Paříže

Host předjarního, již osmadvacátého Laskavého večera s knížkou k nám přicestuje z Francie.

Kultura celý článek
2.11.

Ve VČD budou zkoumat pravost obrazu Jacksona Pollocka

Režie tohoto INprojektu se chopí mladý režisér Šimon Dominik, který však již má zkušenosti z mnoha scén po celé republice (například z Městského divadla Zlín, Horáckého divadla Jihlava či Klicperova divadla Hradec Králové) a aktuálně je kmenovým režisérem Západočeského divadla v Chebu. Hlavní role ztvární Jindra Janoušková a Martin Mejzlík.

Kultura celý článek
24.6.

IFAS v Pardubicích již po dvacáté

Jednou z tradičních akcí hudebního dění v Pardubicích je Mezinárodní festival IFAS. První tóny letošního ročníku zazní 2.7.2008

Kultura celý článek
27.2.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování čtyř planet

V jeden okamžik sice celou pětici planet neuvidíme, přesto je tato situace poměrně výjimečná.

Kultura celý článek
12.9.

Výstava fotografa Josefa Hníka Fotografie My lidé v pražské galerii Nová síň představí brutální tvář současných válečných konfliktů

My lidé je nejaktuálnější projekt fotografa Josefa Hníka, inspiraci pro jednotlivé fotografie přitom čerpá na internetu ve formě videí.

Kultura celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting