V Moravské Třebové budou školáci zatloukat hřebíky, pokrývat střechy i míchat nápoje

30.5.

V Moravské Třebové budou školáci zatloukat hřebíky, pokrývat střechy i míchat nápoje

Již v pátek 31. května se v 9 hodin uskuteční druhá akce projektu TECHNOhrátky. Tentokrát žáky základních škol z celého regionu přivítá Integrovaná střední škola Moravská Třebová.

     A na co se školáci mohou těšit? Během dne se žáci zapojí v dílnách do nejrůznějších aktivit souvisejících s obory zedník, klempíř, pokrývač, gastronomie či sociální činnost. Děti budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si a zároveň si zasoutěžit v dělení betonových tvárnic, zatloukání hřebíků do dřeva, pokrývání skládané krytiny, přípravě míchaného nápoje či obložených chlebíčků na čas.


     Program začne v 9 hodin na Zámku Moravská Třebová. Po exkurzi po škole a programu v dílnách vyvrcholí program TECHNOhrátek opět v prostorách zámku, kde se ve 12:30 hodin uskuteční zábavně-vědomostní hra Hej ty, víš to?!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.5.

Profesor má tři nohy a umí i jiná kouzla

Nakreslené obrázky ožívají a čáry mizí. Zlomtužka má svého „povedeného“ bratra Lea, který svými vstupy děti rozesměje. Herec zapojí děti do příběhu a ze sporů mezi profesorem a jeho bratrem pochopí, co je správné a co špatné chování.

Kultura celý článek
24.5.

Vejděte rovnou do pohádky

Brána pohádkového království se pro návštěvníky otevře v 10:00 hodin, kdy je očekáván slavnostní příjezd královské rodiny.

Kultura celý článek
27.12.

Hlinsko má novou Pohádkovou stezku

Příběh dřevěného vojáčka a hravé prvky o přírodě se vinou novou stezkou v Hlinsku. Komiksová pohádka přibližuje dětem tradiční krajovou výrobu dřevěných hraček a mimo jiné také cestu stromu od semenáčku až k dřevěnému výrobku.

Kultura celý článek
14.11.

Čtení divadelní hry AUDIENCE u Lavičky Václava Havla na Univerzitě Pardubice

Je to přesně rok, co Univerzita Pardubice zpřístupnila ve svém kampusu v Polabinách Lavičku Václava Havla. Pamětní místo na prvního polistopadového prezidenta našlo své umístění přímo v srdci atria výukového areálu a jakožto symbol dialogu a porozumění znovu ožije. Nejen při příležitosti prvního výročí otevření Lavičky, ale zároveň jako připomínka nedožitých osmdesátých narozenin Václava Havla se v pondělí 14. listopadu ve 14 hodin uskuteční přímo na Lavičce Václava Havla Společné čteníé divadelní hry Václava Havla AUDIENCE.

Kultura celý článek
28.7.

Maddox Open Air 2011/II

Zveme vás v sobotu 6. srpna 2011 na Maddox Open Air 2011- Funky House,

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting