V Moravské Třebové se bude slavit

27.5.

V Moravské Třebové se bude slavit

V Moravské Třebové se bude slavit

Turisté budou již od června moci obdivovat krásy Moravské Třebové a okolí z nové rozhledny, která bude slavnostně otevřena v sobotu 20. června v 15 hodin Na Pastvisku za doprovodu fanfár lesních rohů, chybět nebude požehnáni, slavnostní křest a hudební vystoupení dětí. Současně budou ve městě probíhat Městské slavnosti, které se staly vyhledávaným festivalem dobré hudby a zábavy. Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. Letošní třetí ročník, který se bude konat 20. června slibuje řadu zvučných jmen. „Návštěvníci města se mohou těšit na bohatý kulturní program, kde si každý přijde na své,“ řekla Libuše Gruntová, ředitelka Kulturních služeb města a dodala: „Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. V programu se objeví Taneční skupina Polička, která slavnosti zahájí. Pro děti je připravený hudebně zábavný program v podání klaunů Pepíno a Josefíno. Společně s nimi si malý návštěvníci začarují, zasoutěží a zazpívají známé písničky.“ Odpolední hudební program zahájí zpívající lékař Ali Amiri, který se proslavil svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar. Tento černovlasý, charismatický muž íránského původu, přezdívaný „perský princ“, divákům představí skladby ze svého nového CD A Piece Of My Heart. Jedinečný zážitek se naskytne všem, kteří se chtějí zaposlouchat do rytmu kapely Burma Jones nebo do hudebních „pecek“ Viléma Čoka se skupinou Bypass. Na moravskotřebovském náměstí se mimojiné představí také poprocková partička Zlatý Voči, která je známá především svým singlem „Půlnoc“, který se probojoval kromě vítězství semifinále na TV Óčko v pořadu Výtah i do běžné rotace v pořadu CZ&SK. Hlavní večerní program ožije s legendárním zpěvákem, hudebníkem, textařem a humoristou Ivanem Mládkem. Písničky Ivana Mládka provázejí už téměř tři desítky let několik generací českých i zahraničních posluchačů. Nejmladší generaci seznámila s tvorbou Ivana Mládka úspěšná skupina Děda Mládek Illegal Band, jenž se proslavila úpravami hitů z jeho repertoáru. Ivan Mládek je synonymem veselé muziky s profesionálně výborně zvládnutými dixielandovými, kabaretními, lidovkovými i dechovkovými východisky a s texty s darem „smrtících“ sloganů. Mezi jeho nejznámější písně patří například Jožin z bažin, Jez, Medvědi nevědí, Linda, Praha – Prčice, Prachovské skály, Když je v Praze hic, Zobali, vrabci zobali a další. Na náměstí nebudou pro návštěvníky oslav chybět stánky s občerstvením a pivem. Součástí městských slavností je také, jak již bylo v úvodu zmíněno, slavnostní otevření nové rozhledny „Pastýřky“ Na Pastvisku. Po dobu slavností bude pro vozidla náměstí zavřeno. Podrobný program najdete zde: http://www.mtre­bova.cz/…ke-slavnosti

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.6.

Na závěr sezony přichází do VČD Romulus Veliký

"Romulus Veliký je satira, o které si divák popřemýšlí, tedy ne nějaká laciná řachanda,“ říkají pardubičtí tvůrci.

Kultura celý článek
29.10.

Východočeské divadlo otevírá novou komorní scénu v divadelním klubu

Pořad veršů a fejetonů Pavla Šruta připravil básníkův osobní přítel, vynikající hudebník a textař Jiří Šlupka Svěrák, jenž bude v pořadu také účinkovat, samozřejmě od kláves. Výběr z básníkova díla budou číst Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný. Režie se ujal Pavel Krejčí.

Kultura celý článek
4.11.

S režisérem Šimonem Dominikem o novém INprojektu

Hra v sobě ukrývá konverzační komedii, ale místy až jemně psychologické drama. Každopádně obě postavy se během dialogu poměrně dost obnaží – svěří se vzájemně se svými osudy. Baví tě podobné hry? Baví. Celkem dlouho jsem nečetl text, který by mě do sebe takhle vtáhnul... Hlavní ženská hrdinka je skutečně pozoruhodná osoba, strašně klame tělem. Neustále člověka překvapuje – vždycky, když si myslí, že ji pochopil, přijde nějaká změna a divák musí začít znovu. Je to vlastně taková detektivka.

Kultura celý článek
22.12.

V Pardubicích se představí výstava fotografií děvčat s vzácným Rettovým syndromem

Výstava se skládá z 28 fotografií, nafocených je celkem 14 dívek s touto nemocí. Jedna fotka je vždy detailní a portrétní, druhá zobrazuje kontakt a interakce dívky s někým blízkým - rodičem, asistentkou, či sourozencem. Rodiče k fotografiím vždy připojili krátkou charakteristiku svých dcer.

Kultura celý článek
3.5.

Bohuslav Martinů v Poličce – 300x jinak

Celá přehlídka je volně přístupná veřejnosti. Hlavním organizátorem je Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička, která ji pořádá ve spolupráci s Tylovým domem, Centrem B. Martinů Polička, Městskou knihovnou Polička, Notovna.cz a Květinovým salonkem u Nadi Polička. Přehlídku podpořili Město Polička, Ravensburger Kartoon s. r. o. a záštitu 8.ročníku udělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek.

Kultura celý článek
31.5.

Pernštýnskou noc navštíví i hosté ze Štrasburku

Tisíce lidí se již téměř 20 let účastní Pernštýnské noci v historickém centru Pardubic.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting