V Moravské Třebové se bude slavit

27.5.

V Moravské Třebové se bude slavit

V Moravské Třebové se bude slavit

Turisté budou již od června moci obdivovat krásy Moravské Třebové a okolí z nové rozhledny, která bude slavnostně otevřena v sobotu 20. června v 15 hodin Na Pastvisku za doprovodu fanfár lesních rohů, chybět nebude požehnáni, slavnostní křest a hudební vystoupení dětí. Současně budou ve městě probíhat Městské slavnosti, které se staly vyhledávaným festivalem dobré hudby a zábavy. Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. Letošní třetí ročník, který se bude konat 20. června slibuje řadu zvučných jmen. „Návštěvníci města se mohou těšit na bohatý kulturní program, kde si každý přijde na své,“ řekla Libuše Gruntová, ředitelka Kulturních služeb města a dodala: „Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. V programu se objeví Taneční skupina Polička, která slavnosti zahájí. Pro děti je připravený hudebně zábavný program v podání klaunů Pepíno a Josefíno. Společně s nimi si malý návštěvníci začarují, zasoutěží a zazpívají známé písničky.“ Odpolední hudební program zahájí zpívající lékař Ali Amiri, který se proslavil svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar. Tento černovlasý, charismatický muž íránského původu, přezdívaný „perský princ“, divákům představí skladby ze svého nového CD A Piece Of My Heart. Jedinečný zážitek se naskytne všem, kteří se chtějí zaposlouchat do rytmu kapely Burma Jones nebo do hudebních „pecek“ Viléma Čoka se skupinou Bypass. Na moravskotřebovském náměstí se mimojiné představí také poprocková partička Zlatý Voči, která je známá především svým singlem „Půlnoc“, který se probojoval kromě vítězství semifinále na TV Óčko v pořadu Výtah i do běžné rotace v pořadu CZ&SK. Hlavní večerní program ožije s legendárním zpěvákem, hudebníkem, textařem a humoristou Ivanem Mládkem. Písničky Ivana Mládka provázejí už téměř tři desítky let několik generací českých i zahraničních posluchačů. Nejmladší generaci seznámila s tvorbou Ivana Mládka úspěšná skupina Děda Mládek Illegal Band, jenž se proslavila úpravami hitů z jeho repertoáru. Ivan Mládek je synonymem veselé muziky s profesionálně výborně zvládnutými dixielandovými, kabaretními, lidovkovými i dechovkovými východisky a s texty s darem „smrtících“ sloganů. Mezi jeho nejznámější písně patří například Jožin z bažin, Jez, Medvědi nevědí, Linda, Praha – Prčice, Prachovské skály, Když je v Praze hic, Zobali, vrabci zobali a další. Na náměstí nebudou pro návštěvníky oslav chybět stánky s občerstvením a pivem. Součástí městských slavností je také, jak již bylo v úvodu zmíněno, slavnostní otevření nové rozhledny „Pastýřky“ Na Pastvisku. Po dobu slavností bude pro vozidla náměstí zavřeno. Podrobný program najdete zde: http://www.mtre­bova.cz/…ke-slavnosti

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.10.

Pardubická stopa na EXPO 2015

Spojení s výročím založení ČSR, které bylo klíčovým impulsem pro rozvoj chemického průmyslu v Pardubicích, významově akcentuje i letošní 95. výročí založení pardubických společností Explosia a Synthesia a 65. výročí vzniku vysokého školství (VŠCHT) v Pardubicích.

Kultura celý článek
7.3.

Začal předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl

Koncert Dagmar Peckové tak připomene sté výročí narození svitavského rodáka Oskara Schindlera.

Kultura celý článek
22.5.

Budova Muzea východních Čech je opravena, veřejnosti se otevře na podzim

Obnova vnější fasády, opravy a nátěry oken, kompletní výmalba vnitřních prostor a další práce, které vrátily objekt do původního stavu. Tím vším si prošlo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které dnes dopoledne stavbaři předali městu. Termín slavnostního otevření pro veřejnost ještě není stanoven, ale plánuje se na podzim tohoto roku.

Kultura celý článek
9.6.

Dagmar Novotná on-line

Agnes v komorním dramatu Agnus Dei (1989), Elvíru v Muži jménem Juan po boku Miroslava Horníčka (1993), Paní de Tourvel v Nebezpečných vztazích (1996), titulní hrdinku v Zavraždění svaté Celestiny (1997) či Madam Šubrtovou v Bláznivých nůžkách (2007). Svůj altový hlas vymykající se činohereckému zpěvnímu standardu osvědčila jako Dolly Leviová v muzikálu Hello, Dolly! (1998), Jeanette v Donaha! (2005), Smrt v Malovaném na skle (2006), Máma Morton v Chicagu (2009) či nedávno jako Sestra Mary Huberta v Jeptiškách (2013) a již zmiňovaná Fräulein Schneider v Cabaretu (2014).

Kultura celý článek
21.5.

Kdopak to přijede do Mýta?

Znají ho děti na celém světě a od 2. června do 5. července tohoto roku se exkluzivně představí na výstavě v Městské galerii.

Kultura celý článek
29.7.

První ročník Hradu divadelníků začíná!

Večer bude patřit zase dospělým. Držitelé rodinných pasů mají slevu. Na hradě vystoupí herci souboru SemTamFór ze Slavičína s inscenacemi Orgasmus bez předsudků a Ani o den dýl. SemTamFór slibuje divákům komedie založené na protikladném myšlení mužů a žen.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting