V Moravské Třebové se bude slavit

27.5.

V Moravské Třebové se bude slavit

V Moravské Třebové se bude slavit

Turisté budou již od června moci obdivovat krásy Moravské Třebové a okolí z nové rozhledny, která bude slavnostně otevřena v sobotu 20. června v 15 hodin Na Pastvisku za doprovodu fanfár lesních rohů, chybět nebude požehnáni, slavnostní křest a hudební vystoupení dětí. Současně budou ve městě probíhat Městské slavnosti, které se staly vyhledávaným festivalem dobré hudby a zábavy. Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. Letošní třetí ročník, který se bude konat 20. června slibuje řadu zvučných jmen. „Návštěvníci města se mohou těšit na bohatý kulturní program, kde si každý přijde na své,“ řekla Libuše Gruntová, ředitelka Kulturních služeb města a dodala: „Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin. V programu se objeví Taneční skupina Polička, která slavnosti zahájí. Pro děti je připravený hudebně zábavný program v podání klaunů Pepíno a Josefíno. Společně s nimi si malý návštěvníci začarují, zasoutěží a zazpívají známé písničky.“ Odpolední hudební program zahájí zpívající lékař Ali Amiri, který se proslavil svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar. Tento černovlasý, charismatický muž íránského původu, přezdívaný „perský princ“, divákům představí skladby ze svého nového CD A Piece Of My Heart. Jedinečný zážitek se naskytne všem, kteří se chtějí zaposlouchat do rytmu kapely Burma Jones nebo do hudebních „pecek“ Viléma Čoka se skupinou Bypass. Na moravskotřebovském náměstí se mimojiné představí také poprocková partička Zlatý Voči, která je známá především svým singlem „Půlnoc“, který se probojoval kromě vítězství semifinále na TV Óčko v pořadu Výtah i do běžné rotace v pořadu CZ&SK. Hlavní večerní program ožije s legendárním zpěvákem, hudebníkem, textařem a humoristou Ivanem Mládkem. Písničky Ivana Mládka provázejí už téměř tři desítky let několik generací českých i zahraničních posluchačů. Nejmladší generaci seznámila s tvorbou Ivana Mládka úspěšná skupina Děda Mládek Illegal Band, jenž se proslavila úpravami hitů z jeho repertoáru. Ivan Mládek je synonymem veselé muziky s profesionálně výborně zvládnutými dixielandovými, kabaretními, lidovkovými i dechovkovými východisky a s texty s darem „smrtících“ sloganů. Mezi jeho nejznámější písně patří například Jožin z bažin, Jez, Medvědi nevědí, Linda, Praha – Prčice, Prachovské skály, Když je v Praze hic, Zobali, vrabci zobali a další. Na náměstí nebudou pro návštěvníky oslav chybět stánky s občerstvením a pivem. Součástí městských slavností je také, jak již bylo v úvodu zmíněno, slavnostní otevření nové rozhledny „Pastýřky“ Na Pastvisku. Po dobu slavností bude pro vozidla náměstí zavřeno. Podrobný program najdete zde: http://www.mtre­bova.cz/…ke-slavnosti

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.11.

Pardubická Noc divadel s derniérou komedie A je to v pytli!

Noc divadel koordinuje Institut umění – Divadelní ústav. Dnem otevřených večerních či nočních divadel a jedinečných zážitků se letos stane sobota 19. listopadu. Účastníky Noci divadel opět čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
26.1.

Mimořádná šance získat ještě předplatné do divadla

Předplatitelům je také zdarma zasílán měsíční Divadelní zpravodaj s aktuálními informacemi ze zákulisí divadla.

Kultura celý článek
26.7.

Maddox Open Air 2011/II

Stanování není organizováno ani zpoplatněno.

Kultura celý článek
1.8.

Již podruhé zve muzeum na komentované prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů v Poličceš

Světnička o 25 metrech čtverečních se letos již podruhé vrátí v čase a opět zde zazní housličky a dětský smích. Připraveny jsou komentované prohlídky, kdy vás členové rodiny Martinů seznámí se svými životními příběhy a povinnostmi pověžného a to ve výšce 36m. JIŽ PODRUHÉ ZVE MUZEUM NA KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ V POLIČCE

Kultura celý článek
4.11.

S režisérem Šimonem Dominikem o novém INprojektu

Hra v sobě ukrývá konverzační komedii, ale místy až jemně psychologické drama. Každopádně obě postavy se během dialogu poměrně dost obnaží – svěří se vzájemně se svými osudy. Baví tě podobné hry? Baví. Celkem dlouho jsem nečetl text, který by mě do sebe takhle vtáhnul... Hlavní ženská hrdinka je skutečně pozoruhodná osoba, strašně klame tělem. Neustále člověka překvapuje – vždycky, když si myslí, že ji pochopil, přijde nějaká změna a divák musí začít znovu. Je to vlastně taková detektivka.

Kultura celý článek
11.10.

Zdeněk Rumpík získal cenu v Permu!

7. října se na závěrečném galavečeru druhého ročníku soutěžní přehlídky vyhlašovaly ceny a Východočeské divadlo Pardubice bylo mezi jmenovanými – Zdeněk Rumpík v roli Johnyho Pateena Miky získal cenu pro nejlepšího herce festivalu ve vedlejší roli!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting