V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

2.1.

V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2008 silvestrovským představením oblíbené komedie Brouk v hlavě. Po zcela vyprodaném představení ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásil s napětím očekávané výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2008. Divácky nejúspěšnější inscenací Východočeského divadla se stala interaktivní kriminální komedie Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného, která byla v Čechách poprvé uvedena právě v Pardubicích, a to 13. října 2007. Komedie byla rovněž oceněna na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu, na kterém získala titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu. Divácký úspěch dosvědčuje i dosavadních, vždy beznadějně vyprodaných 46 repríz. Bláznivé nůžky jsou zároveň i nejnavštěvovanější inscenací VČD za rok 2008, během roku ji zhlédlo 8 491 diváků. Pomyslnou druhou příčku obsadil muzikál Cikáni jdou do nebe v režii Mariána Pecka a třetí místo patří podle diváků loňskému vítěznému muzikálu My Fair Lady opět v režii Petra Novotného. V roce 2008 Východočeské divadlo navštívilo 117 646 diváků, čímž se VČD opět řadí mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v České republice. Celkový počet představení spolu s dovozovými akcemi a zájezdy činil 348.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.8.

Beseda v muzeu - Hodiny

Vystaveny jsou kapesní „cibule“, budíky, hodiny kuchyňské, slepecké, krbové, sloupkové nebo sluneční.

Kultura celý článek
24.6.

IFAS v Pardubicích již po dvacáté

Jednou z tradičních akcí hudebního dění v Pardubicích je Mezinárodní festival IFAS. První tóny letošního ročníku zazní 2.7.2008

Kultura celý článek
2.12.

SNOOP přiveze do Exilu Rodinné příběhy

Drsnou černou komedii Rodinné příběhy napsala úspěšná, politicky angažovaná, mladá autorka Biljana Srbljanovic

Kultura celý článek
28.7.

Maddox Open Air 2011/II

Zveme vás v sobotu 6. srpna 2011 na Maddox Open Air 2011- Funky House,

Kultura celý článek
3.5.

„Zpívání“ pro Eričku

Výtěžek z představení, po jehož skončení proběhne ve foyer krátké společenské setkání, bude v plné výši poskytnut na léčbu, léky a terapie pro tříletou Eričku Beranovou, která je postižena postvakcinační encefalopatií.

Kultura celý článek
19.10.

Východočeské divadlo modernizovalo webové stránky

Z hlavní strany se uživatelé snadno dostanou do programu divadla s mnoha filtry (třídění programu podle abonentních skupin, vyhledávání dětských představení, hostujících souborů apod.), na této stránce lze vstupenky i zakoupit či rezervovat.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting