V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

2.1.

V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

V Pardubicích bodovaly Bláznivé nůžky

Východočeské divadlo Pardubice zakončilo rok 2008 silvestrovským představením oblíbené komedie Brouk v hlavě. Po zcela vyprodaném představení ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásil s napětím očekávané výsledky divácké ankety o nejoblíbenější inscenaci roku 2008. Divácky nejúspěšnější inscenací Východočeského divadla se stala interaktivní kriminální komedie Bláznivé nůžky v režii Petra Novotného, která byla v Čechách poprvé uvedena právě v Pardubicích, a to 13. října 2007. Komedie byla rovněž oceněna na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu, na kterém získala titul Komedie roku 2007 a Ladislav Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu. Divácký úspěch dosvědčuje i dosavadních, vždy beznadějně vyprodaných 46 repríz. Bláznivé nůžky jsou zároveň i nejnavštěvovanější inscenací VČD za rok 2008, během roku ji zhlédlo 8 491 diváků. Pomyslnou druhou příčku obsadil muzikál Cikáni jdou do nebe v režii Mariána Pecka a třetí místo patří podle diváků loňskému vítěznému muzikálu My Fair Lady opět v režii Petra Novotného. V roce 2008 Východočeské divadlo navštívilo 117 646 diváků, čímž se VČD opět řadí mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v České republice. Celkový počet představení spolu s dovozovými akcemi a zájezdy činil 348.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.7.

Moravskotřebovský zámek trhá rekordy v návštěvnosti

V Moravské Třebové šikovně vsadili na zapojení turistů do různých aktivit během prohlídky.

Kultura celý článek
8.2.

Moravské Bez nápovědy s výbornou sekanou

Navíc si všichni pochutnali na výborné sekané, kterou speciálně pro tento večer společně upekly obě Jany.

Kultura celý článek
8.11.

Východočeské divadlo se loučí s komedií Třikrát život

Autorka v komedii líčí jednu obyčejnou situaci ve třech podobách, jejichž odlišnost způsobují náhody, nálady a nečekaná hnutí mysli. Ines s Hubertem jsou pozváni k Soně a Henrimu na večeři. Hubert a Henri jsou astrofyzikové. Henri už tři roky nepublikoval a očekává od výše postaveného Huberta podporu, proto mu na pohoštění vzácné návštěvy velmi záleží. Jenže Hubert s Ines přijdou o den dříve, než je Henri se Soňou čekali…

Kultura celý článek
24.4.

Pěší cestovatel se psem navštívil pardubickou radnici

Na své túře navštěvuje radnice a obecní úřady, kde sbírá potvrzení o tom, že byl v daných místech.

Kultura celý článek
13.9.

Východočeské divadlo Pardubice láká na pohled do zákulisí

Den otevřených dveří, jenž začíná ve vstupním foyer Městského divadla ve 13.00 a 15.00 hodin, letos nabídne nejen tradiční prohlídku zákulisí divadla, k nahlédnutí budou i dekorační dílny či zázemí Malé scény ve dvoře.

Kultura celý článek
5.11.

Jaroslava Dolečka uvede ČT 2 v dokumentu BBC

Filmový amatér Jaroslav Doleček z Dlouhé Vsi a jeho dílo se objeví 9. prosince ve 20.15 hodin na ČT 2

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting