V Pardubicích díky Hlasům světla padl rekord v počtu diváků 3D projekce

12.10.

V Pardubicích díky Hlasům světla padl rekord v počtu diváků 3D projekce

Pardubičtí filharmonici o víkendu uspořádali unikátní multimediální koncert Hlasy světla 4D, při kterém vznikl nový český rekord „největší počet diváků 3D projekce“, kterou sledovalo 1919 lidí.

V sobotu 8. října 2016 uspořádala Komorní filharmonie Pardubice unikátní multimediální koncert Hlasy světla 4D. Jednalo se o audio-vizuální show, která byla velmi originálním a odvážným počinem pardubických filharmoniků, při které představili publiku v pardubické Tipsport areně multižánrovou hudební skladbu Hlasy světla autora Roberta Jíši za doprovodu velmi pestré vizuální složky, 2D & 3D projekcí a 4D efektů.

Koncert byl mimo jiné oficiální kulturní předehrou 126. Velké pardubické steeplechase, a tak produkční tým neopomněl příležitostně obsáhnout do vizuální složky tematiku koní a rovněž publikum překvapil slavnostním entrée celého koncertu, o které se postarala sopranistka Christina Johnston zpívající úvodní pasáž s názvem Introitus přijíždějíc na skutečném koni. Dalším momentem překvapení v úvodní pasáži koncertu byl příchod dirigenta Petera Ferance, který se objevil mezi diváky, došel ke svému dirigentskému pultíku umístěném před oponou a další pasáž koncertu dirigoval pomocí vlastní stínohry, než opona ukrývající stage spadla a odhalila scénu s více jak 120ti účinkujícími.

Hudební skladba Hlasy světla se skládá z osmi částí a jejím hlavním tématem je hledání smyslu života. Skladba provádí posluchače od okamžiku příchodu nového jedince na svět, přes zrání a dospělost k otázkám souvisejícím se skutečným naplněním života a uvědomění si konečnosti našich životů. Silným tématem je zde ono světlo na konci tunelu, které skladba vysvětluje jako naději na nový začátek a všeobjímající lásku. Závěr skladby vyznívá jako radostná oslava života a dosažení určitého životního poznání, moudrosti a smíření.

Vizuální složka, promítaná na velkorozměrné centrální LED obrazovce a bočních projekčních sítích, dokreslovala obsah jednotlivých pasáží skladby, umocňovala divácký zážitek a vnímání obsahu skladby. Pro projekce ve 2D i 3D formátu byly využity nejmodernější technologie současnosti. V průběhu koncertu byli diváci upozorněni na přechod na 3D vjem a vyzváni k nasazení 3D brýlí, které každý z nich obdržel při vstupu do arény. V tento okamžik došlo k naplnění ambiciózního cíle a publikum čítající 1.919 diváků s 3D brýlemi stanovilo nový český rekord - „největší počet diváků 3D projekce“. Na průběh pokusu o rekord dohlíželi přítomní komisaři z agentury Dobrý den, registrující rekordy do České knihy rekordů.

Kromě pardubických filharmoniků účinkovali britská sopranistka Christina Johnston, český chlapecký sbor Boni pueri z Hradce Králové, smíšený sbor Martinů Voices & Hosté a Tam Tam Orchestra. Dirigentem hudební show byl Peter Ferenec, diváky provedla jednotlivými pasážemi koncertu Martina Menšíková.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Divadlo také uvede krátkou divadelní hru Jarada Portského Z Kladska do Pardubic o životě a díle Arnošta z Pardubic, ve které budou účinkovat Ludmila Mecerodová, Josef Vrána a členové Mladého divadelního studia LAIK.

Kultura celý článek
6.9.

Festival zdraví, krásy, pohybu již po páté v Pardubicích

Festival se koná v pátek 12. října a v sobotu 13. října 2018 opět v ABC Klubu Pardubice nedaleko pardubického aquacentra.

Kultura celý článek
19.2.

Ve Veselí bylo veselo

Tento průvod masek pořádá obec Veselí se spolupráci s místní tělovýchovnou jednotou a ostatními složkami obce jednou za dva roky.

Kultura celý článek
19.11.

Básník z Vysočiny Tomáš Zdechovský vydal svou první prózu

Doposud se Tomáš Zdechovský převážně věnoval básnické tvorbě, avšak studium a život v Itálii mu byl natolik inspirativní, že se rozhodl přenést do tohoto prostředí děj své první knihy, která si na českém trhu ihned našla své čtenáře.

Kultura celý článek
6.5.

Blíží se tradiční oslava studentského života

V areálu nebude chybět bohaté občerstvení, zastřešené sezení, sociální zázemí ani zdravotníci.

Kultura celý článek
21.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2008

V roce 2007 navštívil Východočeské divadlo rekordní počet diváků

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting