V Poličce přivítali nový rok netradičně a to letním kinem

16.1.

V Poličce přivítali nový rok netradičně a to letním kinem

11. ledna 2014 se v poličském muzeu konalo unikátní promítání Letního kina v zimě. Počasí přálo a na promítání se dostavilo 15 diváků, kteří nepodcenili počasí a přišli vybaveni nejen zimním oblečením, ale i teplými dekami. Komu přeci jen bylo chladno, mohl se občerstvit domácím punčem nebo svařeným vínem. Počítáno bylo i s mladšími návštěvníky a pro ty byl připraven dětský punč. „Letní kino se v Poličce těší velkému ohlasu, v rámci festivalu Poličské kulturní léto promítáme na dvoře Centra Bohuslava Martinů již třetím rokem, napadlo nás využít počasí, které není až tak mrazivé a uskutečnit promítání v lednu. Přestože lavičky nebyly zcela zaplněné, zúčastnění si promítání užili a dokonce je neodradila ani dešťová přeháňka. A co se týče výběru filmu? Snažili jsme se zvolit komedii, u které se zasmějí děti i dospěli, Johhny English alias Mr. Bean se ukázal jako dobrou volbou“ uvedl jeden z organizátorů kina Jan Jukl, ředitel městské knihovny.

„Já jsem přišel vybaven spácákem do mínusových teplot a dobrou náladou, myslím, že akce letní kino v zimě není zase až tak bláznivá, jak zní. Mě osobně se líbila“ podělil se o své dojmy jeden z diváků.

Na promítání letního kina se můžete těšit již za pár měsíců, kdy budou teploty příjemnější a společně tak odstartujeme již čtvrtý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto, kdy pro vás bude opět připraveno mnoho dobrých filmů, muzikálů, koncertů a dílniček či pohádek pro děti.

Více na www.cbmpolicka.cz; www.léto.polička.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.12.

Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

Finanční prostředky jsou určeny na zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku.

Kultura celý článek
10.6.

Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku

Do konce srpna bude otevřena v Regionálním muzeu Litomyšl výstava, která je určena jak malým tak i velkým návštěvníkům.

Kultura celý článek
18.1.

Peer Gynt poprvé na jevišti Východočeského divadla Pardubice

Uměleckým výrazivem Peer Gynt překročil propast mezi nejprostším realismem a tehdy neznámým symbolismem.

Kultura celý článek
29.12.

Štědronoční zpívání v divadle už popatnácté

. Tentokrát herci losovali čísla sedadel a šťastní výherci si mohli na jevišti vybrat drobný dárek, to vše bylo zarámováno zpěvem a hereckými scénkami.

Kultura celý článek
15.4.

Divadlo Exil uvede Havlovu Audienci

této úsměvné jednoaktovce se divákům představí Aleš Dvořák a Josef Jan Kopecký.

Kultura celý článek
11.8.

A je to tady! Dobré divadlo uvádí nejlepší divadelní hru tohoto léta

Přijďte se podívat na dramatický životní příběh dvou hudebních skladatelů - geniálního Mozarta a jeho prvního obdivovatele zatrpklého Salieriho. Lístky budou v předprodeji na místě od 20:00. Za nepříznivého počasí musíme bohužel akci zrušit.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting