V Poličce přivítali nový rok netradičně a to letním kinem

16.1.

V Poličce přivítali nový rok netradičně a to letním kinem

11. ledna 2014 se v poličském muzeu konalo unikátní promítání Letního kina v zimě. Počasí přálo a na promítání se dostavilo 15 diváků, kteří nepodcenili počasí a přišli vybaveni nejen zimním oblečením, ale i teplými dekami. Komu přeci jen bylo chladno, mohl se občerstvit domácím punčem nebo svařeným vínem. Počítáno bylo i s mladšími návštěvníky a pro ty byl připraven dětský punč. „Letní kino se v Poličce těší velkému ohlasu, v rámci festivalu Poličské kulturní léto promítáme na dvoře Centra Bohuslava Martinů již třetím rokem, napadlo nás využít počasí, které není až tak mrazivé a uskutečnit promítání v lednu. Přestože lavičky nebyly zcela zaplněné, zúčastnění si promítání užili a dokonce je neodradila ani dešťová přeháňka. A co se týče výběru filmu? Snažili jsme se zvolit komedii, u které se zasmějí děti i dospěli, Johhny English alias Mr. Bean se ukázal jako dobrou volbou“ uvedl jeden z organizátorů kina Jan Jukl, ředitel městské knihovny.

„Já jsem přišel vybaven spácákem do mínusových teplot a dobrou náladou, myslím, že akce letní kino v zimě není zase až tak bláznivá, jak zní. Mě osobně se líbila“ podělil se o své dojmy jeden z diváků.

Na promítání letního kina se můžete těšit již za pár měsíců, kdy budou teploty příjemnější a společně tak odstartujeme již čtvrtý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto, kdy pro vás bude opět připraveno mnoho dobrých filmů, muzikálů, koncertů a dílniček či pohádek pro děti.

Více na www.cbmpolicka.cz; www.léto.polička.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.6.

Baťova Electra přiletí, Gripen zůstane doma

Cesta, s patnácti zastávkami, byla důstojně zakončena na letišti Točná. Electra je pro Čechy zajímavá tím, že se jedná přímo o stroj používaný v létech 1937 až 1939 továrníkem J. A. Baťou,“ přibližuje horkou novinku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Kultura celý článek
17.5.

Muzejní noc v krematoriu: prohlídky starých prostor i spalovač mrtvol

Kolem míst posledního odpočinku významných pardubických osobností zájemce provede historik Jiří Kotyk," zve k návštěvě akciová společnost Služby města Pardubic, která je majitelem a provozovatelem krematoria. Účast při Pardubické muzejní noci je součástí celoročních oslav 90. výročí pardubického krematoria.

Kultura celý článek
27.5.

Východočeské divadlo zve děti do svého zákulisí

V rámci něj budou mít malí divadelní nadšenci možnost prožít odpoledne plné zábavy a aktivit spojených s kouzelným světem divadla a také se osobně setkat se svými oblíbenými herci Ladislavem Špinerem a Petrem Borovcem.

Kultura celý článek
6.8.

Hudební festival Hrady CZ putuje na Moravu jako Moravské hrady.CZ, představí se na Veveří

Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Kultura celý článek
9.4.

Maminko, přijď i s miminkem do kina!

Maminky odcházely z projektu Hvězdná máma s úsměvem a pohodou a někdy možná i trochu překvapené.

Kultura celý článek
24.5.

Nová vyhlídka na Lichnici splynula se stěnou hradu

„Lichnice stojí na magickém místě, není určitě náhodou, že si ho původní stavitelé hradu pečlivě vybrali. Věřím, že tu návštěvníky čeká dostatek jasných dní s dobrou viditelností,“ řekl Roman Línek. Při pěkném počasí je totiž vidět nejen nejbližší okolí Železných hor, ale také Čáslav, Kutná Hora, Kolín a někdy dokonce i Bezděz a Milešovka.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting