Vánoční tvoření, paličkování, pletení i háčkování – to vše nabídne poličské muzeum

21.11.

 Vánoční tvoření, paličkování, pletení i háčkování – to vše nabídne poličské muzeum

Hrnečky malé nebo velké, buclaté i tenké, barevné či bílé. Vezměte svůj neoblíbenější a přijďte si do poličského muzea vyrobit romantický jehelníček. Vánoce se blíží a předvánoční tvoření je tu.

Máte doma osamocený hrneček nebo skleničku, které nemají využití? Proměňte je na
romantický jehelníček. Je ideálním spojením tří materiálů, které prezentujeme na vánoční výstavě a to textil, porcelán a káva. Stane se Vám pěknou památkou nebo dárkem
,“ zve na dílničku kurátorka akce Mgr. Stanislava Cafourková. „Zároveň si během příjemného odpoledne prohlédnete vánoční výstavu Bílá jako sníh, černá jako káva a nasajete předvánoční atmosféru,“ dodává.

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, podíváte se, jak šikovné dámy, které budou paličkovat, háčkovat, plést a vše vás ochotně naučí. Přijďte si i vy 9. prosince 2017 od 13.00 do 15.00 hodin vyzkoušet svoji zručnost, vždyť dárek v podobě jehelníčku je krásný.

Mimo jiné, věděli jste, že technika paličkování se vyvinula již v 16. století, kdy se začala vyrábět v Itálii, v Nizozemí a ve Španělsku? Kdežto o původu háčkování neexistují žádné spolehlivé údaje. Podle některých domněnek pochází tato technika z Tibetu nebo z Číny a první písemné doklady jsou známé teprve z počátku 19. století z Anglie.

Více na www.cbmpolicka.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.12.

V poličském muzeu zachraňovali unikátní notové autografy slavného skladatele Bohuslava Martinů a staré tisky z let 1501 až 1800

Díky podpoře z Pardubického kraje, Ministerstva kultury ČR a města Poličky budou moci v poličském muzeum zachránit nejen unikátní notové autografy slavného skladatele a poličského rodáka či staré tisky z let 1501 až 1800.

Kultura celý článek
20.3.

Historické kočárky na Zelené bráně

Nejstarší je právě z roku 1880, nejmladší kusy jsou ze 40. let 20. století. Kočárky se ke sběratelce zpravidla dostanou ve stavu, kdy by je ostatní odložili u popelnice. Paní Minaříková je ale do šroubků rozebere, její známý pak vytvoří dle původního modelu kostru kočáru.

Kultura celý článek
21.5.

Na Baladu pro banditu na Kuňku půjde...

Ze správných tipů byla vylosovaná odpověď paní Daniely Spálavské.

Kultura celý článek
15.1.

Festival Brod 1995 hlásí nová jména; v srpnu zahrají hvězdní The Silver Spoons a MUCHA

S novým rokem festival Brod 1995 přidává další jména na line-up. Vedle královny českého soulu Marie Rottrové, jejíž jméno bylo zveřejněno již před Vánoci, vystoupí na oblíbeném festivalu 22. srpna velký objev loňského roku The Silver Spoons.

Kultura celý článek
21.9.

Bohuslav Martinů - skladatel, ale i cestovatel. V Poličce zahajují výstavu o slavném rodákovi

Bohuslav Martinů zažil a viděl během svého života mnoho, ale které místo mu k srdci přirostlo nejvíce? Dozvíte se na nové výstavě věnované slavnému poličskému rodákovi.

Kultura celý článek
25.8.

Rozloučení s Poličským kulturním létem

Prázdninový maraton tvůrčích dílen zakončíme v úterý 29. srpna vyráběním mini skleníků. „Pomocí písku, kamenů a rostlin vytvoříme malý skleník, který zpestří váš domov. Děti se rozloučí s prázdninami a ještě si užijí spoustu zábavy při tvoření skleníku,“ doplňuje organizátorka Alena Zavoralová z poličského muzea.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting