VČD finišuje rok velkolepě

19.12.

VČD finišuje rok velkolepě

VČD finišuje rok velkolepě

Východočeské divadlo Pardubice nezahálí ani o vánočních svátcích. Na Štědrý den pardubičtí herci opět zvou na Štědrovečerní zpívání v divadle, které začíná jako vždy s odbytím půlnoci. Diváci znovu uvidí a uslyší vskutku netradiční orchestr složený ze zaměstnanců divadla, opět si však budou moci i sami na jevišti zahrát či zazpívat. Ti odvážní, kteří na jevišti vystoupí, dostanou od divadla na památku drobné dárky. Kromě 25. a 26. prosince přichází VČD každý den s představením, v neděli 30.12. dokonce se dvěma - od 13 hodin se koná derniéra pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, od 19 hodin si diváci zahrají s herci na detektivku Blázniví nůžky. Pravá chuťovka pak přijde na Silvestra, kdy se od 18 hodin v Městském divadle odehraje slavný broadwayský muzikál Donaha! Titul se stal divácky nejoblíbenější inscenací roku 2005. Po představení budou vyhlášeny výsledky divácké ankety o Inscenaci roku 2007. Podrobný program naleznete zde

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.4.

Velikonoce na zámku s rekordní účastí

Téměř šest tisíc lidí zamířilo na Květnou neděli na pardubický zámek, aby zejména dětem představili velikonoční tradice. Zatímco o samotných svátcích se krajské město vylidňuje a mnoho obyvatel odjíždí na venkov, víkend před svátky je zvláště při slunečném počasí ideální pro velikonoční inspiraci.

Kultura celý článek
3.12.

Východočeské divadlo nabízí předplatné na rok 2010

Kupóny jsou přenosné a jsou vyměňovány za vstupenky na představení vždy pouze do vyčerpání kapacity sálu.

Kultura celý článek
13.11.

Předplatné do Východočeského divadla již v prodeji

Předplatitelům je rovněž zdarma zasílán měsíční Divadelní zpravodaj s aktuálními informacemi ze zákulisí divadla.

Kultura celý článek
14.3.

Výstava o historii české měny se představí v nizozemském Naardenu

Původní výstavy z roku 2013 a 2016 ještě rozšíří téma „European Silver Thalers of the Comenius Era“ (Evropský stříbrný tolar za doby Komenia), které připomene složité poměry v evropských měnových systémech od konce 16. století do druhé poloviny 17. století. I do českých zemí v té době hojně pronikaly stříbrné tolarové mince nizozemské, produkované ve velkém množství z drahých kovů dovážených ze zámoří.

Kultura celý článek
16.1.

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit GRAND Festival smíchu

Pošesté bude udělena také Cena Genia smíchu, která je oceněním za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru v posledních letech. O držiteli této ceny, jejíž název je odvozen od sochy Genia akademického sochaře Bohumila Kafky umístěné v průčelí historické budovy Východočeského divadla, rozhoduje Akademie Genia smíchu složená z kritiků, divadelních publicistů, teoretiků, ale i režisérů a dramaturgů. Předchozími držiteli ceny jsou Jiří Suchý, Lubomír Lipský, Jan Borna, David Drábek a Jan Vodňanský.

Kultura celý článek
15.11.

Popovídejte si on-line s Radkem Žákem

Pokud se Radka Žáka chcete na něco zeptat, navštivte internetové stránky www.scena.cz.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting