Vedení filharmonie se po devíti letech změní

8.7.

Vedení filharmonie se po devíti letech změní

Od ledna příštího roku bude Komorní filharmonie Pardubice (KFP) fungovat pod vedením nového ředitele. Na základě výsledků konkursu se řízení příspěvkové organizace města ujme Pavel Svoboda a vystřídá tak Jarmilu Zbořilovou, která byla v letech 2011 až 2013 pověřena řízením filharmonie, od roku 2014 zastává funkci ředitelky KFP a rozhodla se již nepřihlásit.
„Doufám, že se nám společně s kolegy za dobu mého působení podařilo udržet i při poměrně zásadní průběžné generační obměně jak v orchestru, tak v managementu vysokou prestiž celé organizace a přitom příjemnou tvůrčí a kolegiální atmosféru tak zásadní pro správné fungování každé umělecké instituce. Jedním z mých stěžejních osobních záměrů bylo docílit, aby mnohem více lidí všech věkových kategorií začalo orchestr vnímat jako nedílnou součást městského a regionálního kulturního života i jako skvělého reprezentanta toho nejkrásnějšího zvuku Pardubic i Pardubického kraje daleko za jejich hranicemi. Zájem dětí a mládeže o programy, které pro ně připravujeme, dokazují správnost cesty při formování dalších posluchačských generací. Všem lidem v Komorní filharmonii děkuji za to, že na kus své cesty, kdy jsme tvořili jeden tým, budu vždycky ráda vzpomínat. Do dalších let přeji celému orchestru i svému nástupci jen to nejlepší a těším se na shledanou na koncertech,“ hodnotí své devítileté působení v KFP Jarmila Zbořilová, která vedení města již předem avizovala, že se konkursního řízení pro další funkční období nezúčastní. „Z toho důvodu jsme se rozhodli přistoupit k vyhlášení konkursu již nyní, s téměř půlročním předstihem, abychom měli dostatek času najít za paní ředitelku takového nástupce, který bude mít manažerské schopnosti, zkušenosti v oboru a jasnou představu o tom, jak s Komorní filharmonií nadále pracovat. Zároveň bych touto cestou paní ředitelce rád poděkoval za její dlouholetou práci, díky níž si Komorní filharmonie Pardubice drží výtečnou pověst nejen v republice, ale i v zahraničí,“ popisuje náměstek Jan Mazuch s tím, že město konkursní řízení po šesti letech vyhlásilo na základě Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací.
Pokračování ve vynikající práci Jarmily Zbořilové při vedení tělesa je tak velkou výzvou pro nastupujícího ředitele Pavla Svobodu, který odstartoval začátek své kariéry na pardubické konzervatoři. Od té doby stihl nasbírat řadu profesních zkušeností, ať už jako umělecký ředitel Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka v Dobrušce či dramaturg Kruhu přátel hudby Opočenská beseda a jako vynikající varhaník bude mít k muzikantům jistě blízko. Studoval na univerzitě v Berlíně a v roce 2017 získal magisterský titul na HAMU v Praze, kde navíc v současné době zastává funkci vedoucího oddělení a dokončuje doktorské studium. Ve své nové funkci bude cílit nejen na kontinuitu. „Komorní filharmonie Pardubice je instituce s dlouhodobým plánováním a dobře funguje, proto je kontinuita stěžejní. Současně je ale nezbytné připravit se na budoucí výzvy a inovovat. Zmínil bych systematickou práci s abonenty a partnery, vícezdrojové financování a rozvoj koncertní činnosti KFP na prestižních pódiích u nás i v zahraničí. Bude mi ctí se podílet na vedení této respektované organizace a velmi se těším na tvůrčí spolupráci s managementem i orchestrem,“ popisuje své plány Pavel Svoboda, který do funkce ředitele KFP nastoupí 1. ledna 2020.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.3.

Evoluci ve filozofii představí Science café v Pardubicích

Pořad Science Café po třetí se koná v úterý 27. března 2012 od 19:00 v Klubu 29 v Pardubicích.

Kultura celý článek
24.10.

Schůze SVJ poprvé na prknech Východočeského divadla Pardubice

Druhou premiéru jubilejní 110. sezóny uvede Východočeské divadlo Pardubice o víkendu 26. a 27. října na velkém jevišti Městského divadla, kde diváky pobaví břitce vtipná komedie Společenstvo vlastníků, jež se brzy dočká i své filmové premiéry.

Kultura celý článek
24.7.

ABBA World Revival: právě dnes v Pardubicích!

Do Pardubic přijede tento soubor, složený z profesionálních hudebníků, v plné desetičlenné sestavě.

Kultura celý článek
25.8.

Desáté výročí vzniku Dobrého divadla

Tomáš Langr: Stahování trenek, kopání se do zadku…Tohle my neděláme

Kultura celý článek
25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“.

Kultura celý článek
22.2.

Začíná předprodej na Smetanovu Litomyšl

„Vracíme se k dřívějšímu přívlastku národní, aniž bychom tím však měnili dosavadní mezinárodní přesah festivalu. Jen chceme více zdůraznit dlouhou tradici, spojenou s důsledným uváděním české hudby českými interprety v místě narození zakladatele české národní hudby Bedřicha Smetany. Samozřejmě bude nadále uváděna hudba světových autorů a účinkovat budou mnozí zahraniční hosté. Letošní programová nabídka je toho důkazem,“ uvedl předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl Roman Línek.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting