Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já

25.5.

Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já

Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já


Americký film Pořád jsem to já ověnčený Oscarem zvítězil v hlasování veřejnosti a bude se 8. června promítat na závěr Dne Pardubické nemocnice.


Oscarový snímek Pořád jsem to já (Still Alice) se bude zanedlouho promítat pod širým nebem v areálu Pardubické nemocnice. Americký film s Julianne Moore v hlavní roli udělá večerní tečku za sedmým ročníkem Dne nemocnice, který se bude konat ve středu 8. června 2016. Záštitu nad akcí mají hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho první náměstek zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

„Filmové promítání v Pardubické nemocnici se již stalo tradicí. Zatímco v minulých letech jsme film vybírali sami, tentokrát jsme konečnou volbu nechali na veřejnosti. Zájem o hlasování byl velký, což nás těší. Budeme pochopitelně velice rádi, když i samotnou projekci navštíví hodně lidí,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

V hlasování na facebookovém profilu Nemocnice Pardubického kraje vybírala veřejnost z trojice filmů – Čas probuzení, Mluv s ní a Pořád jsem to já. Přesvědčivě zvítězil posledně jmenovaný snímek, v jehož hlavní roli exceluje Julianne Moore. Ztvárnila uznávanou profesorku lingvistiku a šťastně vdanou matku tří dětí Alice Howland, u níž je zjištěna raná forma Alzheimerovy choroby. Julianne Moore si za tento film vysloužila celou řadu ocenění včetně Oscara a Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

„Veřejnost si zvolila vynikající film, který po svém uvedení do kin vzbudil velký ohlas. Důkazem je mnoho získaných cen za výkon představitelky hlavní role. Navíc téma Alzheimerovy choroby je vysoce aktuální a dotýká se stále většího počtu lidí,“ uvedla ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová a dodala: „Věřím, že se letošní projekce v Pardubické nemocnici bude líbit. Doufám, že nám bude přát počasí a že před promítacím plátnem bude plno.“

Večerní filmová projekce pod širým nebem přímo v areálu Pardubické nemocnice, která bude začínat v 21.00 hodin, bude pro veřejnost opět zdarma. Předcházet jí bude odpolední část 7. ročníku Dne nemocnice mezi 13.00 až 16.00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na rozmanitý program. Jeho součástí opět bude široké spektrum preventivních vyšetření a poraden, prohlídky vybraných oddělení a prostor nemocnice včetně každoročně velmi vyhledávané Vodárenské věže. Nachystány budou i doprovodné prezentace složek Integrovaného záchranného systému, Městské policie Pardubice a jejího jízdního oddílu, lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu, výstava historických vozidel, upoutávka na Olympijský park, autogramiáda pardubických hokejistů, basketbalistů a fotbalistů, soutěže pro děti nebo malování s Janem „Honzou“ Lušovským.

„Den nemocnice je každoročně zajímavou příležitostí pro veřejnost zjistit řadu cenných informací o svém zdravotním stavu a prevenci. Spektrum vyšetření a poraden jsme na letošní rok opět rozšířili. Nově zařazujeme třeba možnost zjištění hladiny cukru, vyšetření ledvin a prostaty nebo zjištění krevní skupiny. Novinkou bude i zdravotně sociální poradna, což je neméně důležitá problematika,“ uvedl náměstek generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje pro zdravotní péči Vladimír Ninger.

Detailní program 7. Dne nemocnice bude v krátké době upřesněn. Už nyní však upozorňujeme návštěvníky a pacienty, že z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací bude v průběhu v úterý 7. června a po celou středu 8. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.10.

Divadlo si připomene své jubileum i výročí revoluce

Pardubičtí divadelníci pořádají akce na oslavu 100. výročí VČD i 20 let od revoluce

Kultura celý článek
8.4.

Přívratský rodák má pamětní desku

Rodák z Přívratu, hudební skladatel, houslista a ředitel pražské konzervatoře Antonín Bennewitz má pamětní desku.

Kultura celý článek
5.3.

Pardubice budou opět kulisou ke Strachovu filmu

Pardubické ulice se již podruhé stanou kulisami k filmu režiséra Jiřího Stracha.

Kultura celý článek
7.8.

Summer Deaf Freestyle Camp 2007

,,Letní sportovní kemp" pro neslyšící s cílem seznámit se s kulturou freestyle sportu.

Kultura celý článek
24.11.

Muzeum v Ústí nad Orlicí otevřelo výstavu ,,Fenomén Igráček"

Návštěvníci výstavy se mohou těšit i na premiérové uvedení nové hračkářské řady. Součástí výstavy je také herní koutek a soutěž pro děti a zájemci mají možnost Igráčky zakoupit.

Kultura celý článek
19.9.

Žlutý pes na druhou v Pardubicích

Neobvyklou událostí začne podzimní klubová sezóna v Pardubicích. Do hudebního klubu Žlutý pes dorazí stejnojmenná kapela kolem frontmana a skladatele Ondřeje Hejmy, která zde oslaví 40 let na scéně.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting