Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já

25.5.

Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já

Veřejnost si zvolila film na Den nemocnice. Promítat se bude oscarový snímek Pořád jsem to já


Americký film Pořád jsem to já ověnčený Oscarem zvítězil v hlasování veřejnosti a bude se 8. června promítat na závěr Dne Pardubické nemocnice.


Oscarový snímek Pořád jsem to já (Still Alice) se bude zanedlouho promítat pod širým nebem v areálu Pardubické nemocnice. Americký film s Julianne Moore v hlavní roli udělá večerní tečku za sedmým ročníkem Dne nemocnice, který se bude konat ve středu 8. června 2016. Záštitu nad akcí mají hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho první náměstek zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

„Filmové promítání v Pardubické nemocnici se již stalo tradicí. Zatímco v minulých letech jsme film vybírali sami, tentokrát jsme konečnou volbu nechali na veřejnosti. Zájem o hlasování byl velký, což nás těší. Budeme pochopitelně velice rádi, když i samotnou projekci navštíví hodně lidí,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

V hlasování na facebookovém profilu Nemocnice Pardubického kraje vybírala veřejnost z trojice filmů – Čas probuzení, Mluv s ní a Pořád jsem to já. Přesvědčivě zvítězil posledně jmenovaný snímek, v jehož hlavní roli exceluje Julianne Moore. Ztvárnila uznávanou profesorku lingvistiku a šťastně vdanou matku tří dětí Alice Howland, u níž je zjištěna raná forma Alzheimerovy choroby. Julianne Moore si za tento film vysloužila celou řadu ocenění včetně Oscara a Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

„Veřejnost si zvolila vynikající film, který po svém uvedení do kin vzbudil velký ohlas. Důkazem je mnoho získaných cen za výkon představitelky hlavní role. Navíc téma Alzheimerovy choroby je vysoce aktuální a dotýká se stále většího počtu lidí,“ uvedla ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová a dodala: „Věřím, že se letošní projekce v Pardubické nemocnici bude líbit. Doufám, že nám bude přát počasí a že před promítacím plátnem bude plno.“

Večerní filmová projekce pod širým nebem přímo v areálu Pardubické nemocnice, která bude začínat v 21.00 hodin, bude pro veřejnost opět zdarma. Předcházet jí bude odpolední část 7. ročníku Dne nemocnice mezi 13.00 až 16.00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na rozmanitý program. Jeho součástí opět bude široké spektrum preventivních vyšetření a poraden, prohlídky vybraných oddělení a prostor nemocnice včetně každoročně velmi vyhledávané Vodárenské věže. Nachystány budou i doprovodné prezentace složek Integrovaného záchranného systému, Městské policie Pardubice a jejího jízdního oddílu, lázeňských a rehabilitačních zařízení z regionu, výstava historických vozidel, upoutávka na Olympijský park, autogramiáda pardubických hokejistů, basketbalistů a fotbalistů, soutěže pro děti nebo malování s Janem „Honzou“ Lušovským.

„Den nemocnice je každoročně zajímavou příležitostí pro veřejnost zjistit řadu cenných informací o svém zdravotním stavu a prevenci. Spektrum vyšetření a poraden jsme na letošní rok opět rozšířili. Nově zařazujeme třeba možnost zjištění hladiny cukru, vyšetření ledvin a prostaty nebo zjištění krevní skupiny. Novinkou bude i zdravotně sociální poradna, což je neméně důležitá problematika,“ uvedl náměstek generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje pro zdravotní péči Vladimír Ninger.

Detailní program 7. Dne nemocnice bude v krátké době upřesněn. Už nyní však upozorňujeme návštěvníky a pacienty, že z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací bude v průběhu v úterý 7. června a po celou středu 8. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.11.

AFI Palác slaví 5. narozeniny ve stylu karnevalu v Riu de Janeiru!

Sobotním odpolednem 23. listopadu, kdy bude program pokračovat od 13.30 do 18.00 hodin, provedou moderátoři Evropy 2 Pavel Cejnar spolu s Ivou Vavřínovou. Během dne bude diváky inspirovat několik bloků módní show, tanečníci s vypracovanými těly předvedou brazilský bojový tanec capoiera a návštěvníci se mohou znovu pobavit při vystoupení skupiny Tradición. Další smršť předvede skupina bubeníků Tam Tam Batucada.

Kultura celý článek
16.6.

Na Hradě Kunětická hora zazní Smetana, Dvořák i Mozart. Hrad hudebníků začíná!

Pro náročné posluchače budou připraveny židle, pro romantiky ležení na trávě. Kdo by chtěl tančit, tak může u studny s pražskou skupinou Piosenki. A po cestě na hrad vystoupí krkonošský kytarista Petr Pachl.

Kultura celý článek
8.4.

Velikonoce na pardubickém zámku - již potřetí!

Studentky ze Svitav a pracovníci Krajské knihovny připravili velikonoční dílnu. „Děti si vyzkouší různé techniky zdobení vajec a perníčků či výrobu jarních dekorací. Tvořit se bude i ve Východočeské galerii.

Kultura celý článek
29.7.

Maddox Open Air 2011/II

Zveme vás v sobotu 6. srpna 2011 na Maddox Open Air 2011- Funky House,

Kultura celý článek
9.11.

Jubilejní 40. ročník Pardubického hudebního jara 2018 již v předprodeji

V koncertních sálech, divadlech, památkových objektech, i méně tradičních prostorách v Pardubicích a dalších místech Pardubického kraje se uskuteční v rámci jubilejního ročníku Pardubického hudebního jara celkem 24 festivalových koncertů, operních a baletních představení.

Kultura celý článek
27.12.

Hlinsko má novou Pohádkovou stezku

Příběh dřevěného vojáčka a hravé prvky o přírodě se vinou novou stezkou v Hlinsku. Komiksová pohádka přibližuje dětem tradiční krajovou výrobu dřevěných hraček a mimo jiné také cestu stromu od semenáčku až k dřevěnému výrobku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting