Vítěz soutěže Pražské jaro 2009 v Pardubicích

24.6.

Vítěz soutěže Pražské jaro 2009 v Pardubicích

Vítěz soutěže Pražské jaro 2009 v Pardubicích

Ve čtvrtek 25. června 2009 v 19 hodin bude koncertovat v Rytířském sále pardubického zámku spolu s komorním souborem Barocco sempre giovane vítěz Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro 2009 český fagotista Václav Vonášek. Triumfem v této významné mezinárodní soutěži se jen utvrdila Vonáškova pozice ve světové interpretační špičce a pardubické posluchače může těšit, že jeho účinkování na závěrečném koncertu abonentního cyklu deseti koncertů Barocco sempre giovane 2008 – 2009 bylo sjednáno již před rokem, tedy nezávisle na jeho nedávném mezinárodním triumfu. Vonáškova spolupráce s komorním souborem Barocco sempre giovane se datuje od roku 2006. V pestré dramaturgii koncertu v Rytířském sále se zajímavě uplatní střídání sólových nástrojů ve skladbách A. Vivaldiho, G. Ph. Telemanna, J. S. Bacha a J. Haydna. Jako další sólisté koncertu vystoupí se souborem Barocco sempre giovane členka Smetanova tria houslistka Jana Vonášková-Nováková a violoncellistka Alžběta Vlčková.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.9.

V Poličce plánují pozorovaní hvězd z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů

„Objekty noční oblohy, které budete moci pozorovat, jsou planeta Saturn, ovšem pozor, ta bude viditelná nejdéle do 21.00 hod., planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička, galaxie M31 v souhvězdí Andromeda, kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules, dvojhvězda Alcor a Mizar v souhvězdí Velká medvědice a dvojhvězda Albireo A, Albireo B v souhvězdí Labutě,“

Kultura celý článek
5.6.

Vladimír Mišík: tuto sobotu v Přelouči

Legenda českého rocku Vladimír Mišík slaví své 60. narozeniny speciálním turné za účasti mnoha hostů.

Kultura celý článek
10.4.

Město Pardubice bude v letošním roce dotovat provoz letního kina částkou 600.000 korun.

Letní kino začalo v pardubických Tyršových sadech promítat v roce 2006. Každodenní prázdninovou filmovou produkci město dotovalo 100.000 korunami. O dva roky později byla dotace akce, která se stala fenoménem pardubického léta, zvýšena na 200 tisíc.

Kultura celý článek
20.10.

Blues zazní v Litomyšli v hospodě, a ne ledajaké!

Výtěžek z koncertu pořadatel využije na pohádky pro děti.

Kultura celý článek
7.11.

Bez kostýmu o herectví, které není vidět, jenom slyšet

Neviditelný herec však není pejorativním označením umělce, který je na jevišti málo vídán, naopak je to název ocenění pro aktivního umělce, který svou hereckou práci v divadle zúročuje i na různých rozhlasových stanicích.

Kultura celý článek
1.4.

Režisér Adam Doležal a jeho Sexy prádlo

Adame, kdo před dvěma lety přišel s nápadem uvést jako scénické čtení právě hru Michele Riml Sexy prádlo? Hru mi poslal dramaturg Zdeněk Janál společně s dvěma dalšími tituly, ze kterých jsem mohl vybírat. Sexy prádlo se mi hned od začátku líbilo nejvíc.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting