Volání sirén tentokrát neodolal Milan Němec

10.6.

Volání sirén tentokrát neodolal Milan Němec

V úterý 11. června se na Malé scéně Východočeského divadla Pardubice uskuteční další díl cyklu zábavně-diskusních pořadů Volání sirén, do kterých si hostitelka Jana Uherová zve výjimečné osobnosti, které se nesmazatelným způsobem zapsaly do nedávné historie i současnosti nejen Východočeského divadla, ale i samotného města.


„Červnové Sirény budou tak trochu výjimečné, protože se nebudou konat první středu v měsíci, jak jsme zvyklí. Připravit program divadla tak, aby se všechny předplatitelské skupiny správně vystřídaly, aby byli k dispozici hostující herci, aby se mohlo hrát paralelně na Malé scéně i na velkém jevišti, je totiž logisticky velmi složité, a tak jsme pro tentokrát vzali zavděk úterním termínem,“ odůvodňuje změnu tradičního hracího dne dramaturgyně a moderátorka pořadu Jana Uherová.


Hostem večera tentokrát bude herec Milan Němec, který ve Východočeském divadle v roce 1997 začínal. Od roku 2007 však působí v Městském divadle v Brně. Kořeny ale zapustil právě v Pardubicích, kde založil rodinu. Manželka Monika Němcová ve Východočeském divadle stále tančí a na pardubických divadelních prknech se už objevili i oba jeho synové.


„Bude to asi dvacet let, co jsem Milana poprvé zahlédla v ročníkových klauzurách na brněnské konzervatoři. Pak jsem ho potkala už jako studenta Janáčkovy akademie múzických umění, když ve Východočeském divadle zkoušel. Oba jsme tenkrát hostovali, já jsem režírovala Gurneyho Jídelnu, Milan studoval roli Čochtana v Divotvorném hrnci. Další sezónu jsme oba nastoupili už jako řádní členové divadla. Možná tímto společným osudem nám bylo souzeno stát se přáteli,“ vzpomíná Jana Uherová.


Milan Němec se záhy po nástupu do pardubického angažmá stal velmi obsazovaným hercem – kromě činohry se osvědčil i v muzikálových rolích (Juan!, Tracyho tygr, Malované na skle, Mam´zelle Nitouche, Hello, Dolly!, Šumař na střeše či Donaha!). Díky inscenaci Cvoci ochutnal i pantomimický žánr. Role Jerryho potažmo Dafné v muzikálu Sugar mu v roce 2004 vynesla Cenu za nejlepší mužský herecký výkon IV. ročníku GRAND Festivalu smíchu.
Hodně hrál, často ve vděčných komediálních rolích, a to byl také jeden z důvodů, proč se opakovaně stával divácky nejoblíbenějším hercem souboru.


Daří se mu však i v Brně, hraje jak v muzikálech, tak v činohrách a často se podílí na nastudování inscenací i jako asistent režie.


Po boku Milana Němce nevystoupí druhý původně avizovaný host Lucie Štěpánková, která se z rodinných důvodů nakonec z účasti omluvila.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.1.

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

Amadeus měl v Pardubicích premiéru 10. dubna 2010 a od té doby dosáhl již 46 repríz.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se vrací na Kunětickou horu

Už tento pátek 24. května se soubor Východočeského divadla přestěhuje na Kunětickou horu, kde zahájí letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce magického hradu.

Kultura celý článek
19.5.

Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

Autorem je redaktor časopisu Letectví a kosmonautika Pavel Sviták, který v publikaci popisuje počátky zájmu o létání.

Kultura celý článek
8.4.

Studio LAIK uvede naposledy muzikál Výtečníci

„Děj muzikálu Výtečníci se točí kolem třídy 4. A., která jako každá jiná provádí rošťárny, jež se rodí v hlavách dvou žáků, dvou hlavních vůdců třídy. Aby jim jejich bláznivé nápady vycházely i v maturitním ročníku, vymyslí geniální nápad, díky kterému na ně nebudou učitelé moct. V tom všem jim pomáhá i přísný a přesto přátelský školník Tomeček. Přijďte se s touto povedenou partičkou rozloučit, určitě se budete dobře bavit a v hlavě vám uvízne i řada poutavých melodií,“ láká na derniéru dramaturgyně hry Kristýna Plešková.

Kultura celý článek
7.4.

O nelehké práci restaurátoru a restaurování Bible Kralické v poličském muzeu

Beseda bude doplněna o prezentaci, kde budete mít možnost porovnat, jak ony výtisky vypadali před a po zásahu zkušených restaurátorů.

Kultura celý článek
8.1.

Východočeské divadlo pokřtí nové CD s písněmi z muzikálu Zpívání v dešti

Nahrávku jejích slavných hitů vydalo divadlo již před Vánoci a zájemci si ji mohou zakoupit v divadelním obchůdku ve foyer či v předprodeji divadla!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting