Východočeská galerie dostane 178 milionů

14.10.

Východočeská galerie dostane 178 milionů

Východočeská galerie dostane 178 milionů

V pondělí 13. října přineslo jednání vicehejtmana Romana Línka a ministra kultury Václava Jehličky skvělý výsledek. Předmětem schůzky byla mnoho let vyjednávaná dotace, která by pomohla generelně zrekonstruovat prostory Východočeské galerie v Pardubicích. Po jednání v Praze vicehejtman Roman Línek sdělil: „Od roku 2004 bojujeme o peníze, které by pomohly dobudovat galerii na skutečně hodnou krajského jména. V letech 2009 – 2012 teď celkově z rozhodnutí ministra kultury Jehličky získáme 178 milionů korun, z toho 160 milionů je v návrhu rozpočtu na rok 2009. Za tyto peníze provedeme nutné rekonstrukce všech prostor galerie na pardubickém zámku a i některé úpravy Domu u Jonáše na Pernštýnském nám. v Pardubicích. Pro galerii to znamená nejen nové výstavní prostory, ale i dobudování tolik potřebného zázemí. Touto investicí dovršíme i komplexní rekonstrukci zámku. Ten bez nadsázky od časů Pernštejnů v takovém glancu, kam jsme ho jako vlastník – kraj dostali, ještě nebyl.“ Slova vicehejtman Romana Línka doplnil i ministr kultury Václav Jehlička: „V celém rozpočtu resortu kultury jsou pouze dvě akce krajů. Vedle prioritní Východočeské galerie v Pardubicích to je už jen krajská knihovna v Ostravě. Pro Pardubický kraj, za který se mnou mnohokrát jednal jak vicehejtman Línek, tak radní Miroslav Brýdl, to považuji za velký úspěch.“

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.11.

Básník z Vysočiny Tomáš Zdechovský vydal svou první prózu

Doposud se Tomáš Zdechovský převážně věnoval básnické tvorbě, avšak studium a život v Itálii mu byl natolik inspirativní, že se rozhodl přenést do tohoto prostředí děj své první knihy, která si na českém trhu ihned našla své čtenáře.

Kultura celý článek
12.2.

Velká výstava děl malíře Josefa Lady

Od 27. února do 4. května 2008 bude v Pardubicích k vidění velká retrospektivní výstava děl malíře Josefa Lady.

Kultura celý článek
10.4.

Velikonoce na zámku s rekordní účastí

Téměř šest tisíc lidí zamířilo na Květnou neděli na pardubický zámek, aby zejména dětem představili velikonoční tradice. Zatímco o samotných svátcích se krajské město vylidňuje a mnoho obyvatel odjíždí na venkov, víkend před svátky je zvláště při slunečném počasí ideální pro velikonoční inspiraci.

Kultura celý článek
7.2.

Les v regionálním muzeu

Výstava atraktivní zejména pro žáky mateřských a základních škol, ale nudit se zde rozhodně nebudou ani dospělí.

Kultura celý článek
13.11.

Hra jako nový interaktivní projekt Východočeského divadla

Úvodní díl se uskuteční už v úterý 14. listopadu od 19.00 hodin na Malé scéně ve dvoře, která bude opět připomínat komorní literární kavárnu s možností konzumace občerstvení.

Kultura celý článek
31.8.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice se podílela na obnově kaple sv. Isidora. Opravená památka je nyní nominována na cenu Národního památkového ústavu

K obnově kaple byla litomyšlská Fakulta restaurování Univerzity Pardubice přizvána již v roce 2012, kdy provedla komplexní průzkum nemovité interiérové výzdoby, jako jsou nástěnné malby a štukatury. V následujících třech letech pak postupně tyto prvky restaurovala.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting