Východočeská galerie dostane 178 milionů

14.10.

Východočeská galerie dostane 178 milionů

Východočeská galerie dostane 178 milionů

V pondělí 13. října přineslo jednání vicehejtmana Romana Línka a ministra kultury Václava Jehličky skvělý výsledek. Předmětem schůzky byla mnoho let vyjednávaná dotace, která by pomohla generelně zrekonstruovat prostory Východočeské galerie v Pardubicích. Po jednání v Praze vicehejtman Roman Línek sdělil: „Od roku 2004 bojujeme o peníze, které by pomohly dobudovat galerii na skutečně hodnou krajského jména. V letech 2009 – 2012 teď celkově z rozhodnutí ministra kultury Jehličky získáme 178 milionů korun, z toho 160 milionů je v návrhu rozpočtu na rok 2009. Za tyto peníze provedeme nutné rekonstrukce všech prostor galerie na pardubickém zámku a i některé úpravy Domu u Jonáše na Pernštýnském nám. v Pardubicích. Pro galerii to znamená nejen nové výstavní prostory, ale i dobudování tolik potřebného zázemí. Touto investicí dovršíme i komplexní rekonstrukci zámku. Ten bez nadsázky od časů Pernštejnů v takovém glancu, kam jsme ho jako vlastník – kraj dostali, ještě nebyl.“ Slova vicehejtman Romana Línka doplnil i ministr kultury Václav Jehlička: „V celém rozpočtu resortu kultury jsou pouze dvě akce krajů. Vedle prioritní Východočeské galerie v Pardubicích to je už jen krajská knihovna v Ostravě. Pro Pardubický kraj, za který se mnou mnohokrát jednal jak vicehejtman Línek, tak radní Miroslav Brýdl, to považuji za velký úspěch.“

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.2.

Celé Česko rozehraje dětská tvořivost díky happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open 2018

Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a dalších kulturních institucí či festivalů v čele s Pražským jarem.

Kultura celý článek
24.5.

Vejděte rovnou do pohádky

Brána pohádkového království se pro návštěvníky otevře v 10:00 hodin, kdy je očekáván slavnostní příjezd královské rodiny.

Kultura celý článek
21.8.

Taiwanský folklorní soubor zatančí po prvním pivu v životě tanec štěstí

V pátek 21.srpna odpoledne se taneční soubory roztančí do celého Červeného Kostelce. Na tanečníky tak budete moci narazit na náměstí, autobusovém nádraží nebo třeba u radnice. Ale neschováte se před nimi ani v bance, v pekařství nebo kavárně. Možnost kochat se krásou tanečnic i tanečníků, ale i krásou jejich krojů, exotickou barevností a vřelostí, budete mít zítra v Červeném Kostelci kdekoliv. V 18.00 hodin v přírodním areálu J.K.Tyla začíná další festivalový blok.

Kultura celý článek
9.4.

Blíží se závěr VII. Tomáškovy a Novákovy hudební Skutče

Pozornost představitelů krajské samosprávy, kteří hudební akci zařadili do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Kultura celý článek
8.2.

Senioři roztančí Hronovickou

Ples pro seniory pořádá město Pardubice jednou ročně. Senioři, kteří se chtějí pobavit, nebo si zatančit při „hudbě svého mládí“ se ale scházejí na pravidelných čajích, které pro ně radnice pořádá každý měsíc. V Seniorcentru se ale mohou celoročně účastnit i dalších aktivit, od vzdělávacích programů, přes sportovní až po kulturní.

Kultura celý článek
6.6.

Folklorní festival zahájí osmnáctá Pernštýnská noc

Na dvou hudebních scénách budou soupeřit o přízeň posluchačů folklórní soubory z celé České republiky i hosté ze Slovenska.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting