Východočeské divadlo již nyní láká na představení na Kunětické hoře

10.4.

Východočeské divadlo již nyní láká na představení na Kunětické hoře


Zima se letos vzdává velmi pomalu, proto pravděpodobně ještě nepomýšlíte na večerní posezení venku pod hvězdami, ale jaro je tady a po něm si už budeme moci opět vychutnávat příjemné letní noci… A s nimi samozřejmě i oblíbená víkendová představení pardubického divadla na Kunětické hoře.


Letos bude mít na vyhlídce hradu premiéru legendární Balada pro banditu – muzikálové zpracování příběhu zbojníka Nikoly Šuhaje v režii Michaela Taranta.


„Muzikál, jehož mnohé písně již zlidověly, napsal Milan Uhde na motivy románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. Společně s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm vytvořili dílo trvalé hodnoty, které poprvé spatřilo světlo světa v brněnském Divadle na provázku v roce 1975. Jen o tři roky později natočil režisér Vladimír Sís jeho filmovou verzi, která je stylizovaným záznamem divadelního představení v hlavních rolích s Miroslavem Donutilem a Ivou Bittovou. Od svého vzniku Balada pro banditu zaznamenala nebývalý úspěch a byla nesčetněkrát inscenována v mnoha divadlech, neboť neustále vábí a přitahuje další a další inscenátory a diváky. Naši inscenaci jsme se rozhodli umístit do exteriérového prostředí letní scény na Kunětické hoře, kde může tento lidový příběh z koločavských polonin vhodně korespondovat s přírodní scenérií. Zároveň připravujeme i její pozměněnou podobu pro uvedení v Městském divadle, kde ji budeme uvádět od září 2013,“ říká dramaturg Zdeněk Janál.


Na dva víkendy se do magického prostoru pod hradem navrátí i oblíbená komedie Sen noci svatojánské, kterou v loňském roce nazkoušel slovenský režisér Marián Pecko. Úspěch inscenace dokládá Cena novinářů pro nejlepší inscenaci VČD roku 2012! A lákadlem pro diváky jistě bude i ústřední dvojice Titánie a Oberona, kterou ztvárňují nejoblíbenější herci roku 2012 Petra Janečková a Ladislav Špiner.


Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na jeviště na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji.

Termíny představení na Kunětické hoře
25., 26. a 31. května W. Shakespeare / Sen noci svatojánské
1. a 2. června W. Shakespeare / Sen noci svatojánské
14. června  M. Uhde – M. Štědroň / Balada pro banditu
(Veřejná generální zkouška)
15. a 16. června  M. Uhde – M. Štědroň / Balada pro banditu (Premiéry)
21., 22. a 23. června  M. Uhde – M. Štědroň / Balada pro banditu
28., 29. a 30. června  M. Uhde – M. Štědroň / Balada pro banditu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.10.

Východočeské divadlo zve na první letošní premiéru

Zajímá mě zeyerovská touha po mýtu, po skutečném vidění světa, hlubokém a niterném.

Kultura celý článek
20.12.

Živý obraz už zdobí Malou scénu

O posledním adventním víkendu divákům, ale i sami sobě nadělili divadelníci krásný vánoční dárek. Respektive jim ho předal režisér David Šiktanc, který na Malé scéně v české premiéře uvedl grotesku Maria von Mayenburga Živý obraz, „zabalenou“ do úchvatné scénografie.

Kultura celý článek
29.7.

První ročník Hradu divadelníků začíná!

Večer bude patřit zase dospělým. Držitelé rodinných pasů mají slevu. Na hradě vystoupí herci souboru SemTamFór ze Slavičína s inscenacemi Orgasmus bez předsudků a Ani o den dýl. SemTamFór slibuje divákům komedie založené na protikladném myšlení mužů a žen.

Kultura celý článek
16.4.

60 let pardubických trolejbusů

Chybět nebude ani projekce mnoha unikátních historických fotografií.

Kultura celý článek
28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Kultura celý článek
23.3.

Litomyšl: Otevřeno!

Princeznovskou atmosféru zkuste společně s pořadateli doplnit i vy princeznovskými převleky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting