Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

14.9.

Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

Východočeské divadlo se v sobotu 16. září připojí do programu Dnů evropského dědictví, které po celé Evropě otevírají brány nejzajímavějších památek, k nimž bezesporu patří i historická budova pardubického divadelního souboru. 
Velký návštěvní den, jenž začíná ve vstupním foyer Městského divadla ve 13.00 a 15.00 hodin, letos nabídne nejen tradiční prohlídku zákulisí divadla, zájemci budou také moci nahlédnout do dekoračních dílen či do zázemí Malé scény ve dvoře.
Bonusem Dne otevřených dveří bude názorné představení jednotlivých divadelních profesí. Skupinky návštěvníků, které provedou Petra Janečková, Ladislav Špiner, Petr Borovec či Zdeněk Rumpík, budou opět početně omezené, vstupenky za symbolických 40 Kč jsou k zakoupení v předprodeji divadla, on-line na stránkách www.vcd.cz či přímo na místě před prohlídkami, ale pak s rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené. 
Dny evropského dědictví jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise s cílem posílení historického povědomí a hledání cest ke kořenům evropské i světové civilizace. Probíhají každoročně v září v mnoha městech a obcích zemí, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V rámci programu je možné nejen zhlédnout dlouhou řadu kulturních a stavebních památek, které nejsou běžně pro veřejnost přístupné (či jen zčásti), jednotlivá města rovněž pořádají doprovodné kulturní a společenské akce, jako jsou přednášky, koncerty, výstavy či městské slavnosti pod širým nebem.
Česká část tohoto mimořádného projektu byla letos slavnostně zahájena 9. září v Chrudimi, pardubičtí zájemci o pohled za zdi nejrůznějších historických budov se dočkají už tento víkend. „S ohledem na stále se zvyšující počet zpřístupňovaných pamětihodností a na základě zpětné vazby od návštěvníků, kteří v omezeném čase jednoho dne měli v minulých letech jen malou možnost obsáhnout všechny památky, rozhodli jsme se letos pro dvoudenní koncept akce. Na dvacet pardubických historických objektů bude tento rok otevřeno o víkendu 16. a 17. září,“ říká Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.2.

Miroslav Sychra - Zátiší fabrická aneb Návrat

Dnes v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena 46. výstava.

Kultura celý článek
31.12.

Kejklíř z Lublinu bude kouzlit už naposledy!

Titulní role Jaši Mazura, kejklíře povoláním i povahou, se skvěle zhostil Martin Mejzlík, jemuž neméně dobře sekundují Petra Janečková, Jana Ondrušková, Martina Sikorová, Romana Chvalová, Milan Němec nebo Tomáš Lněnička, Alexandr Postler a další.

Kultura celý článek
15.7.

Divoké kytary zazní středověkým mlýnem.

Počet míst je omezený a přednost dostane ten, kdo přijde dříve. Zájemci o prohlídku s rytířem se předem objednávají telefonicky nebo e-mailem.

Kultura celý článek
21.11.

11. Festival francouzského filmu právě začíná

Jedenáctý ročník Festivalu francouzského filmu se v Pardubicích uskuteční ve dnech 21. až 23. listopadu 2008.

Kultura celý článek
30.5.

Mezinárodní den dětí s Michalem Nesvadbou v Paláci Pardubice

Přijďte si ve čtvrtek užít zábavné odpoledne plné her, vyrábění a dalších speciálních aktivit. Můžete se těšit na program v cestovatelském stylu, což zahrnuje např. putování kolem světa na PlasmaCarových vozítkách nebo exotické malování na obličej. Ke zhlédnutí bude také originální loutková pohádka či moderní klauniáda. Těšit se můžete také na velkou cestovatelskou soutěž kolem světa. Celým dnem bude provázet Michal Nesvadba, známý především z Kouzelné školky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting