Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

14.9.

Východočeské divadlo láká na pohled za oponu

Východočeské divadlo se v sobotu 16. září připojí do programu Dnů evropského dědictví, které po celé Evropě otevírají brány nejzajímavějších památek, k nimž bezesporu patří i historická budova pardubického divadelního souboru. 
Velký návštěvní den, jenž začíná ve vstupním foyer Městského divadla ve 13.00 a 15.00 hodin, letos nabídne nejen tradiční prohlídku zákulisí divadla, zájemci budou také moci nahlédnout do dekoračních dílen či do zázemí Malé scény ve dvoře.
Bonusem Dne otevřených dveří bude názorné představení jednotlivých divadelních profesí. Skupinky návštěvníků, které provedou Petra Janečková, Ladislav Špiner, Petr Borovec či Zdeněk Rumpík, budou opět početně omezené, vstupenky za symbolických 40 Kč jsou k zakoupení v předprodeji divadla, on-line na stránkách www.vcd.cz či přímo na místě před prohlídkami, ale pak s rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené. 
Dny evropského dědictví jsou společnou aktivitou Rady Evropy a Evropské komise s cílem posílení historického povědomí a hledání cest ke kořenům evropské i světové civilizace. Probíhají každoročně v září v mnoha městech a obcích zemí, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V rámci programu je možné nejen zhlédnout dlouhou řadu kulturních a stavebních památek, které nejsou běžně pro veřejnost přístupné (či jen zčásti), jednotlivá města rovněž pořádají doprovodné kulturní a společenské akce, jako jsou přednášky, koncerty, výstavy či městské slavnosti pod širým nebem.
Česká část tohoto mimořádného projektu byla letos slavnostně zahájena 9. září v Chrudimi, pardubičtí zájemci o pohled za zdi nejrůznějších historických budov se dočkají už tento víkend. „S ohledem na stále se zvyšující počet zpřístupňovaných pamětihodností a na základě zpětné vazby od návštěvníků, kteří v omezeném čase jednoho dne měli v minulých letech jen malou možnost obsáhnout všechny památky, rozhodli jsme se letos pro dvoudenní koncept akce. Na dvacet pardubických historických objektů bude tento rok otevřeno o víkendu 16. a 17. září,“ říká Jana Fiedlerová z oddělení kultury a cestovního ruchu pardubického magistrátu. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

10.6.

Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku

Do konce srpna bude otevřena v Regionálním muzeu Litomyšl výstava, která je určena jak malým tak i velkým návštěvníkům.

Kultura celý článek
1.6.

Co chystá hradecký divadelní festival?

Hradečtí organizátoři odkryli na tiskové konferenci své letošní karty. Nabídnou více než 200 představení ze 14 zemí.

Kultura celý článek
18.8.

Zvon svým hlasem oznámil 500. narozeniny

Otce biskupa přivítal solí a chlebem na Komenského náměstí starosta města Roman Müller a zástupci farnosti.

Kultura celý článek
28.12.

Franz Ferdinand nebo Vypsaná fiXa exkluzivně s PKF - Prague Philharmonia, Rock for People odtajnil poslední políčka adventního kalendáře

Rock for People odtajnil poslední políčka svého originálního hudebního adventního kalendář. Štědrý den představil unikátní hudební spojení, na které se festivaloví návštěvníci mohou v létě těšit: populární Vypsaná fiXa se postaví na jedno podium společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
11.11.

Dům hudby aplaudoval Liboru Peškovi i celému orchestru

V programu koncertu zazněl slavnostní pochod Josefa Suka V nový život, dále skladba, kvůli které se Libor Pešek začal věnovat hudbě – Gershwinova Rapsodie v modrém a také Symfonie č.8 G dur zvaná Anglická od Antonína Dvořáka.

Kultura celý článek
30.4.

Odhalení pamětní desky Ing. Kašpara

Odhalení provede primátor města Pardubic Jaroslav Deml společně s historikem Pavlem Svitákem.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting