Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

3.5.

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Blíží se příjemné letní noci a s nimi i oblíbená víkendová představení Východočeského divadla na vyhlídce hradu Kunětická hora. Druhý červnový víkend zde bude mít premiéru inscenace komedie Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, kterou s hostujícím Jordanem Haj Hosseinem, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích již zkouší slovenský režisér Marián Pecko. Dále v tomto magickém prostoru pod hradem uvede pardubické divadlo dobrodružnou parodii pro celou rodinu Tajemný hrad v Karpatech o podivínech z Drákulova kraje a krvavou legendu Čachtická paní o jedné z nejstrašlivějších hradních paní, která měla na svědomí mučení a smrt více než šesti set mladých děvčat. S Tajemným hradem v Karpatech a Čachtickou paní se Východočeské divadlo na Kunětické hoře rozloučí. Derniéry často slibují i bonusy navíc, proto si představení, i když jste je třeba již viděli, určitě nenechte ujít! Představení začínají ve 20.30 hodin. Se zajímavým oživením přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na plenérové představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu a k tomu ještě se slevou! „Návštěvníkům představení nabídneme prohlídku hradního paláce včetně věže s krásnou vyhlídkou do okolí, a to vždy v den představení od 19:00 do 20:00 hodin. Prohlídka zabere asi půl hodiny, je to ovšem individuální – někdo se může zdržet déle, někdo to zvládne i za kratší dobu. Hrad si prochází každý sám, k dispozici bude samozřejmě zkušený průvodce, který zájemcům přiblíží historii hradu. Prohlídka hradního paláce stojí 70 Kč, návštěvník, který se prokáže vstupenkou na aktuální večerní představení, zaplatí 60 Kč, sleva je tedy 10 Kč, což je cca 15 procent z běžného vstupného,“ upřesňuje kastelán Miloš Jiroušek. Pokud máte rádi představení venku pod hvězdami, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky do amfiteátru na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji a postupně mizí… Termíny představení na Kunětické hoře 25., 26. a 27. května Petr Abraham / Čachtická paní (derniéry) 8., 9. a 10. června William Shakespeare / Sen noci svatojánské (veřejná generální zkouška a premiéry) Magická komedie. Vedle Hamleta, Krále Leara či Macbetha jedna z nejbohatších Shakespearových her, jež nikdy nepřestane lákat a nabízet nové interpretační možnosti. Les plný kouzel, krásy i divokosti, bytostí éterických i těch, z nichž sálá erotická touha… 15., 16. a 17. června Sen noci svatojánské 22., 23. a 24. června Sen noci svatojánské 29. a 30. června Jules Verne / Tajemný hrad v Karpatech 1. července Tajemný hrad v Karpatech (derniéra)

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.4.

Filharmonici se v příští sezoně přesunou na univerzitu

Komorní filharmonie Pardubice musí změnit pro příští abonentní sezonu své působiště. Z důvodu rekonstrukce Domu hudby, kterou Pardubický kraj jako investor plánuje zahájit v červnu letošního roku, bude uzavřena Sukova síň a koncerty tak budou přesunuty. Po pečlivém výběru náhradních prostor nakonec filharmonici najdou částečně nové útočiště v prostorách auly Univerzity Pardubice.

Kultura celý článek
28.11.

Den pro dětskou knihu bude kouzelný!

Na rodiče s dětmi čeká putování po soutěžních stanovištích, na nichž si děti připomenou vybrané pohádky, nebo se s nimi seznámí.

Kultura celý článek
8.5.

Divadlo Exil zahraje zadarmo. Partnerem akce je Europe Direct.

Je to hra o fobiích, nenaplněných tužbách, paranoii a vlastních představách.

Kultura celý článek
12.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2014

Stotisícím návštěvníkem divadla roku 2014 se stal Ladislav Sýkora z Miřetic, který seděl v přízemí v X. řadě na sedadle č. 178. Zjevně překvapeného žáka ZŠ ve Včelákově pozval ředitel divadla Petr Dohnal na jeviště, kde mu poblahopřál a předal dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla, dále s CD muzikálů divadla a náramkovými hodinkami od firmy Lejhanec.

Kultura celý článek
13.5.

Luba Skořepová představí svou novou knihu

Návštěvníci budou mít současně možnost zhlédnout herecké fotografie paní Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková.

Kultura celý článek
19.6.

Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově

Kozlovská krajina a zdejší obyvatelé mladého malíře inspirovali k celé řadě prací.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting