Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

3.5.

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Východočeské divadlo láká na představení na Kunětické hoře

Blíží se příjemné letní noci a s nimi i oblíbená víkendová představení Východočeského divadla na vyhlídce hradu Kunětická hora. Druhý červnový víkend zde bude mít premiéru inscenace komedie Williama Shakespeara Sen noci svatojánské, kterou s hostujícím Jordanem Haj Hosseinem, Petrou Janečkovou a Ladislavem Špinerem v hlavních rolích již zkouší slovenský režisér Marián Pecko. Dále v tomto magickém prostoru pod hradem uvede pardubické divadlo dobrodružnou parodii pro celou rodinu Tajemný hrad v Karpatech o podivínech z Drákulova kraje a krvavou legendu Čachtická paní o jedné z nejstrašlivějších hradních paní, která měla na svědomí mučení a smrt více než šesti set mladých děvčat. S Tajemným hradem v Karpatech a Čachtickou paní se Východočeské divadlo na Kunětické hoře rozloučí. Derniéry často slibují i bonusy navíc, proto si představení, i když jste je třeba již viděli, určitě nenechte ujít! Představení začínají ve 20.30 hodin. Se zajímavým oživením přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na plenérové představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu a k tomu ještě se slevou! „Návštěvníkům představení nabídneme prohlídku hradního paláce včetně věže s krásnou vyhlídkou do okolí, a to vždy v den představení od 19:00 do 20:00 hodin. Prohlídka zabere asi půl hodiny, je to ovšem individuální – někdo se může zdržet déle, někdo to zvládne i za kratší dobu. Hrad si prochází každý sám, k dispozici bude samozřejmě zkušený průvodce, který zájemcům přiblíží historii hradu. Prohlídka hradního paláce stojí 70 Kč, návštěvník, který se prokáže vstupenkou na aktuální večerní představení, zaplatí 60 Kč, sleva je tedy 10 Kč, což je cca 15 procent z běžného vstupného,“ upřesňuje kastelán Miloš Jiroušek. Pokud máte rádi představení venku pod hvězdami, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky do amfiteátru na rondelu Kunětické hory jsou již v prodeji a postupně mizí… Termíny představení na Kunětické hoře 25., 26. a 27. května Petr Abraham / Čachtická paní (derniéry) 8., 9. a 10. června William Shakespeare / Sen noci svatojánské (veřejná generální zkouška a premiéry) Magická komedie. Vedle Hamleta, Krále Leara či Macbetha jedna z nejbohatších Shakespearových her, jež nikdy nepřestane lákat a nabízet nové interpretační možnosti. Les plný kouzel, krásy i divokosti, bytostí éterických i těch, z nichž sálá erotická touha… 15., 16. a 17. června Sen noci svatojánské 22., 23. a 24. června Sen noci svatojánské 29. a 30. června Jules Verne / Tajemný hrad v Karpatech 1. července Tajemný hrad v Karpatech (derniéra)

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.2.

Kapela Vložte kočku odehraje v březnu první pardubický koncert v klubu Žlutý pes

Hudební večer od 19. hodiny zahájí personálně spřízněná indie post rocková skupina UFAJR, na který plynně navážou Vložte kočku se svým setem k novému albu SEAT.

Kultura celý článek
9.5.

Východočeské divadlo zve na premiéru komedie z divadelního zákulisí

Jako předposlední premiéru stávající sezóny uvede Východočeské divadlo Pardubice hru Divadelní komedie finského, švédsky píšícího dramatika Bengta Ahlforse, jenž do ní vtělil své bohaté zkušenosti z povolání herce, režiséra i divadelního ředitele, postavě debutujícího autora navíc přidělil své křestní jméno.

Kultura celý článek
19.6.

Dětský folklorní soubor Perníček Pardubice je špičkou v České republice!

Již v krajském kole postupové přehlídky soubor výrazně zaujal porotu. Odvezl si domů dvě nejvyšší ocenění: 2. místo pro pásmo „Meleme, meleme“, které tančí nejstarší oddělení – tedy Perníček 3 s muzikou A šmytec, a současně i 1. místo pro pásmo Morana s přímým postupem na celostátní přehlídku získala tentokrát děvčata z Perníčku 2.

Kultura celý článek
7.9.

V Litomyšli poteče kaše po náměstí.

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu a občerstvení je zajištěné.

Kultura celý článek
7.8.

60 ročníků Zlaté přilby v Pardubicích

Výstava připomíná tento slavný plochodrážní závod od jeho počátků až po současnost.

Kultura celý článek
10.11.

GRAND Festival smíchu již brzy v prodeji!

Opět vás čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly na jevištích českých a moravskoslezských divadel. Další vynikající komediální představení budete moci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting