Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2008

21.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2008

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2008

Východočeské divadlo Pardubice stále patří podle statistiky Ministerstva kultury ČR k nejnavštěvovanějším českým divadlům. Mezi jednosouborovými divadly si v návštěvnosti drží třetí pozici v republice, více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech. V roce 2007 navštívil Východočeské divadlo rekordní počet diváků, domácí a dovozová představení zhlédlo 121.290 diváků. Herecký soubor doufá, že i letos se podaří překročit onu stodvacetitisícovou hranici, neboť stotisícího diváka roku v divadle přivítali téměř ve stejný den jako v loňském roce. Stalo se tak ve středu 19. listopadu při představení Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ hostujícího Středočeského divadla Kladno, shodou okolností pardubičtí herci v té době hráli Čechovova Racka na zájezdu právě v Kladně. Jubilejního diváka před představením vyhlásil ředitel divadla Petr Dohnal, stala se jím nic netušící a zjevně překvapená Veronika Vaňková z Chvojence, která seděla na II. balkóně v poslední řadě na sedadle č. 120. Ředitel divadla pozval Veroniku Vaňkovou na jeviště, kde jí předal poukázky na roční předplatné pro dvě osoby a květinu, dále pak knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999 – 2004 a GRAND Festival smíchu 2001 – 2005, CD muzikálu My Fair Lady a náramkové hodinky od firmy Lejhanec. Jak je vidět, kupovat si vstupenky i na II. balkón se tedy vyplácí… Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu L, Veronika Vaňková však předplatné ještě neměla a vstupenku si dokoupila. „Kladenské představení Tajný deník Adriana Molea mi doporučila kolegyně z práce, která ho už viděla, a moc se jí líbilo. Samozřejmě ráda chodím i na inscenace pardubických herců, ale bohužel času není moc, tak je to jen občas,“ přiznala ještě zaskočená Veronika Vaňková a s radostí přislíbila, že díky získanému abonmá začne Východočeské divadlo navštěvovat pravidelně. Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící měli tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. Pravdě nejblíže byl Michal Nový, jenž se skrývá pouze pod e-mailovou adresou. Výherce soutěže bude osloven a od divadla rovněž obdrží roční předplatné pro dvě osoby.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.5.

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Předprázdninová představení pod širým nebem odstartuje veleúspěšná pohádková inscenace pro celou rodinu Kráska a zvíře s Veronikou Čermák Mackovou a Josefem Láskou v titulních rolích.

Kultura celý článek
13.5.

Exil se rozloučí s Létem v Laponsku

Hra je divadelním roadstory o dlouhé cestě na sever.

Kultura celý článek
10.1.

Eliza Doolittleová už zpívá i z CD

Východočeské divadlo Pardubice doplnilo kolekci svých muzikálových CD.

Kultura celý článek
14.12.

Břetislav Rychlík uvede v Pardubicích Kalibův zločin

Poslední premiéru kalendářního roku 2017 přichystalo Východočeské divadlo na třetí adventní víkend 16. a 17. prosince, kdy se před pardubickým publikem na velkém jevišti Městského divadla zhmotní děj románu Karla Václava Raise Kalibův zločin.

Kultura celý článek
19.10.

Východočeské divadlo modernizovalo webové stránky

Z hlavní strany se uživatelé snadno dostanou do programu divadla s mnoha filtry (třídění programu podle abonentních skupin, vyhledávání dětských představení, hostujících souborů apod.), na této stránce lze vstupenky i zakoupit či rezervovat.

Kultura celý článek
4.1.

Novoroční Volání sirén s Petrem Kostkou

Nová hra a nová role se mu jeví jak bazén se studenou vodou, do které musí hupsnout.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting