Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2015

2.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2015


Každoročně na podzim přichází do Východočeského divadla Pardubice stotisící divák roku, většinou to bývá v listopadu. Po předběžném sčítání prodaných vstupenek a abonentek však pracovnice obchodního oddělení zjistily, že jubilejní divák divadlo navštíví už koncem října, což nás mile překvapilo, neboť čím dříve stotisícího diváka v hledišti přivítáme, tím vyšší návštěvnost můžeme očekávat. V loňském roce naše představení zhlédlo 122 659 diváků, čímž jsme znovu obhájili první příčku mezi nejnavštěvovanějšími jednosouborovými divadly v České republice. Za tímto úspěchem však stojí spousta práce, například v roce 2014 jsme na scénách Východočeského divadla uskutečnily celkem 540 akcí, což bylo nejvíce v historii divadla!


Vraťme se ale zpět k jubilejnímu divákovi Východočeského divadla, který letos skutečně dorazil již v říjnu, a to přesně ve čtvrtek 29. října při představení Schnitzlerovy hry Duše – krajina širá, což je téměř o čtrnáct dní dříve než v loňském roce.
Stotisícím návštěvníkem divadla roku 2015 se stala paní Hana Středová z Pardubic sedící na sedadle č. 179 v X. řadě v přízemí. Jubilejní divačku, která je shodou okolností dlouholetou předplatitelkou divadla, pozval ředitel VČD Petr Dohnal před představením na jeviště, kde jí poblahopřál a předal dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla a GRAND Festivalu smíchu, s CD muzikálů Jeptišky a Zpívání v dešti a dalšími upomínkovými předměty. Firma Lejhanec jako každý rok věnovala stotisící diva
ce náramkové hodinky.


„Vyhrála jsem něco takového poprvé v životě,“ usmívala se na jevišti šťastná výherkyně a dále prozradila: „S manželem navštěvujeme divadlo pravidelně už čtrnáct let, a to jsme předtím několik let ještě jezdili z Chrudimi. S pardubickým divadlem jsem velmi spokojená. Nejraději mám psychologické hry a dobré muzikály. Poukázky na celoroční předplatné určitě využijeme, pardubickému divadlu zůstaneme i nadále věrní.“ 


Při příležitosti návštěvy jubilejního diváka roku 2015 byla vyhlášena i tipovací soutěž, která probíhala na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící mohli tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví a kde v hledišti bude sedět. 29. říjen určili hned čtyři soutěžící, nejblíže však byla paní Iva Sykáčková (snad jsme jméno správně dešifrovali z e-mailové adresy), která tipovala sedadlo č. 159 v IX. řadě. Vítězka tipovací soutěže rovněž získává předplatné pro dvě osoby. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.3.

On-line den s Východočeským divadlem

Při příležitosti Světového dne divadla se uskuteční i On-line den s Východočeským divadlem.

Kultura celý článek
12.11.

Charitativní sbírku ve prospěch dětí se syndromem krátkého střeva podpoří v OC Futurum i hráči Mountfield HK

Rozpumpujme Vánoce! – to je název nadcházející akce inspirovaný mobilní parenterální pumpou, přístrojem, který značně zkvalitňuje život dospělým i dětem postiženým syndromem krátkého střeva. Co vlastně je syndrom krátkého střeva a na co se parenterální pumpa používá, osvětlí ve středu 13. listopadu od 15 hodin charitativní a osvětová kampaň v obchodním a zábavním centru Futurum Hradec Králové.

Kultura celý článek
22.1.

Pardubické jeviště ovládne jazzové Chicago

Hlavní role vražedkyň Roxie a Velmy ztvární Martina Sikorová a Petra Janečková.

Kultura celý článek
11.4.

Město hledá firmu na rekonstrukci třídy Míru

Stavební práce, které jsou naplánované na 12 měsíců, by měly začít letos v říjnu.

Kultura celý článek
6.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice

Mimořádně ve čtvrtek 6. června v 17. hodin bude v galerii Univerzity Pardubice otevřena již 78. výstava soch pardubického autora Petra Miláčka.

Kultura celý článek
16.3.

Rock for People hlásí dánskou smršť jménem Volbeat

Rock for People není jen třídenní hudební maraton, na návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program od sportu a adrenalinu, přes módu až po vychytané chill out zóny. Samozřejmostí je kvalitní zázemí a servis pro návštěvníky, který čerpá z více než dvaceti let zkušeností.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting