Východočeské divadlo se oblékne do plesového

8.3.

Východočeské divadlo se oblékne do plesového

Historickou budovu pardubického divadla čeká výjimečný víkend! Secesní prostor hlediště se promění v plesový sál, prkna, která znamenají svět, se pokryjí baletizolem, aby se na nich skvěle tančilo, a šatny ve foyer nahradí nazdobené stoly – divadlo bude totiž v pátek 11. března hostit Divadelní bál a o den později Reprezentační ples města Pardubice. 
Divadelní bál se každoročně snaží trochu vymezit ostatním pardubickým plesům, tudíž je vždy nějak tematicky zaměřený. „Tentokrát „nese se ve vzletném stylu secese“ a připomene mnoho už polozapomenutých speciálních záležitostí spojených s touto společenskou zábavou. Hosté si budou moci zadat partnery pro některé tance do tanečních pořádků či naučit se v rámci jakéhosi „rychlokurzu tance“ něco nového. V duchu secese se ponese celá prezentace plesu i originální dárek pro dámy i pány,“ prozrazuje dramaturgyně Jana Uherová. 
K tanci i poslechu bude hrát velký taneční orchestr JK Band, který je proslulý skvělou swingovou hudbou, a už tradičně nebude chybět ani kapela Uši Music Band. Za doprovodu obou těles zazpívají pardubičtí herci Petra Janečková, Martina Sikorová, Dagmar Novotná, Jana Ondrušková a Ladislav Špiner. Dále členové souboru VČD představí svou speciální taneční show, při níž předvedou originální kostýmy z nových inscenací na repertoáru.
Adrenalin do těla dodá vzdušný tanec, který se na plese objeví poprvé. V programu samozřejmě nebude chybět vyhlášení nejoblíbenější herečky a herce VČD roku 2015. Jako půlnoční dárek vystoupí taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka – vítězové televizní taneční soutěže StarDance. A ještě taková perlička – jestliže někdo netuší, co je „taneční plesání o ceny“, bude možná hodně překvapen… 
Zajímavý bude jistě i následný Městský ples, který nabídne Jitku Zelenkovou, Jiřího Ševčíka a Pirate Swing Band či akrobatické duo DaeMen. Plesem bude provázet moderátorka Marie Retková. 
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji divadla, on-line na www.vcd.cz nebo v Informačním centru pod Zelenou bránou.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.6.

Co chystá hradecký divadelní festival?

Hradečtí organizátoři odkryli na tiskové konferenci své letošní karty. Nabídnou více než 200 představení ze 14 zemí.

Kultura celý článek
20.3.

Historické kočárky na Zelené bráně

Nejstarší je právě z roku 1880, nejmladší kusy jsou ze 40. let 20. století. Kočárky se ke sběratelce zpravidla dostanou ve stavu, kdy by je ostatní odložili u popelnice. Paní Minaříková je ale do šroubků rozebere, její známý pak vytvoří dle původního modelu kostru kočáru.

Kultura celý článek
7.9.

V Litomyšli poteče kaše po náměstí.

Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem programu a občerstvení je zajištěné.

Kultura celý článek
4.9.

Dny Pardubického kraje na Veselém Kopci se blíží!

Lidové slavnosti propagující podnikání a kulturu v Pardubickém kraji.

Kultura celý článek
12.12.

Pardubice se chystají na patnáctou štědrovečerní procházku

Pro řadu Pardubáků začíná noční procházka na slavnostně vyzdobeném a osvětleném zámku, který o štědré noci zdarma otevírá většinu svých expozic, včetně běžně nepřístupných prostor, jako je zámecká věž s vyhlídkou. Letos se zámek otevře ve 21:00 a bude otevřen do půlnoci. Síly všech, kteří se chtějí podívat na vánoční Pardubice z ptačí perspektivy prověří schodiště Zelené brány, která bude otevřena do 01:00.

Kultura celý článek
27.5.

V Moravské Třebové se bude slavit

Slavnosti začnou ve 13 hodin na náměstí koncerty populárních a regionálních skupin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting