Východočeské divadlo zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

4.4.

Východočeské divadlo zve do luxusního apartmá hotelu Plaza


V sobotu 6. dubna uvede Východočeské divadlo Pardubice na Malé scéně ve dvoře premiéru komedie APARTMÁ HOTELU PLAZA nejúspěšnějšího (a údajně i nejbohatšího) amerického dramatika posledních čtyřiceti let Neila Simona. V hlavních rolích tří komediálních příběhů o lásce, nevěře, rodičovské lásce a panice diváci uvidí Petru Janečkovou a Jiřího Kalužného, kterým budou sekundovat Petra Tenorová a Petr Borovec. Režie se ujal Petr Novotný, který ke spolupráci přizval svůj osvědčený tým – scénografa Ivo Žídka a kostýmního výtvarníka Romana Šolce.


„Titul Apartmá hotelu Plaza mě napadl okamžitě, když jsem četl o zážitkové turistice v Japonsku, kde zvou turisty do domácností obyčejných Japonců, aby zde sledovali život běžných lidí. Tato touha po autenticitě mě inspirovala k myšlence instalovat do prostoru Malé scény pokoj, kam můžeme pozvat diváky, kteří společně s herci přímo prožijí jejich mikropříběhy, v nichž se často i sami najdou,“ řekl novinářům režisér Petr Novotný.


„Ve všech příbězích tohoto komediálního triptychu bude hrát hlavní role jedna dvojice herců, v našem případě tedy Petra Janečková a Jiří Kalužný, kteří si v jednom večeru vyzkouší role stárnoucích manželů, svůdce a ženy z předměstí i zoufalých rodičů. To vše na studiové scéně, která poskytuje prostor pro mimořádné herecké výkony v těsné blízkosti diváků,“ slibuje dramaturgyně Jana Uherová a dále přibližuje děj: „Trojice tragikomických příběhů nás zavádí do luxusního apartmá číslo 719 hotelu Plaza na 5. avenue v New Yorku. Neil Simon mistrovským způsobem popisuje situace, které se můžou stát nejen v hotelu a nejen dramatickým postavám.

Epizoda Host z lepších kruhů líčí manželský pár, který v den výročí svatby možná stojí před krachem svého vztahu. Karen zůstává opuštěná v pokoji, kde prožila líbánky a dozvěděla se o nevěře svého stárnoucího manžela. Podaří se jí vzkřísit skomírající manželství? Ve druhém příběhu Host z Hollywoodu se pokouší slavný filmový producent svést svou bývalou lásku. Muriel žije všední život vdané ženy a setkání s  přítelem z minulosti na ni udělá dojem. Ubrání se nástrahám svůdníka? Povídka Svatební hosté představí manžele a rodiče nevěsty, která se v panice zamkne v koupelně a odmítá vyjít ven, aby stanula před oltářem. Čí je to vina? Vychovala matka dobře svoji dceru a jsou výčitky otce oprávněné?“


Před premiérou se Petra Janečková svěřila: „Na hraní na Malé scéně se velmi těším. Navíc si myslím, že lepší text jsem ještě nezkoušela. To, že budeme hrát takhle velmi nablízko, znamená, že bude potřeba používat civilní herectví, kterého jsem si zatím na velkém jevišti moc neužila. Doufám, že to lidi bude bavit.“
Radek Smetana, 3. dubna 2013

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.5.

ČEZ arena přivítá nejlepší barmany Pardubicka a djskou show

Vstupenky získáte zdarma po registraci na www.tourdebar.cz nebo si jej můžete vyzvednout ve svém oblíbeném soutěžícím baru.

Kultura celý článek
9.1.

Vydejte se s námi na výlet dějinami hudby

Prostřednictvím divadelního představení to bude jistě pro všechny zajímavější, než může být pouhé školní memorování. Tisíce let hudby aneb Od pravěku k renesanci je vlastně jakousi školou hrou, která poučí i pobaví, ale rozhodně nenudí.

Kultura celý článek
14.8.

Týnišťská mládež se rozhodla koncertem pomoci trutnovskému Rudníku

Na akci dorazí například televizní hvězda Jaro Sméjkal, který je známý z letošní Superstar, Renne Dang and Sharlota, Lívie Kuchařová, DePres, nebo populární Discoworld HK – DJ Aleš Axell Piskora.

Kultura celý článek
16.8.

Pivní slavnosti se blíží

Kromě toho je již tradičně připraven bohatý hudební program. Určitě je tedy na co se těšit.

Kultura celý článek
3.2.

Festivalové vstupenky jsou stále k mání

Na pokladnách stále zůstávají vstupenky třeba na inscenaci roku 2006, legendární Semafor či na slavnostní závěrečný galavečer.

Kultura celý článek
5.9.

Řemeslnický trh v Letohradě potěší děti i rodiče

Trh se koná za každého počasí a pořádá ho nezisková organizace DIVADLO s finanční podporou Města Letohrad.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting