Východočeské divadlo zve na plenérová představení na Kunětické hoře

19.5.

Východočeské divadlo zve na plenérová představení na Kunětické hoře


Východočeské divadlo Pardubice sice letos na Kunětické hoře neuvede žádnou novinku – na tu si musíme počkat do příštího léta, kdy by se pod hradem měla uskutečnit premiéra slavného Limonádového Joea v režii Milana Schejbala, režiséra divácky velmi úspěšné Charleyovy tety – těšit se však můžeme na reprízy legendární Balady pro banditu. Pardubickou verzi zbojnického muzikálu režíroval Michael Tarant, jenž zaměstnal téměř celý herecký soubor divadla, který doplnil i početným sborem tanečníků a zpěváků a folk-folklórní kapelou Trdlo. První představení se uskuteční už na konci května. Přijďte se zaposlouchat do známých hitů, které u nás už téměř zlidověly, a prožít dramatický příběh lásky zbojníka Nikoly a krásné Eržiky, kterému na autenticitě dodává právě exteriérové prostředí připomínající koločavské horské hřebeny.


Na jeden víkend se do magického prostoru pod hradem navrátí také oblíbená komedie Sen noci svatojánské, která zde bude mít už svou derniéru. Působivou inscenaci nazkoušel slovenský režisér Marián Pecko. O úspěchu jeho nastudování svědčí nejen velký divácký zájem, ale i Cena novinářů pro nejlepší inscenaci VČD roku 2012!
Kromě titulů Východočeského divadla si zde nenechte ujít koncert Lenky Filipové či výpravnou pohádku s písničkami Brouk Pytlík.


S oživením divadelních večerů pod hvězdami opět přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na některé z uvedených představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu – a k tomu ještě se slevou!


Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na Kunětickou horu pomalu mizí! Program letní scény naleznete na webu divadla www.vcd.cz.
Radek Smetana, PR manažer VČD

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.7.

Hudební festival Hrady CZ se po startu na Točníku přesouvá na Kunětickou horu, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po startu na hradě Točníku představí v pátek a sobotu 19. a 20. července na Kunětické hoře. Jeho dalšími letními zastávkami budou Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz.

Kultura celý článek
15.11.

Popovídejte si on-line s Radkem Žákem

Pokud se Radka Žáka chcete na něco zeptat, navštivte internetové stránky www.scena.cz.

Kultura celý článek
19.12.

14. ročník legendární Christmas party proběhne 25.12. v pardubickém výstavišti ABC!

Jak už je dobrým zvykem, přesně den po Štědrém večeru se o slovo i letos přihlásí pro party people velmi dobře známá Christmas party, která rozduní prostory pardubického výstaviště.

Kultura celý článek
17.4.

Díky Perníčku znají zdejší lidé tradice a zvyky svých předků, říká „matka zakladatelka“ Blanka Slouková

Chceme-li se něco dozvědět o začátcích dětského folklorního souboru Perníček a vlastně i o historii folklorních sdružení na Pardubicku, musíme se vypravit za choreografkou, tanečnicí a zpěvačkou Blankou Sloukovou, jež v Pardubicích zakládala či spoluzakládala nejen Perníček, ale i Lipku, Radost či Holoubek Částečně má ale na svědomí i další východočeské soubory.

Kultura celý článek
3.4.

Brouk v hlavě se vrací na pardubické jeviště

Do Pardubic vrací i režisérka Lída Engelová, která před pěti lety zabodovala komedií Ten, kdo utře nos.

Kultura celý článek
10.10.

U Duhové arény se bude slavit hudbou a zábavou

Vysokoškoláci v Pardubicích si mohou užít festivalovou rockovou oslavu zahájení letošního akademického roku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting