Východočeské divadlo zve na plenérová představení na Kunětické hoře

19.5.

Východočeské divadlo zve na plenérová představení na Kunětické hoře


Východočeské divadlo Pardubice sice letos na Kunětické hoře neuvede žádnou novinku – na tu si musíme počkat do příštího léta, kdy by se pod hradem měla uskutečnit premiéra slavného Limonádového Joea v režii Milana Schejbala, režiséra divácky velmi úspěšné Charleyovy tety – těšit se však můžeme na reprízy legendární Balady pro banditu. Pardubickou verzi zbojnického muzikálu režíroval Michael Tarant, jenž zaměstnal téměř celý herecký soubor divadla, který doplnil i početným sborem tanečníků a zpěváků a folk-folklórní kapelou Trdlo. První představení se uskuteční už na konci května. Přijďte se zaposlouchat do známých hitů, které u nás už téměř zlidověly, a prožít dramatický příběh lásky zbojníka Nikoly a krásné Eržiky, kterému na autenticitě dodává právě exteriérové prostředí připomínající koločavské horské hřebeny.


Na jeden víkend se do magického prostoru pod hradem navrátí také oblíbená komedie Sen noci svatojánské, která zde bude mít už svou derniéru. Působivou inscenaci nazkoušel slovenský režisér Marián Pecko. O úspěchu jeho nastudování svědčí nejen velký divácký zájem, ale i Cena novinářů pro nejlepší inscenaci VČD roku 2012!
Kromě titulů Východočeského divadla si zde nenechte ujít koncert Lenky Filipové či výpravnou pohádku s písničkami Brouk Pytlík.


S oživením divadelních večerů pod hvězdami opět přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na některé z uvedených představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu – a k tomu ještě se slevou!


Pokud tedy máte rádi plenérová představení, neváhejte a zastavte se v předprodeji divadla, protože vstupenky na Kunětickou horu pomalu mizí! Program letní scény naleznete na webu divadla www.vcd.cz.
Radek Smetana, PR manažer VČD

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.10.

V Pardubicích díky Hlasům světla padl rekord v počtu diváků 3D projekce

V sobotu 8. října 2016 uspořádala Komorní filharmonie Pardubice unikátní multimediální koncert Hlasy světla 4D. Jednalo se o audio-vizuální show, která byla velmi originálním a odvážným počinem pardubických filharmoniků, při které představili publiku v pardubické Tipsport areně multižánrovou hudební skladbu Hlasy světla autora Roberta Jíši za doprovodu velmi pestré vizuální složky, 2D & 3D projekcí a 4D efektů.

Kultura celý článek
15.2.

LEGO, Hračka století, ve Svitavách

Víte, který produkt se může pochlubit přívlastkem Hračka století? Možná nevíte, ale určitě ho znáte.

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
27.12.

Fórfest, neboli festival fórů

Je to ta nejzábavnější linka GRAND Festivalu smíchu, určená pro nejširší vrstvy návštěvníků festivalu.

Kultura celý článek
21.5.

Kdopak to přijede do Mýta?

Znají ho děti na celém světě a od 2. června do 5. července tohoto roku se exkluzivně představí na výstavě v Městské galerii.

Kultura celý článek
25.7.

Zbraně za císaře pána

Naše země patřily od roku 1526 do roku 1918 k habsburskému soustátí. V jeho armádách sloužily za ta léta miliony mužů z Čech, Moravy a Slezska. Někteří z nich si zbraně, se kterými bojovali, přinesli z válek domů. Další zbraně se vojákům ztratily, byly ukradeny, dány do výprodeje a skončily v rukou civilistů. Různými cestami pak doputovaly do našeho muzea, kde vznikla poměrně ucelená kolekce toho, s čím se dříve táhlo na Turka, na Prajze, na Taliána, na Srba či na Rusa.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting