Vyšla nová publikace o historii pardubické MHD

26.4.

Vyšla nová publikace o historii pardubické MHD

Klub přátel Pardubicka vydal v těchto dnech novou publikaci k šedesátému výročí městské hromadné dopravy v Pardubicích (MHD). Je tomu již neuvěřitelných přesně šedesát let od doby, kdy byl založen pardubický komunální dopravní podnik. V pondělí 1. května 1950 tak na svou trasu poprvé vyjely dva autobusy na lince z městské části Pardubičky do Jesničánek. Kniha "60 let městské autobusové dopravy v Pardubicích“ vychází v rámci edice AB-Zet Pardubicka a jejím autorem je Ladislav Podivín. Celobarevná výpravná publikace popisuje na 138 stranách historii všech autobusových linek MHD v Pardubicích, nechybí ani popis všech typů autobusů, které do pardubické MHD kdy v minulosti zasáhly. Vítaným zpestřením knížky je zejména více jak stovka unikátních barevných a černobílých fotografií a celá řadu nákresů a plánků. Publikaci je možné zakoupit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka, v E-shopu na stránce www.kpp.iipardubice.cz a nebo v průběhu výletu po stopách historie MHD pořádaného Klubem přátel Pardubicka v sobotu 1. května. Odjezdy jsou v 9:30 a ve 14:30 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.8.

Desáté výročí vzniku Dobrého divadla

Tomáš Langr: Stahování trenek, kopání se do zadku…Tohle my neděláme

Kultura celý článek
23.6.

Do divadla nejvýhodněji se sezónním abonmá!

Vedle sezónních abonentních cyklů nabízíme i populární Kupónové předplatné, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu. Koupí tohoto typu abonmá získáte 8 kupónů, které můžete vyměnit za vstupenky na 8 vámi vybraných představení z repertoáru Východočeského divadla (nevztahuje se na premiéry, zadaná představení, představení na venkovních scénách a představení hostujících souborů).

Kultura celý článek
5.8.

Beseda v muzeu - Hodiny

Vystaveny jsou kapesní „cibule“, budíky, hodiny kuchyňské, slepecké, krbové, sloupkové nebo sluneční.

Kultura celý článek
23.4.

Úspěšného účastníka Heranovy violoncellové soutěže ocenil krajský radní Heranova violoncellová soutěž v Ústí nad Orlicí.

Ústí nad Orlicí – Jubilejní pětadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěže zná vítěze. Stal se jím You Wu z Maďarska. Radní pro školství Bohumil Bernášek ocenil nejlepšího českého zástupce v této soutěži, Petra Hamerského. Jako dar mu věnoval sluchátka SONY.

Kultura celý článek
18.2.

České předsednictví zahájilo v Nairobi výstavu o Joy Adamson

Výstava, nazvaná „Joy Adamson: A long safari from Opava to Kenya“ představuje život Joy Adamson.

Kultura celý článek
21.9.

Město vystavuje fotografie k výročí Velké pardubické

Své snímky zde vystavují tři pardubičtí fotografové – František Seibert, Miloš Fic a Luboš Jeníček starší.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting