Vyšla nová publikace o historii pardubické MHD

26.4.

Vyšla nová publikace o historii pardubické MHD

Klub přátel Pardubicka vydal v těchto dnech novou publikaci k šedesátému výročí městské hromadné dopravy v Pardubicích (MHD). Je tomu již neuvěřitelných přesně šedesát let od doby, kdy byl založen pardubický komunální dopravní podnik. V pondělí 1. května 1950 tak na svou trasu poprvé vyjely dva autobusy na lince z městské části Pardubičky do Jesničánek. Kniha "60 let městské autobusové dopravy v Pardubicích“ vychází v rámci edice AB-Zet Pardubicka a jejím autorem je Ladislav Podivín. Celobarevná výpravná publikace popisuje na 138 stranách historii všech autobusových linek MHD v Pardubicích, nechybí ani popis všech typů autobusů, které do pardubické MHD kdy v minulosti zasáhly. Vítaným zpestřením knížky je zejména více jak stovka unikátních barevných a černobílých fotografií a celá řadu nákresů a plánků. Publikaci je možné zakoupit v kanceláři Klubu přátel Pardubicka, v E-shopu na stránce www.kpp.iipardubice.cz a nebo v průběhu výletu po stopách historie MHD pořádaného Klubem přátel Pardubicka v sobotu 1. května. Odjezdy jsou v 9:30 a ve 14:30 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.3.

Pro sloučení galerie a muzea hovoří argumenty

Tato analýza byla zadána s cílem zkvalitnit fungování galerie a muzea v objektu pardubického zámku.

Kultura celý článek
12.8.

Premiéra filmové pohádky Tři bratři

V pohádceTři bratři byli použity hudba i text z minioperetek Červená Karkulka, Šípková Růženka a Dvanáct měsíčků. Čtvrtý příběh tří bratrů, místo Budulínka, který všechny pohádky propojí, dopsal Zdeněk Svěrák.

Kultura celý článek
9.10.

Pardubické diváky v sobotu poprvé pobaví skotští Lháři

Úspěšný skotský dramatik Anthony Neilson, mistr nekonformních a provokativních komedií, staví nejen na skvěle vypointované situační zápletce, ale také na brilantnosti ostře řezaného slovního humoru.

Kultura celý článek
15.12.

Večer ke 100 letům divadla: filharmonie i herecký bigbít

Oslavy 100 let VČD ozdobily vtip, pamětní medaile, muzikálové melodie, filharmonie i bigbít Jiřího Kalužného s kapelou.

Kultura celý článek
19.6.

Pardubický pivovar v plamenech

Jak je již z názvu patrné, dramaturgie festivalu nebude mít daleko k ohnivé atmosféře. Noční vystoupení budou doplněna pyrotechnikou, ohnivou show předvede fire performace Alterna a i 16 metrů dlouhé podium, doplněné o LED panely na podiu i jeho obou stranách, bude ohnivou show dokreslovat. Hlavní chválu předešlých ročníků sklidila kvalita zvuku a i letos bude hudba pouštěna na technice používané při koncertech největších českých i zahraničních kapel.

Kultura celý článek
2.12.

SNOOP přiveze do Exilu Rodinné příběhy

Drsnou černou komedii Rodinné příběhy napsala úspěšná, politicky angažovaná, mladá autorka Biljana Srbljanovic

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting