Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

19.5.

Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

U příležitosti stého výročí české aviatiky, která má své počátky právě v Pardubicích, vydal Klub přátel Pardubicka publikaci „Ing. JanKašpar a začátky motorového létání v Čechách“ připomínající zejména osobnost tohoto prvního českého aviatika. Jejím autorem je redaktor časopisu Letectví a kosmonautika Pavel Sviták, který v publikaci popisuje počátky zájmu inženýra Kašpara o létání. Velká část je pak věnována událostem okolo 16. dubna roku 1910, kdy se poprvé vznesl český aviatik do vzduchu, aby vykonal první řízený asi 2 kilometry dlouhý let. Brožuru doplňuje seznam všech veřejných produkcí aviatika Kašpara a bohatá fotografická příloha. Publikace je k zakoupení v kanceláři Klubu přátel Pardubicka v přízemí Evropského spolkového domu na pardubickém Pernštýnském náměstí za 20 korun nebo na E-shopu Klubu přátel Pardubicka na www.kpp.iipardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.3.

Avízo: Pozvánka na přednášku fotografa a pardubického rodáka Petra Jana Juračky

„Když se narodíte jako zrakově postižené dítě s křivou páteří a s plochýma nohama, v patrně nejplošším místě ve vesmíru, totiž Pardubicích, vaše šance na to stát se světově uznávaným fotografem, horolezcem, anebo vědcem zabývajícím se fotografií mikroskopického světa nejsou příliš velké. Jenomže občas se stane, že se u kolébky zjeví dezorientovaná sudička a začnou se dít věci. Já tohle štěstí měl…,“ říká Petr Jan Juračka.

Kultura celý článek
27.9.

Výstava 100 let republiky v Paláci Pardubice

Přijďte načerpat znalosti a zasoutěžit si...

Kultura celý článek
3.3.

Divadlo 29 získalo ocenění za mlýny

Toto ocenění bylo založeno jako projev úcty výrazným osobnostem a dramaturgicky výjimečným projektům a počinům, které přispívají k rozvoji nového divadla. Z téměř tří set projektů vzniklých v letech 2012 – 2013 bylo na tuto cenu nominováno celkem deset projektů, z nichž ocenění získalo pět projektů a osobností v kategoriích výjimečný počin, cena pro zahraničního promotéra a cena za dlouhodobý rozvoj a přínos novému divadlu. Nominace a finální ocenění vybírá kulturní regionální network Nová síť.

Kultura celý článek
22.5.

Pardubice ovládnou dudáci

V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian.

Kultura celý článek
24.1.

Transformeři exkluzivně v Paláci Pardubice

Palác Pardubice ve spolupráci se společností Hasbro – tvůrci hraček Transformers – pro zákazníky obchodního centra připravil jedinečný program plný workshopů, her a soutěží.

Kultura celý článek
10.10.

Pardubice se v říjnu stanou hlavním městem folkloru

Do ulic a na pódia Pardubic, ale také Hradce Králové, Litomyšle, Svitav či Slatiňan vtrhnou tanečníci z Argentiny, Kolumbie, Kostariky, Paraguaye, Peru, Francie, Polska, Slovenska či Srbska.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting