Vysokoškolský Majáles v Pardubicích

7.5.

Vysokoškolský Majáles v Pardubicích


Studentský MAJÁLES se koná v areálu vysokoškolských kolejí v Pardubicích - Polabinách již od roku 1979, tedy již 35 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.


Program letošních majálesových oslav zahájilo první kolo klání o titul „Král Majáles Pardubice 2014”, kterého se na sociálních sítích zúčastnilo pět kandidátů z řad univerzitních studentů. Z této internetové volby postoupí tři nejúspěšnější do finálového klání - „Královské středy“, které se uskuteční ve středu 7. května od 16 hodin na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. V rámci této akce bude zvolen a slavnostně korunován nový král a následně mu představitelé univerzity (prorektorka a statuární zástupce rektora univerzity prof. Tatiana Molková) a města předají vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav. Také poprvé proběhne volba Miss Majáles 2014 a v rámci doprovodného programu zahrají kapely Ready Kirken, W. A. F., Sabrage, Cate, Bu-fu a Pomalu plující, chybět nebude ani barmanská a ohnivá show, tanečníci, dogdancing a stánky s občerstvením.


Majálesové veselí vyvrcholí v sobotu 10. května velkým koncertem na louce před koupalištěm Cihelna Pardubice, který startuje již v 11:00 hodin dopoledne. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. Letos je budou bavit hudební skupiny: Divokej Bill, Evelynne, Hokýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Sto Zvířat, UDG, Vypsaná Fixa, Wohnout a další. Novinkou bude párty stan s DJs Ladida a Chris Sadler, Michael C. Další novinkou budu i program pro nejmenší s dětským koutkem, skákacím hradem a s dětskými kapelami.


Na návštěvníky Majálesu čekají nejen hudební zážitky, ale i soutěže a různé zábavné pokusy v podání fakult Univerzity Pardubice. Např.: Chemici si připraví chemické pokusy - řezání bez krve, gen ve zkumavce. Zdravotníci návštěvníkům změří tlak, budou si moci vyzkoušet tzv. „opilecké“ brýle. Studenti z Fakulty filozofické předvedou studentské pohybové divadlo „Energie“.


Program dále doplní zábavné a sportovní aktivity od partnerů akce a pardubických sportovních klubů.
Program Majálesu pod širým nebem skončí úderem půlnoci.


Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticket Portal – www.ticketportal.cz za 350,- Kč + poplatky (do pátku 9. května), nebo v partnerských podnicích bez poplatku, v sobotu 10. května na místě za 450,- Kč.
Více informací na www.majalespardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.10.

Podzimní zahradnická FLORA OLOMOUC 2011

Těšit se mohou i na zajímavosti z kategorie ostatních pálenek – zejména na unikátní mrkvovici.

Kultura celý článek
29.3.

Podívejte se na největšího Lakomce v Hradci Králové!

Každého vítají u vchodu podáním ruky a chtějí tak přenést své nadšení i na příchozí diváky.

Kultura celý článek
27.11.

Galerie představí U Jonáše letos nakoupená díla za několik milionů

Zatímco na Zámku Pardubice představuje Východočeská galerie díla získaná za posledních 30 let, v Domě U Jonáše se od 27. listopadu můžete podívat na díla, která se podařilo koupit do sbírek v letošním roce. Díky velmi úspěšnému čerpání dotací z Ministerstva kultury a spolufinancování Pardubického kraje letos mohla galerie nakoupit na 20 děl za více než 3,7 milionu korun.

Kultura celý článek
22.2.

Začíná předprodej na Smetanovu Litomyšl

„Vracíme se k dřívějšímu přívlastku národní, aniž bychom tím však měnili dosavadní mezinárodní přesah festivalu. Jen chceme více zdůraznit dlouhou tradici, spojenou s důsledným uváděním české hudby českými interprety v místě narození zakladatele české národní hudby Bedřicha Smetany. Samozřejmě bude nadále uváděna hudba světových autorů a účinkovat budou mnozí zahraniční hosté. Letošní programová nabídka je toho důkazem,“ uvedl předseda správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl Roman Línek.

Kultura celý článek
2.9.

Jan Rusňák ve foyer VČD

Důsledný postup od skic k obrazu byla cesta, kterou nikdy neopouštěl a která charakterizovala jeho náročnost k vlastní tvorbě.

Kultura celý článek
18.6.

Východočeká galerie připravila výstavy komiksů

Český komiks 1922–2012 představí dominantní žánry českého komiksu a jeho nejznámější postavy, zároveň ale výstava upozorní i na nejrůznější pozapomenuté autory a jejich hrdiny.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting