Vysokoškolský majáles v Pardubicích

11.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Studentský MAJÁLES se koná v Pardubicích již od roku 1979, tedy již téměř 40 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.
Stejně jako v loňském roce je v Pardubicích MAJÁLES dvoudenní – v pátek 12. května a v sobotu 13. května. Dvoudenní koncertní program se uskuteční na třech podiích na louce u koupaliště Cihelna v Pardubicích – Polabinách. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. V pátek je budou bavit hudební skupiny jako Atmo Music, Rybičky 48, JAR, Prague Conspiracy, Horkýže Slíže, Pekař, Jelen, Lenny, UDG a v sobotu pak navážou kapely Mirai, Polemic, Marek Ztracený, Wohnout, Mandrage, Jakub Ondra, Tom Artway, Debbie, Ben Cristovao, Mig 21 a Vypsaná Fixa.
„Oslavy mládí, jara a muziky mají v našich zemích dlouholetou tradici. Ta je doložena už od dob rozmachu univerzit v 15. století, a již tehdy se ustálil zvyk tolerovat studentskou recesi, a to i provokativní. A hudba je to, kolem čeho se dnes hlavně Majáles točí. Obzvláště kolem toho pardubického, který si již několik let svým programem nezadá s velkými festivaly zvučných jmen,“ dodává ke studentské akci za organizátory David Audrlický. „V pátek 12. května se uskuteční v odpoledních hodinách i představení krále letošního majálesu, kterému zástupci z univerzity a z města předají tradičně a symbolicky vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav.‟ 
Na návštěvníky Majálesu čekají nejen hudební zážitky, ale i odpolední program soutěží a zábavných aktivit partnerů a pardubických sportovních klubů. Zajímavosti ze světa vědy, různé zábavné kvízy a demonstrace pro návštěvníky připravila i Univerzita Pardubice. Na nejmenší návštěvníky čeká během Majálesu i speciální program s dětským koutkem a skákacím hradem. 
Program majálesového veselí začíná v pátek 12. května ve 13:00 hodin a končí ve 22:00 hodin, v sobotu 13. května pak začíná již v 11:00 hodin dopoledne a skončí o půlnoci. 
Pro nejvytrvalejší návštěvníky je pro oba večery připravená i After party v Hobe Music Hall Pardubice. 
Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticket Portal – www.ticketportal.cz za 450,- Kč + poplatky (do čtvrtka 11. května), nebo v partnerských podnicích bez poplatku, nebo přímo na místě konání bude také možnost pořídit vstupenky (dvoudenní vstupenka za 550,- Kč, jednodenní vstupenka (na pátek nebo na sobotu) na místě bude stát 450,- Kč).
Více informací na www.majalespardubice.cz.
kontaktní osoba za organizátory Majálesu v Pardubicích:

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.2.

Smetanova Litomyšl 2009 bude opravdu jubilejní

Smetanova Litomyšl se stala navíc stala oficiální doprovodnou akcí Českého předsednictví Evropské unie.

Kultura celý článek
26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

Amadeus měl v Pardubicích premiéru 10. dubna 2010 a od té doby dosáhl již 46 repríz.

Kultura celý článek
5.12.

Pardubické divadlo nastudovalo mysteriózní detektivku Jméno růže

. Po tom, zda ona úmrtí s tímto trezorem vzdělanosti souvisí, a dalších možných důvodech tragických událostí začne pátrat františkánský mnich Vilém z Baskervillu, který se nezalekne žádné překážky, aby se dostal až k cíli.“

Kultura celý článek
8.4.

Velikonoce na pardubickém zámku - již potřetí!

Studentky ze Svitav a pracovníci Krajské knihovny připravili velikonoční dílnu. „Děti si vyzkouší různé techniky zdobení vajec a perníčků či výrobu jarních dekorací. Tvořit se bude i ve Východočeské galerii.

Kultura celý článek
9.5.

Poslední víkend Agathy Christie už skutečně naposledy

Agatha Christie zkombinovala čechovovské vztahové drama s napínavou detektivkou – ukazuje se tak, že mnohem více než kriminálka je Poslední víkend studií mezilidských vztahů a vnitřně neharmonických jedinců odkázaných k samotě.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting