Vysokoškolský majáles v Pardubicích

11.5.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

Studentský MAJÁLES se koná v Pardubicích již od roku 1979, tedy již téměř 40 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.
Stejně jako v loňském roce je v Pardubicích MAJÁLES dvoudenní – v pátek 12. května a v sobotu 13. května. Dvoudenní koncertní program se uskuteční na třech podiích na louce u koupaliště Cihelna v Pardubicích – Polabinách. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. V pátek je budou bavit hudební skupiny jako Atmo Music, Rybičky 48, JAR, Prague Conspiracy, Horkýže Slíže, Pekař, Jelen, Lenny, UDG a v sobotu pak navážou kapely Mirai, Polemic, Marek Ztracený, Wohnout, Mandrage, Jakub Ondra, Tom Artway, Debbie, Ben Cristovao, Mig 21 a Vypsaná Fixa.
„Oslavy mládí, jara a muziky mají v našich zemích dlouholetou tradici. Ta je doložena už od dob rozmachu univerzit v 15. století, a již tehdy se ustálil zvyk tolerovat studentskou recesi, a to i provokativní. A hudba je to, kolem čeho se dnes hlavně Majáles točí. Obzvláště kolem toho pardubického, který si již několik let svým programem nezadá s velkými festivaly zvučných jmen,“ dodává ke studentské akci za organizátory David Audrlický. „V pátek 12. května se uskuteční v odpoledních hodinách i představení krále letošního majálesu, kterému zástupci z univerzity a z města předají tradičně a symbolicky vládu nad univerzitou a městem na dobu majálesových oslav.‟ 
Na návštěvníky Majálesu čekají nejen hudební zážitky, ale i odpolední program soutěží a zábavných aktivit partnerů a pardubických sportovních klubů. Zajímavosti ze světa vědy, různé zábavné kvízy a demonstrace pro návštěvníky připravila i Univerzita Pardubice. Na nejmenší návštěvníky čeká během Majálesu i speciální program s dětským koutkem a skákacím hradem. 
Program majálesového veselí začíná v pátek 12. května ve 13:00 hodin a končí ve 22:00 hodin, v sobotu 13. května pak začíná již v 11:00 hodin dopoledne a skončí o půlnoci. 
Pro nejvytrvalejší návštěvníky je pro oba večery připravená i After party v Hobe Music Hall Pardubice. 
Vstupenky na koncert je možno zakoupit v předprodeji v síti Ticket Portal – www.ticketportal.cz za 450,- Kč + poplatky (do čtvrtka 11. května), nebo v partnerských podnicích bez poplatku, nebo přímo na místě konání bude také možnost pořídit vstupenky (dvoudenní vstupenka za 550,- Kč, jednodenní vstupenka (na pátek nebo na sobotu) na místě bude stát 450,- Kč).
Více informací na www.majalespardubice.cz.
kontaktní osoba za organizátory Majálesu v Pardubicích:

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.7.

Mladějov – Blosdorf 1915

Průmyslové muzeum pak koná prohlídky svých expozic po návratu každého parního vlaku do Mladějova.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2012 bodoval muzikál Zpívání v dešti

Pomyslnou třetí příčku v divácké oblíbenosti obsadila inscenace první a nejslavnější Shakespearovy tragédie RICHARD III. v režii Zdeňka Duška.

Kultura celý článek
12.2.

V Poličském muzeu připravují mokrou vernisáž

V programu „Babiččino velké prádlo“, který vznikl v Městském muzeu Svitavy, budete mít možnost kromě již zmíněného, vyzkoušet si, jak těžké je nanosit vodu na vahadle, nebo žehlit starými žehličkami. Ale nebojte se, myslíme i na to příjemnější, po těžké práci si oddechnete a ve tvořivé dílně si vyrobíte barevný balíček z několika druhů vonných solí do koupele.

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

Amadeus měl v Pardubicích premiéru 10. dubna 2010 a od té doby dosáhl již 46 repríz.

Kultura celý článek
22.5.

Budova Muzea východních Čech je opravena, veřejnosti se otevře na podzim

Obnova vnější fasády, opravy a nátěry oken, kompletní výmalba vnitřních prostor a další práce, které vrátily objekt do původního stavu. Tím vším si prošlo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které dnes dopoledne stavbaři předali městu. Termín slavnostního otevření pro veřejnost ještě není stanoven, ale plánuje se na podzim tohoto roku.

Kultura celý článek
8.11.

Východočeské divadlo se loučí s komedií Třikrát život

Autorka v komedii líčí jednu obyčejnou situaci ve třech podobách, jejichž odlišnost způsobují náhody, nálady a nečekaná hnutí mysli. Ines s Hubertem jsou pozváni k Soně a Henrimu na večeři. Hubert a Henri jsou astrofyzikové. Henri už tři roky nepublikoval a očekává od výše postaveného Huberta podporu, proto mu na pohoštění vzácné návštěvy velmi záleží. Jenže Hubert s Ines přijdou o den dříve, než je Henri se Soňou čekali…

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting