Začíná Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

26.2.

Začíná Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

Třináctý ročník festivalu, který do Skutče přitahuje stále větší pozornost laické i odborné veřejnosti, začíná už tuto neděli 28. února. Poté, co bude v 16 hodin oficiálně zahájen, rozezvučí se velkým sálem Kulturního klubu Skuteč vrcholné dílo české klasiky – Má vlast Bedřicha Smetany. Atmosféra bude o to slavnostnější, že uvedený hudební skvost zazní v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Tomáše Braunera. Festival patří k významným událostem Pardubického kraje a každoročně se koná s jeho finanční podporou.

„Nedělní koncert je již dlouho zcela vyprodán. Očekáváme řadu vzácných návštěvníků z řad poslanců, senátorů a představitelů Pardubického kraje. Navíc přijede regionální televize, aby ze zahájení natočila reportáž, takže bude opravdu živo,“ říká k nedělnímu koncertu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Program festivalu je značně rozsáhlý, zahrnuje 13 koncertů a představení plus dva další pořady, které jsou určeny dětem, žákům základních škol a studentům místního gymnázia. V doprovodném programu je zařazena výstava grafiky Miloše Slámy, jejíž součástí jsou i portréty českých a italských hudebních skladatelů. Ty autor vytvořil společně s dalšími českými grafiky pro kalendář Památníku národního písemnictví Praha na rok 2016.

Až do 8. května, kdy bude letošní ročník ukončen, se návštěvníci z blízkého i dalekého okolí mohou těšit na operu, operetu, taneční muzikál, dva velké hudební projekty v prostorách zimního stadionu i další koncerty situované nejen do kulturního klubu, ale i do kostelů či muzea.

„Vůči našim návštěvníkům chceme být maximálně vstřícní, proto například za programové brožury nic neplatí, přestože jejich výroba není levná. A tento přístup se nám vyplácí, zájem o vstupenky je rok od roku vyšší,“ říká starosta Skutče Pavel Bezděk.

Kromě zahajovacího jsou vyprodané i další dva koncerty. Z březnového programu je v nabídce ještě pár posledních vstupenek na operetu Krásná Helena, lístky na operu Její pastorkyňa, nebo koncertní pořad Alfreda Strejčka a Štěpána Raka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.5.

Luba Skořepová představí svou novou knihu

Návštěvníci budou mít současně možnost zhlédnout herecké fotografie paní Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková.

Kultura celý článek
6.9.

Den otevřených dveří VČD

Východočeské divadlo pozve do zázemí své nádherné secesní budovy v sobotu 16. září, na kdy je přichystán VELKÝ NÁVŠTĚVNÍ DEN, jenž od 13.00 a 15.00 hodin nabídne nejen tradiční prohlídku zákulisí divadla, výrobních dílen či Malé scény ve dvoře, ale jako bonus představí i jednotlivé divadelní profese. Skupinky návštěvníků budou početně omezené, vstupenky za symbolických 40 Kč jsou k zakoupení v předprodeji, on-line ZDE či přímo na místě před prohlídkami, ale pak s rizikem, že skupiny mohou být již plně obsazené.

Kultura celý článek
13.10.

Malá scéna přivítala první premiérové diváky sezóny

Hra o vztahu partnerů, kteří spolu žijí už moc dlouho, stojí především na mimořádném hereckém výkonu Zdeny Bittlové, jíž skvěle sekunduje Martin Mejzlík.

Kultura celý článek
18.10.

Dětské animované pásmo Hurá na pohádky vstupuje do kin, zahájí festival Malé oči

Šestý ročník dětského filmového festivalu Malé oči zahájí 18. října v 18 hodin pásmo Hurá na pohádky představující celkem pět krátkých animovaných filmů pro malé diváky a jejich rodiče. Do kin Hurá na pohádky vstupuje o den dříve, 17. října.

Kultura celý článek
9.9.

Hudebně-kulturní festival Hrady CZ zakončí svou letošní pouť historicky poprvé na hradě Červený kameň na Slovensku

Vstupenky na festival jsou v prodeji na www.ticketportal.sk do pátku 9.září za 22 EUR, na místě pak za 25 EUR. Dětem a seniorům budou poskytnuty slevy, děti do jednoho metru a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma. Více na www.slovenske-hrady.sk a facebook.com/slovenskehrady

Kultura celý článek
5.6.

Vladimír Mišík: tuto sobotu v Přelouči

Legenda českého rocku Vladimír Mišík slaví své 60. narozeniny speciálním turné za účasti mnoha hostů.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting