Žlutý pes na druhou v Pardubicích

19.9.

Žlutý pes na druhou v Pardubicích

                                                                                                            

Neobvyklou událostí začne podzimní klubová sezóna v Pardubicích. Do hudebního klubu  Žlutý pes dorazí stejnojmenná kapela kolem frontmana a skladatele Ondřeje Hejmy, která zde oslaví 40 let na scéně. 

Když v 1991 vznikal v pardubické Cihelně hudební klub Žlutý pes, kapela s identickým názvem se již přes 10 let pohybovala na české hudební scéně. Hudební klub od té doby několikrát změnil své provozovatele a rozrůstal se, na druhou stranu stihl také dvakrát za svoji bezmála třicetiletou historii vyhořet. Po celou dobu ale zůstal věrný svojí adrese v ulici Ke Koupališti a přežil veškeré změny v náladách a prioritách návštěvníků hudebních koncertů. Dnes se řadí k nejdéle fungujícím klubům v České republice.

Ještě bohatší historii má za sebou kapela se stejným názvem. Žlutý pes založil Ondřej Hejma již na sklonku roku 1978 a o rok později začal se skupinou koncertovat. Právě na letošní rok proto připadá velkolepá oslava 40 let na hudebním kolbišti. Před sametovou revolucí musela kapela (především díky článku „Nová vlna se starým obsahem“) několikrát změnit svůj název, aby se později mohla vrátit k názvu Žlutý pes. První řadové album kapely vyšlo ještě před revolucí v roce 1988. Kapela jich do dnešního dne stihla vydat již přes deset.

Spojení těchto dvou subjektů by se na první pohled mohlo zdát jako samozřejmý nápad. „Až po probádání se historií klubu jsem zjistil, že Žlutý pes u nás nehrál přes 20 let. Myslel jsem si, že mezi kapelou a klubem funguje nějaká nevraživost z důvodu stejného názvu. Ukázalo se však, že to tak není, dokonce je tomu přesně naopak. A tak můžeme už na konci září Žlutého psa přivítat u Žlutého psa,“ prozradil současný produkční klubu Vítek Hořeňovský.

Závěrem doplňme, že kapela Žlutý pes vystoupí ve stejnojmenném hudebním klubu v sobotu 28. září, tedy přesně na den svatého Václava.

____________________________________________________________________________________________  

SOUTĚŽ O 2 VSTUPY

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.10.

Ministr slíbil dva miliony na Smetanovu Litomyšl

Vazba Litomyšle na Švédsko je dána i osobou Bedřicha Smetany, který ve Švédsku prožil důležitou část svého života.

Kultura celý článek
16.7.

Nově zrekonstruovaný zámek v Cholticích - tip na Váš výlet

Renesanční zámek je jednou ze součástí rozlehlého zámeckého areálu. Od roku 2008 byl přístupný veřejnosti pouze omezeně.

Kultura celý článek
16.8.

Jiří Kolář v Galerii ART

Český básník a výtvarník Jiří Kolář je světově uznávaným a respektovaným umělcem zejména díky svým jedinečným kolážím.

Kultura celý článek
19.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

První letošní představení z cyklu Pohodová neděle se uskuteční již tuto neděli 21. září, kdy divadlo uvede interaktivní komedii Bláznivé nůžky, která vás zavede do kadeřnického salónu, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků.

Kultura celý článek
2.9.

Východočeské divadlo zahájí novou sezónu s Milanem Uhdem

Východočeské divadlo uvedlo Baladu pro banditu v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće. O výpravu se postaral Tomáš Moravec, choreografii připravil Jiří Pokorný, hudebně inscenaci nastudoval Václav Trunec a souboje nazkoušel Karel Basák.

Kultura celý článek
19.6.

Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově

Kozlovská krajina a zdejší obyvatelé mladého malíře inspirovali k celé řadě prací.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting