Žlutý pes na druhou v Pardubicích

19.9.

Žlutý pes na druhou v Pardubicích

                                                                                                            

Neobvyklou událostí začne podzimní klubová sezóna v Pardubicích. Do hudebního klubu  Žlutý pes dorazí stejnojmenná kapela kolem frontmana a skladatele Ondřeje Hejmy, která zde oslaví 40 let na scéně. 

Když v 1991 vznikal v pardubické Cihelně hudební klub Žlutý pes, kapela s identickým názvem se již přes 10 let pohybovala na české hudební scéně. Hudební klub od té doby několikrát změnil své provozovatele a rozrůstal se, na druhou stranu stihl také dvakrát za svoji bezmála třicetiletou historii vyhořet. Po celou dobu ale zůstal věrný svojí adrese v ulici Ke Koupališti a přežil veškeré změny v náladách a prioritách návštěvníků hudebních koncertů. Dnes se řadí k nejdéle fungujícím klubům v České republice.

Ještě bohatší historii má za sebou kapela se stejným názvem. Žlutý pes založil Ondřej Hejma již na sklonku roku 1978 a o rok později začal se skupinou koncertovat. Právě na letošní rok proto připadá velkolepá oslava 40 let na hudebním kolbišti. Před sametovou revolucí musela kapela (především díky článku „Nová vlna se starým obsahem“) několikrát změnit svůj název, aby se později mohla vrátit k názvu Žlutý pes. První řadové album kapely vyšlo ještě před revolucí v roce 1988. Kapela jich do dnešního dne stihla vydat již přes deset.

Spojení těchto dvou subjektů by se na první pohled mohlo zdát jako samozřejmý nápad. „Až po probádání se historií klubu jsem zjistil, že Žlutý pes u nás nehrál přes 20 let. Myslel jsem si, že mezi kapelou a klubem funguje nějaká nevraživost z důvodu stejného názvu. Ukázalo se však, že to tak není, dokonce je tomu přesně naopak. A tak můžeme už na konci září Žlutého psa přivítat u Žlutého psa,“ prozradil současný produkční klubu Vítek Hořeňovský.

Závěrem doplňme, že kapela Žlutý pes vystoupí ve stejnojmenném hudebním klubu v sobotu 28. září, tedy přesně na den svatého Václava.

____________________________________________________________________________________________  

SOUTĚŽ O 2 VSTUPY

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.8.

Boni pueri čekaly v Pekingu ovace ve stoje

Přímo z pekingského letiště si CCTV odvezla Boni pueri do svého studia, aby s nimi natočila znělku, která byla součástí olympijského vysílání přenášející zprávy z brazilského Ria. Studio bylo ohromné a simulovalo barvami i dekorací brazilské pobřeží. Nejenže televize poslala pro zpěváky autobus na letiště, ale pozvala je také na večeři v přímo v budově CCTV.

Kultura celý článek
8.9.

Slavný český sbor Boni pueri chystá natáčení pro Hollywood

Ještě do konce roku se sbor znovu objeví v sále Rudolfina, tentokrát před mikrofony, aby natočil hudbu k filmu Aldabra režiséra Steve L. Lichtaga, kterou složil absolvent Berklee College of Music v Bostonu Robert Jíša. S ním Boni pueri již spolupracovali na jedné platinové desce, hudbě k filmu Století Miroslava Zikmunda nebo unikátním 3D projektu Hlasy světla.

Kultura celý článek
17.1.

Polička je zastoupena na prestižních výstavách v Praze

Národní památkový ústav pořádá od 12. října do 28. února ve Šternberském paláci výstavu Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty.

Kultura celý článek
7.2.

Na Malou scénu Východočeského divadla se vrací Pokusní králíci

Ke spolupráci si režisérka přizvala stejné herce jako v roce 2011, diváci se tedy mohou těšit na Josefa Pejchala, dnes již hostujícího Miloslava Tichého, Lídu Vláškovou a Ludmilu Mecerodovou. Výjimkou je role ředitele banky, kterou namísto Jiřího Kalužného nastudoval Pavel Novotný.

Kultura celý článek
11.3.

Pohodové nedělní odpoledne s Blbcem k večeři

Pokud chcete zdarma získat dvě vstupenky na toto představení, klikněte na ikonu SOUTĚŽ. Zde jsou uloženy dvě fotografie z komedie Blbec k večeři, které se na první pohled zdají stejné. Ale nejsou! Zkuste najít 5 rozdílů a napište je do formuláře, soutěž uzavřeme v pondělí 17. března a poté vylosujeme jednoho šťastného, kterého na odpoledního Blbce k večeři pozveme (pozvánka platí samozřejmě pro dvě osoby).

Kultura celý článek
6.11.

DJ Džejár slaví 20. let na české taneční scéně – Total Inferno Chrudim – 9.11.2018

Džejárova tour po České republice bude završena jedinečnou narozeninovou party v pardubickém klubu ABC dne 22.3.2019, kde se společně se zahraničními i českými umělci a fanoušky můžete přidat k DJ Džejárovi na akci s nevšedním programem a hosty. V prodeji je pouze limitovaný počet vstupenek.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting