„Zpívání“ pro Eričku

3.5.

„Zpívání“ pro Eričku

Východočeské divadlo se znovu spojilo s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, na jejíž popud pořádá benefiční představení muzikálu Zpívání v dešti, které se uskuteční v pátek 6. května od 19.00 hodin v Městském divadle. „Záštitu nad představením, konaným v rámci III. ročníku akce s názvem Přístupné divadlo, převzal Pavel Šotola, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor, který charitativní večer zahájí spolu s předsedou NRZP ČR Václavem Krásou,“ říká Radka Svatošová, vedoucí Poradny NRZP ČR v Pardubicích.

Výtěžek z představení, po jehož skončení proběhne ve foyer krátké společenské setkání, bude v plné výši poskytnut na léčbu, léky a terapie pro tříletou Eričku Beranovou, která je postižena postvakcinační encefalopatií.

Muzikál Zpívání v dešti vychází z hollywoodské klasiky – filmu Singin’ in the Rain z roku 1952 s Debbie Reynoldsovou, Donaldem O’Connorem a Genem Kellym. Kromě známé písně Singin’ in the Rain nabízí další skvělé melodie a především úchvatné stepařské kreace. Je typickým rodinným muzikálem, který potěší a pobaví diváky všech věkových kategorií. Pardubická verze světoznámého muzikálu s Martinou Sikorovou, Josefem Pejchalem a Janem Musilem v hlavních rolích se dvakrát stala divácky nejúspěšnější inscenací roku, a přestože premiéra „Zpívání“ v režii Petra Novotného se v Pardubicích konala už v roce 2012, na nezájem diváků si stále nemůže stěžovat!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.9.

KD Dubina otevírá širokou paletu kurzů a kroužků

Zájem dětí i rodičů o kurzy a kroužky v dublinském kulturním domě neustále stoupá.

Kultura celý článek
2.6.

Baťova Electra přiletí, Gripen zůstane doma

Cesta, s patnácti zastávkami, byla důstojně zakončena na letišti Točná. Electra je pro Čechy zajímavá tím, že se jedná přímo o stroj používaný v létech 1937 až 1939 továrníkem J. A. Baťou,“ přibližuje horkou novinku Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Kultura celý článek
29.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Hlavní část vzpomínkových akcí, které budou v Pardubicích probíhat i na podzim, se uskuteční v pondělí 30. června v kostele sv. Bartoloměje a na prostranství u nedaleké zvonice. „V den Arnoštova úmrtí bude v kostele sv. Bartoloměje renomovaný historik František Šebek přednášet o odkazu Arnošta z Pardubic, následovat pak bude mše svatá, kterou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, 36. arcibiskup pražský,“ řekla Jana Fiedlerová z oddělení kultury pardubického magistrátu.

Kultura celý článek
22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch.

Kultura celý článek
11.5.

Blbec je směšný i dojímavý, říká o nové hře Mikolášková

Mladá režisérka uvádí v pardubickém divadle po úspěšné Čistírně další komedii.

Kultura celý článek
9.3.

VČD dosáhlo rekordu v návštěvnosti

Při prezentování hospodářských výsledků za rok 2006 se ředitel VČD Pardubice Petr Dohnal musel pochválit.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting