Žraloci „doplují“ do zahrad v Litomyšli

17.6.

Žraloci „doplují“ do zahrad v Litomyšli


Divadlo Harmonika zahraje pohádku O vodníku Řešátkovi v neděli 27. července v Litomyšli v Klášterních zahradách. Představení začíná v 10 hodin.


Pro sedm slziček rozmilé rusalky hastrman Řešátko vydal se do dálky... Tak začíná pohádka pražského divadla Harmonika. „Na příběhu vodníka Řešátka, který putuje pro sedm slziček rusalky, děti pochopí, jak vypadá koloběh vody v přírodě,“ přibližuje děj Květuše Soukupová, dramaturgyně Dobrého divadla Litomyšl. S hercem Markem Vojtěchem Dobré divadlo spolupracuje již po několikáté. „Jeho pohádky jsou zárukou kvality. Z jednoduchých příběhů se děti poučí a zazpívají si s hercem, který je doprovází na harmoniku,“ dodává dramaturgyně Soukupová.


Dobré divadlo Litomyšl si zakládá na kvalitních představeních pro nejmenší diváky. „Naši kluci jsou vždy nadšení a celé odpoledne vypráví zážitky. Konečně někdo dělá super zábavu
pro děti, navíc poučnou, a nechce za to majlant,“ říká Jarmila Kovářová, maminka malého Honzy a Vítka. Představení musí děti především zaujmout. Na to dbá dramaturgyně Dobrého divadla. „Při výběru pohádky je důležité, aby se malé děti nenudily a odnesly si z pohádky poučení. Proto se soustředím na divadla, která aktivně děti zapojují do příběhu, zvou je k sobě na jeviště nebo naopak jdou herci za dětmi,“ vysvětluje Květuše Soukupová.
Pohádka O vodníku Řešátkovi je vhodná pro děti od tří let. Vstupenky lze koupit přímo
na místě za 50 korun.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.2.

VČD slibuje: Konečně se dozvíte, o čem je Netopýr

V klasickém operetním zpracování je prý rozumět každé 75. slovo. Pardubice proto vytvořily činoherní adaptaci.

Kultura celý článek
12.6.

Festival Smetanova Litomyšl zítra začíná

Zítra bude zahájen 56. ročník mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl slavnostním koncertem - České operní gala.

Kultura celý článek
16.1.

Východočeské divadlo Pardubice bude hostit GRAND Festival smíchu

Pošesté bude udělena také Cena Genia smíchu, která je oceněním za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelnictví komediálního žánru v posledních letech. O držiteli této ceny, jejíž název je odvozen od sochy Genia akademického sochaře Bohumila Kafky umístěné v průčelí historické budovy Východočeského divadla, rozhoduje Akademie Genia smíchu složená z kritiků, divadelních publicistů, teoretiků, ale i režisérů a dramaturgů. Předchozími držiteli ceny jsou Jiří Suchý, Lubomír Lipský, Jan Borna, David Drábek a Jan Vodňanský.

Kultura celý článek
6.9.

Výstava Jana Honsy v Městské galerii

Pod názvem Kvetoucí hruška v širém poli bude představeno na 160 prací tohoto osobitého krajináře.

Kultura celý článek
2.3.

Jaro je tu! Hurá na Majáles!

Dva dny Majálesového veselí v Pardubicích! Pátek 13.5.2016 od 13:00 do 22:00 Sobota 14.5.2016 od 10:30 do 23:59 Poprvé DVA DNY zábavy na třech pódiích!

Kultura celý článek
8.3.

Východočeské divadlo se oblékne do plesového

Adrenalin do těla dodá vzdušný tanec, který se na plese objeví poprvé. V programu samozřejmě nebude chybět vyhlášení nejoblíbenější herečky a herce VČD roku 2015. Jako půlnoční dárek vystoupí taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka – vítězové televizní taneční soutěže StarDance. A ještě taková perlička – jestliže někdo netuší, co je „taneční plesání o ceny“, bude možná hodně překvapen…

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting