Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

13.5.

Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce, ve spolupráci s Klubem Ámos - Centrem pro rodinu a sociální péči o. s., připravilo hravou výstavu zaměřenou na umělecké přátelství skladatele s malířem Janem Zrzavým. Výstava se zaměřuje na umělecké přátelství hudebního skladatele Bohuslava Martinů s malířem Janem Zrzavým. Tito dva rodáci z Vysočiny a milovníci francouzské kultury mají společného daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát. Kromě společných životních osudů a estetických názorů výstava představí oba umělce v opačných rolích – Martinů jako výtvarníka a Zrzavého jako milovníka hudby. Výstava je obohacena o dvě samostatné části. V jedné jsou vystaveny Zrzavého drobné grafiky z tematicky spřízněného období jeho tvorby, které laskavě zapůjčily Moravská galerie v Brně a Galerie moderního umění v Hradci Králové. Pro dětské návštěvníky je pak připravena interaktivní část Pojďte si hrát s panem malířem, zapůjčená ostravským sdružením Klub Ámos. Vernisáž výstavy se koná v sobotu 15. května 2010 od 14:00 hod. Speciálním hostem vernisáže bude prof. Jaroslav Mihule, který zde promluví nejen jako uznávaný martinůolog, ale i jako pamětník osobních setkání s Janem Zrzavým. Otevírací doba výstavy: úterý - neděle 9.00-12.00, 12.30-17.00 hod.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.5.

V Poličce budou opět listovat knihou na divadelním jevišti

„Fungujeme jako seriál, lidé se těší na to, s čím přijdeme. A to je také důvod, proč se neopakujeme. A tak měníme žánry, styly i obsazení. Pořád ale zůstáváme živými a vtipnými prezentátory knih,“ uvedl hlavní účinkující Lukáš Hejlík.

Kultura celý článek
2.9.

Východočeské divadlo zahájí novou sezónu s Milanem Uhdem

Východočeské divadlo uvedlo Baladu pro banditu v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće. O výpravu se postaral Tomáš Moravec, choreografii připravil Jiří Pokorný, hudebně inscenaci nastudoval Václav Trunec a souboje nazkoušel Karel Basák.

Kultura celý článek
2.2.

Východočeské divadlo Pardubice na Žižkovské štaci

Přehlídky divadlo pořádá pravidelně třikrát v sezóně, vždy od prvního úterý v únoru, dubnu a listopadu.

Kultura celý článek
29.9.

Vysokoškoláci mohou do divadla za výhodnou cenu

Sezónní předplatné skupiny V bude obsahovat tři v současné době nejvyhledávanější tituly.

Kultura celý článek
9.11.

PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

Na nedělním koncertě tak zazní Smetanova Vltava a mimo jiné také Fibichův Poem. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavný koncert plný překvapení. Do kouzelného světa hudby je zavede dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem.

Kultura celý článek
3.10.

Bramborová sobota

V sobotu 6.října se na Veselém Kopci u Hlinska bude konat zábavný program s názvem „Bramborová sobota“.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting