Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

13.5.

Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

Zrzavý Martinů, aneb Pojďte si hrát s panem malířem

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce, ve spolupráci s Klubem Ámos - Centrem pro rodinu a sociální péči o. s., připravilo hravou výstavu zaměřenou na umělecké přátelství skladatele s malířem Janem Zrzavým. Výstava se zaměřuje na umělecké přátelství hudebního skladatele Bohuslava Martinů s malířem Janem Zrzavým. Tito dva rodáci z Vysočiny a milovníci francouzské kultury mají společného daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát. Kromě společných životních osudů a estetických názorů výstava představí oba umělce v opačných rolích – Martinů jako výtvarníka a Zrzavého jako milovníka hudby. Výstava je obohacena o dvě samostatné části. V jedné jsou vystaveny Zrzavého drobné grafiky z tematicky spřízněného období jeho tvorby, které laskavě zapůjčily Moravská galerie v Brně a Galerie moderního umění v Hradci Králové. Pro dětské návštěvníky je pak připravena interaktivní část Pojďte si hrát s panem malířem, zapůjčená ostravským sdružením Klub Ámos. Vernisáž výstavy se koná v sobotu 15. května 2010 od 14:00 hod. Speciálním hostem vernisáže bude prof. Jaroslav Mihule, který zde promluví nejen jako uznávaný martinůolog, ale i jako pamětník osobních setkání s Janem Zrzavým. Otevírací doba výstavy: úterý - neděle 9.00-12.00, 12.30-17.00 hod.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.1.

Novoroční koncert jako poděkování za dálnici D11

19. ledna 2007 se ve foyer pardubické ČSOB Pojišťovny uskutečnil Novoroční koncert.

Kultura celý článek
14.5.

Slávek Janoušek zahraje v letohradském Lesním klubu

Po koncertu ve 21 hodin bude následovat ochutnávka moravských vín ze sklepa vinohradníka Rudolfa Židka z Pálavy.

Kultura celý článek
16.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte! Ještě nikdy se vám totiž nestalo, že byste mohli ovlivňovat děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!

Kultura celý článek
25.8.

Nová divadelní sezóna plná velkých výzev!

S režisérem Adamem Doležalem jsme se rozhodli pokračovat v inscenování titulu, který jsme již formou INprojektu načrtli v lednu 2014 – na hře Sexy prádlo kanadské autorky Michele Rimlové.

Kultura celý článek
23.11.

Kraj chce zrovnoprávnit muzea

Dosud Pardubický kraj hradí provoz regionálních muzeí částkou 50 milionů korun.

Kultura celý článek
23.11.

Pohádka O slepičce potěší děti z Hradce a Dobřenic

Podaří se hodné slepičce zachránit sobeckého kohouta, kterému zaskočilo semínko?

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting