Chrudimská Agora se i letos otevírá každé úterý zajímavým akcím pro veřejnost

4.5.

 Chrudimská Agora se i letos otevírá každé úterý zajímavým akcím pro veřejnost

Od letošního roku se chrudimská Agora opět každé úterý otevírá pro veřejnost a probíhají zde pravidelné „komunitní úterky“.

Jejich program je plný cestovatelských a jiných besed, filmových představení, divadelních zážitků a také zajímavých hudebních a seberozvojových workshopů.

„Veřejnost se „pomalu ale jistě“ učí sledovat dění v Agoře a program našich akcí. Párkrát se sice stalo, že nepřišel vůbec nikdo, ale často máme i pěkně plno,“ říká o komunitních útercích Lukáš Ságl, pracovník Šance pro Tebe, který o běh dění v Agoře pečuje.


Co si pod pojmem „komunitní úterky v Agoře“ představit?
„Hlavní naše úsilí tkví v tom, abychom dokázali v běžném pracovním podvečeru lidem z Chrudimi a okolí nabídnout zajímavou alternativu, jak strávit večer a také jak poznat Agoru jinak,“ uvádí Lukáš Ságl. Organizace Šance pro Tebe, která ve zdejších prostorách působí už 17. rokem chce lidem především z blízkého okolí ukázat, že Agora se už dávno stala odlišným místem, než jak ji obyvatelé Chrudimi znali v minulosti.

„V rámci komunitních úterků je možné společně sdílet prostor, čas a téma, které nás všechny zajímá. Také je to šance podívat se na „věci“ jiným pohledem. Naším cílem je propojit anebo ještě lépe spojit lidi z Chrudimi v komunitu či skupinu, která společně dokáže diskutovat, trávit volný čas anebo se podílet na místních akcích,“ vysvětluje také Sophia Dvořáková, ředitelka neziskové organizace Šance pro Tebe.

Co zajímavého už v letošním roce v Agoře proběhlo?
Letošním zatím nejúspěšnějším počinem v Agoře bylo promítání snímku „Hrdinové nebo srabi“, které proběhlo poslední lednové úterý a přilákalo mnoho zájemců také k následné diskuzi s autory filmu Lenkou Ondráčkovou a Tomášem Jirečkem. Neméně zajímavá byla třeba také módní přehlídka, během níž se šicí dílna Ušito s šancí pochlubila svou prací. „Každý úterek je ale úplně jiný. Je to vždy tím, kdo se na jeho programu podílí a kdo přináší hlavní téma. Velice mě zaujalo např. Divadlo v pytlíčku, které sehrály dvě mladé ženy. Bylo o pouti, kterou společně podnikly a podle níž pak ztvárnily představení Pouť sv. Františka z Assisi,“ vzpomíná Sophia Dvořáková.

Vyhledávaným programem komunitních úterků v Agoře však i nadále podle organizátorů ze Šance pro Tebe jsou cestovatelské besedy a filmová promítání.

Co se v nejbližší době v Agoře chystá najdou zájemci na webových stránkách Šance pro Tebe pod záložkou Akce, stejně tak jsou akce pravidelně zveřejňovány na Facebooku Šance pro Tebe. Na program mohou lidé vyrazit vždy v úterý v podvečer, osvěžit se ve zdejší improvizované Fair Trade kavárně, a to za vstupné buďto dobrovolné anebo v symbolické výši.

Kromě plánovaného programu organizátoři nabízí veřejnosti také možnost přispět svým vlastním počinem a udělat si tzv. „úterek na míru“. Zájemci se mohou obrátit na kontaktní mail lukas@sance.chrudim.cz.

Další zprávy z kategorie "Názory"

8.11.

Doprava, šikana a osobní bezpečí.

Skupinka větších dětí měla přednášku zaměřenou na protiprávní jednání nezletilých, konkrétně na velmi negativní formu chování v kolektivu. Žákům nebyly pojmy šikana a kyberšikana neznámé. V jejich věku si každý z nich plně uvědomoval, že tato forma chování je špatná a nikdo by se s ní setkat nechtěl. Důsledky nevhodného chování jsem všem přítomným vysvětlila.

Názory celý článek
14.5.

Normální debil Roberta Bellana

Divadelní hru Normální debil jsi napsal podle své stejnojmenné povídkové knížky. Kde se v tobě vzal impuls k tomu, že jsi před lety začal psát povídky inspirované vlastním dětstvím a dospíváním? Na ten prvotní impuls už si nevzpomínám, ale asi to souviselo jednak s jakousi „autoterapií“ – vyrovnáním se s tradiční rodičovskou výchovou a taky, a to zřejmě byl hlavní důvod, že jsem podvědomě sbíral materiál pro divadelní hru. Knihu jsem totiž původně vlastně vydat nechtěl, aby rodiče nedostali srdeční příhodu. Několik přátel to za pomoci drobného násilí udělalo v podstatě proti mé vůli. Ale přežil jsem to, rodiče taky a dnes jsme všichni – rodiče, přátelé i já – „happy“.

Názory celý článek
4.6.

Pardubice: Křivka odchází ze Strany zelených

Krajskou organizaci nyní povede její první místopředseda Josef Ehrenberger.

Názory celý článek
4.10.

Den zvířat je den živých bytostí

Zvířata jsou stejně jako člověk živými tvory, schopnými na různém stupni pociťovat bolest a utrpení.

Názory celý článek
2.1.

Můj důrazný nesouhlas s výroky presidenta ČR Václava Klause...

Nenastal uz cas nazyvat veci pravymi jmeny? Proc se na to divat z te strany ci one strany?

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting