ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

16.11.

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

Zastupitelé České strany sociálně demokratické, kteří jsou v pátém pardubickém obvodu v koalici s ODS, nepočítají s variantou, že by do konce volebního období jakkoliv zpochybňovali postavení starosty Jaroslava Kňavy v čele malé radnice. Obdobná situace je i sedmém pardubickém obvodě, kde je Milan Tichý starostou taktéž s podporou sociální demokracie. Přestože oba starostové z ODS čelí v posledních dnech tlaku v souvislosti se svou cestou na fotbalový zápas do Madridu, nebudou sociální demokraté v obvodech tento problém do obvodních zastupitelstev nijak přenášet. „Jako člen rady jsem zodpovědný především za situaci v našem pátém obvodu, a ta není v současné době špatná,“ prohlásil radní za ČSSD Ladislav Doležal. Také v sedmém obvodě se žádná revoluce nechystá. „Já osobně jsem vždy patřil ke kritikům současného vedení tzv. velké radnice. Prodej městských bytů nebo hokejového klubu považuji za přímo vzorové ukázky špatného vedení města, na kterém se podílela celá pardubická ODS,“ říká místostarosta sedmého obvodu Zdeněk Škařupa za ČSSD. „S naším obvodem však ani jedna kauza nijak nesouvisí, a proto se jimi nebudeme zabývat,“ dodává Škařupa. Své stranické kolegy podpořil i náměstek hejtmana Pardubického kraje a předseda Městského výboru sociální demokracie Jan Tichý. „Na skutečnost, že se ODS chová v Pardubicích jako na dobytém území, upozorňuji již dlouho. Současný tlak na odvolání Jaroslava Kňavy a svého jmenovce Milana Tichého z ODS z funkcí starostů však považuji především za důsledek vnitrostranického boje ODS před primárními volbami,“ říká opoziční lídr z ČSSD Jan Tichý. „Například pardubický hokej nevýhodně prodali všichni, tak ať všichni i odstoupí. Tímto pochopitelně myslím celou radu města Pardubic. Dále musím konstatovat, že město Pardubice současně trpí tím, že si ODS na veřejnosti vyřizuje své dlouhodobé problémy, místo toho, aby řešila problémy našeho města,“ říká Tichý a dodává, že udělá vše pro to, aby se ČSSD nepřipletla do vyřizování účtů uvnitř pardubické ODS. Jan Tichý, předseda MěV ČSSD Ladislav Doležal, člen RmO Pardubice V Zdeněk Škařupa, místostarosta MO Pardubice VII

Další zprávy z kategorie "Názory"

18.4.

Anketa ukázala, že se cestování spíše zkomplikuje

V anketě se ozývaly návrhy, aby byly všechny zastávky MHD soustředěny před budovu nádraží.

Názory celý článek
11.8.

Nejvíce nás zajímá maso!

Nejčastěji si spotřebitelé stěžují na nedodržování podmínek, které by mohly ohrozit zdravotní nezávadnost potravin (zejména skladování), dále na jakost, nesprávné značení potravin a hygienické podmínky při prodeji a manipulaci s potravinami. Každá stížnost je řešena a jsou přijímána příslušná opatření.

Názory celý článek
2.6.

Neziskové projekty na Pardubicku mohou žádat o grant ve výši až 100 000 korun

O grant na projekty, které významně pomohou budování občanské společnosti a rozvoji komunity a veřejného prostoru, mohou žádat neziskovky, lokální komunity a neformální skupiny. Podmínkou udělení grantu je i jasný postoj, že sociálně vyloučení, zdravotně hendikepovaní a národnostní, genderové a nově příchozí menšiny mají ve společnosti a komunitách své místo. Zájemci se mohou přihlásit se svým projektem do 4. července 2017 na www.t-mobile.cz/pomahame.

Názory celý článek
6.1.

Važme si jeden druhého a pomáhejme si

I když vstupujeme do nového roku s řadou očekávání nezapomínejme, že zdravý člověk má mnoho přání, nemocný jen jedno. Proto Vám všem přeji především hodně životních sil, optimismu a pevné zdraví. To je hlavní předpoklad k tomu, aby se mohla splnit i další předsevzetí, což Vám ze srdce přeji!

Názory celý článek
20.6.

Pardubický kraj vedený ČSSD opustil povinnost pečovat o majetek

Dotovaný subjekt si na provozní dotaci zvykne, aniž by se snažil svoji špatnou finanční situaci řešit.

Názory celý článek
12.9.

Prohlášení primátorky a náměstka primátorky

Naprosto flagrantní je tvrzení, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting