ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

16.11.

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

ČSSD na malých radnicích nezpochybní pozice starostů

Zastupitelé České strany sociálně demokratické, kteří jsou v pátém pardubickém obvodu v koalici s ODS, nepočítají s variantou, že by do konce volebního období jakkoliv zpochybňovali postavení starosty Jaroslava Kňavy v čele malé radnice. Obdobná situace je i sedmém pardubickém obvodě, kde je Milan Tichý starostou taktéž s podporou sociální demokracie. Přestože oba starostové z ODS čelí v posledních dnech tlaku v souvislosti se svou cestou na fotbalový zápas do Madridu, nebudou sociální demokraté v obvodech tento problém do obvodních zastupitelstev nijak přenášet. „Jako člen rady jsem zodpovědný především za situaci v našem pátém obvodu, a ta není v současné době špatná,“ prohlásil radní za ČSSD Ladislav Doležal. Také v sedmém obvodě se žádná revoluce nechystá. „Já osobně jsem vždy patřil ke kritikům současného vedení tzv. velké radnice. Prodej městských bytů nebo hokejového klubu považuji za přímo vzorové ukázky špatného vedení města, na kterém se podílela celá pardubická ODS,“ říká místostarosta sedmého obvodu Zdeněk Škařupa za ČSSD. „S naším obvodem však ani jedna kauza nijak nesouvisí, a proto se jimi nebudeme zabývat,“ dodává Škařupa. Své stranické kolegy podpořil i náměstek hejtmana Pardubického kraje a předseda Městského výboru sociální demokracie Jan Tichý. „Na skutečnost, že se ODS chová v Pardubicích jako na dobytém území, upozorňuji již dlouho. Současný tlak na odvolání Jaroslava Kňavy a svého jmenovce Milana Tichého z ODS z funkcí starostů však považuji především za důsledek vnitrostranického boje ODS před primárními volbami,“ říká opoziční lídr z ČSSD Jan Tichý. „Například pardubický hokej nevýhodně prodali všichni, tak ať všichni i odstoupí. Tímto pochopitelně myslím celou radu města Pardubic. Dále musím konstatovat, že město Pardubice současně trpí tím, že si ODS na veřejnosti vyřizuje své dlouhodobé problémy, místo toho, aby řešila problémy našeho města,“ říká Tichý a dodává, že udělá vše pro to, aby se ČSSD nepřipletla do vyřizování účtů uvnitř pardubické ODS. Jan Tichý, předseda MěV ČSSD Ladislav Doležal, člen RmO Pardubice V Zdeněk Škařupa, místostarosta MO Pardubice VII

Další zprávy z kategorie "Názory"

9.1.

Konec tradic v Pardubicích?

První lednovou sobotu se rok co rok v Pardubicích na Labi koná setkání otužilců z celé republiky.

Názory celý článek
18.7.

Zavlečení slintavky a kulhavky je tak „snadné"...

Nejde pouze o slintavku a kulhavku, ale též o vzteklinu, africký mor prasat, apod. Se vzteklinou je též třeba počítat, uvedl mimo jiné Bernard Vallat. Jde opět o severní Afriku, ale i celou řadu i evropských zemí. Zde je obranou zejména vakcinace zvířat a její kontroly při cestování, tranzitu a dovozech. To, že je ČR vztekliny prostá od roku 2002 stálo desítky milionů korun a udržení tohoto statutu je prvořadou snahou státního veterinárního dozoru.

Názory celý článek
18.8.

Stříhání pásek není měřítkem odvedené práce

Při rozhodování o využití městských prostředků je to podobné jako při rozhodování o domácím rozpočtu.

Názory celý článek
27.5.

Vážně nevážně s herci roku 2014

Martina: Ještě mě napadlo, jak na plese taháme anketní lístek z té skleněné koule, že bych opravdu vytáhla hlas od pana Miroslava Sikory…, což je můj děda! (smích) Láďa: No jo, ty to máš dobrý, že máš rodinu! My s Péťou už rodinu nemáme, tak můžeme jen doufat… A pak teda stojím nad tou Petrou – to máš jak na základce! Jako bys byla po škole a dostala 388x napsat Ladislav Špiner! (smích)

Názory celý článek
16.8.

Táborová dopoledne s policií

Druhé táborové dopoledne v obci Dlouhý jsem s přítomnými besedoval na téma protiprávního jednání. V úvodu jsme si povídali o policii. Co dělá a kde se s ní můžeme setkat. Poté přišlo na řadu správné chování. Každý si byl vědom, že za každé porušení pravidel ho čeká trest.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting