Dobrému divadlu se daří!

30.12.

Dobrému divadlu se daří!Nezisková organizace Dobré divadlo v letošním roce navázala spolupráci s Novohradeckým divadlem v Hradci Králové. Pod její záštitou pořadatelé uskutečnili pohádky, ochotnické komedie a koncert. Svou nabídkou programu zkvalitnila kulturní život v Hradci Králové a seznámila diváky s amatérskými soubory ze vzdálených měst.


Ředitel Dobrého divadla mluví o momentální činnost Dobrého divadla v Litomyšli: „V současné době hledáme v Litomyšli stálou scénu, zatím pohádky, koncerty a amatérská divadla pořádáme v Zámecké jízdárně, nebo v klenutém sálu Zámeckého pivovaru. Snažíme se vybírat pořady, které podle nás doplňují kulturní život Litomyšle.“


K dalším projektům Dobrého divadla patří Zážitkové provázení s rytířem Toulovcem, který v tomto roce věnoval na pohádky kolem  9 000 korun. Toulovcovy služby využívají mateřské školky, zaměstnanci firem, rodiny s dětmi i maturitní ročníky. Toulovec turisty vzdělává a zároveň přispívá k cestovnímu ruchu města. Upozorňuje na rodinné podniky, dobrou kuchyň a vodí skupiny na ochutnávky chmelového moku a vína.


V Hradci Králové a na Kunětické hoře Dobré divadlo uspořádalo řemeslnické trhy, které se stávají součástí tamního folklóru. Trhů se účastní řemeslníci, kteří mají řemeslo ve své krvi již po několik generací.


Květuše Soukupová
Dramaturgyně Dobrého divadla, o. s.

Další zprávy z kategorie "Názory"

18.4.

Anketa ukázala, že se cestování spíše zkomplikuje

V anketě se ozývaly návrhy, aby byly všechny zastávky MHD soustředěny před budovu nádraží.

Názory celý článek
23.3.

„Nadchod bez náhrady jsme nikdy rušit nechtěli“

Od samého počátku, kdy se řešila zástavba Masarykova náměstí, jsme zvažovali obě potenciálně možná řešení.

Názory celý článek
3.5.

Prohlášení a výzva primátorky města Pardubic Štěpánky Fraňkové

Jsem si vědoma toho, že stejně jako městské organizace tak i vy máte z pronájmů svých prostor finanční zisk. Apeluji však na morální hodnoty vás všech, hledejte pro využití těchto prostor jiné obchodní partnery a ne společnosti, jejichž zástupci se často a bez skrupulí dopouští nelidského chování vůči našim rodičům a prarodičům.

Názory celý článek
9.11.

Slavík z Madridu

Zcela trefně před časem zhodnotil osobnost Jaroslava Kňavy jeden z kolegů novinářů: "S Kňavou je aspoň legrace."

Názory celý článek
4.9.

Metamorfóza starosty Tichého

„Myslím, že sundáváme kalhoty a brod je velmi daleko. Pan Linhart se chová, jako kdysi chrudimští radní, kteří ..."

Názory celý článek
27.3.

Pardubická „panelstory“

V Pardubicích jsem zvyklý na paneláky ( tak říkám stavbám typu krychle,někdy široké, někdy vysoké, ale vždy rovnoběžné stěny).

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting