Klame Rada města Pardubice své zastupitele?

16.6.

Klame Rada města Pardubice své zastupitele?

Klame Rada města Pardubice své zastupitele?

Městský výbor (MěV) ČSSD Pardubice se seznámil s vyjádřením pana Šmidberského na internetových stránkách HC Eaton Pardubice k situaci v hokejovém klubu. MěV ČSSD Pardubice je některými jeho výroky překvapen a proto žádá jak vedení pardubické radnice, tak samotného majoritního vlastníka klubu o odpovědi na následující otázky: 1. V jaké finanční situaci byl samotný klub v době prodeje? 2. Jak je možné, že vedení klubu i přes avizovaný dluh ve výši 30 mil. Kč nebylo vyměněno či alespoň kvalitativně doplněno? 3. V představenstvu klubu byla řada členů vládnoucí koalice, která měla dohlížet na hospodaření klubu. Když dovedla klub do takto tíživé situace, máme čekat, že ve stejně „finanční kondici“ se nachází i město Pardubice? MěV ČSSD Pardubice je dále znepokojen faktem, že Rada města Pardubic klame své zastupitele, což mimo jiné dokazuje výrok náměstka primátora Krejčíře v MF DNES v pátek 5. 6. 2009: „Asi je pravda, že bychom si přiznáním stavu ušetřili některé problémy. Na druhou stranu panovala obava, že kdybychom řekli, jak na tom hokej je, tak by nás zase kritizovali za to, že jsme špatní hospodáři.“ Ptáme se, zda je lež obvyklým prostředkem komunikace Rady města Pardubic se Zastupitelstvem města Pardubic a vyzýváme předkladatele Zprávy o prodeji akcií společnosti HC Moeller Pardubice a.s. ze dne 23. dubna 2008 Jaroslava Demla, stejně jako náměstka primátora Alexandra Krejčíře k vyvození osobní zodpovědnosti za své jednání. MěV ČSSD Pardubice dále upozorňuje na text zprávy neúspěšného zájemce o koupi podílu v tehdejším HC Moeller Pardubice, akciové společnosti HB Capital, která ve své prezentaci varovala před důsledky prodeje hokejového klubu do soukromých rukou v případě, kdy městu zůstane movitý majetek nezbytný k provozování sportovní činnosti. HB Capital a.s. varovala před: „vyvíjením velkého tlaku na politiky v Radě města, zejména v oblasti dotační politiky mládeže, finančního partnerství, zajištění závazků vůči APK a jiné finanční podpory klubu ze strany města, nájmu za pronájem arén…“ MěV ČSSD Pardubice konstatuje, že tato prognóza se zcela naplnila. Jan Tichý – předseda Městského výboru ČSSD Pardubice Jindřich Tauber – předseda zastupitelského klubu ČSSD Libor Malý – místopředseda Městského výboru ČSSD Pardubice Miloslav Kučera – místopředseda Městského výboru ČSSD Pardubice Jiří Komárek – zastupitel MO Pardubice I za ČSSD

Další zprávy z kategorie "Názory"

6.8.

Nejste náhodou i vy množitel (psů)?

Do kategorie „množíren“ můžeme zařadit jednak evidované chovy, respektive firmy legálně obchodující se psy, dále neevidované chovy s nekontrolovanou produkcí štěňat pro prodej a v neposlední řadě problémové neevidované chovy s nekontrolovanou produkcí štěňat, kde chovatelé neustále navyšují počet zvířat z důvodu deklarované lásky ke zvířatům, resp. jejich záchrany.

Názory celý článek
8.11.

Existuje Statutární město Pardubice?

Má někdo z vás, čtenářů Pardubického světa, alespoň trošičku podobný pocit?

Názory celý článek
14.7.

BSE - nic nového

Od počátku letošního roku bylo vyšetřeno 73 445 vzorků mozků skotu, žádný případ.

Názory celý článek
27.3.

Pardubická „panelstory“

V Pardubicích jsem zvyklý na paneláky ( tak říkám stavbám typu krychle,někdy široké, někdy vysoké, ale vždy rovnoběžné stěny).

Názory celý článek
18.1.

Začíná rekonstrukce Pasáže

Obchodů bude v pardubické Pasáži pravděpodobně méně, než se předpokládalo.

Názory celý článek
16.4.

Kmetiněvská výzva (aneb: Lidé, čtěte)

Navyšující se počet trestných činů páchaných pachateli ještě před dovršením 15 roků by měl vést k široké a věcné diskuzi.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting