MHD v Pardubicích má svá "specifika"

28.2.

MHD v Pardubicích má svá "specifika"

MHD v Pardubicích má svá "specifika"

Cestování pardubickou městskou hromadnou dopravou občas nese prvky značné obtížnosti. Dopravní podnik přišel na sklonku minulého roku s novinkou v podobě přístrojů na označování papírových jízdenek, které jsou navíc vybaveny čtecím zařízením pro tzv. Pardubickou kartu. Jde se o elektronickou čipovou peněženku, jež umožňuje cestovat levněji. Jestli též pohodlněji, to je sporné. Desítky tisíc lidí využili možnosti a čipovou kartu si pořídili. Je ale hodně Pardubáků, kteří MHD využívají minimálně, nebo návštěvníci přespolní, jimž se kartu kupovat nevyplatí. Jenže i oni by rádi občas městskou dopravu využili. Tady právě začíná kámen úrazu. Za poslední měsíce valem ubylo trafik, jež jízdenky prodávaly, výrazně se snížil i počet prodejních automatů na území města. Jízdenku je sice možné zakoupit si v přepravním voze u řidiče, jenže se jízdenka občas trochu prodraží, někdy se vám nedostává drobných (řidič přijímá obnos pouze do 50 korun), navíc poněkud zdržujete. Pasažéry, řidiče i sebe. Pokud už se podaří jízdenku si sehnat, vězte, že není ještě vyhráno. „Nové“ strojky semtam neznačí. Prostě netisknou. Patrně do nich někdo zapomněl nalít barvu. Nepřál bych komukoliv, kdo není bytostný optimista, zažít to, čeho jsem byl nedávno svědkem. Dav školáků, patrně nepardubické základní školy, se jal označovat jízdenky, zařízení netisklo, a tak se pokoušel dostat ke strojku u jiných dveří. Podobně „úsměvné“ to musí být v případě zčásti imobilního občana (držitelé ZTP se obávat nemusí) nebo starších lidí. Kolegyně byla přítomna vynucování pokuty stran milé pardubické revizorky, která se domáhala korun za neoznačené lístky dvou starších manželů přesto, že tito jízdenky označili, což potvrdilo i nespočet svědků. Tak nevím, jestli Dopravní podnik města Pardubic poněkud netlačí na lid v Česku, aby si preventivně Pardubickou kartu obstaral každý.

Další zprávy z kategorie "Názory"

10.6.

O manažerském pochybení, dluzích a partajnictví

Reakce hejtmana na sloupek K věci v Mladé frontě Dnes 6. června 2009:

Názory celý článek
22.6.

Aby zvířata netrpěla

Dobré větrání je nutné i v chovech prasat.

Názory celý článek
11.4.

S Besipem mezi žáky

Dobré znalosti nás překvapilyTest nedopadl špatně, ale i přesto se našli tací, kteří udělali chybu třeba v dopravní značce stůj, dej přednost v jízdě. V závěru se dostalo i na správné vybavení kola. Helma, že je povinností každého cyklisty do osmnácti let, si už bude pamatovat každý.

Názory celý článek
7.6.

Veterináři na jatkách budou i nadále

Jatka jsou významným monitorovacím místem, kde jen veterinární lékaři dovedou vyhodnotit možná rizika.

Názory celý článek
16.4.

Kmetiněvská výzva (aneb: Lidé, čtěte)

Navyšující se počet trestných činů páchaných pachateli ještě před dovršením 15 roků by měl vést k široké a věcné diskuzi.

Názory celý článek
20.6.

Pardubický kraj vedený ČSSD opustil povinnost pečovat o majetek

Dotovaný subjekt si na provozní dotaci zvykne, aniž by se snažil svoji špatnou finanční situaci řešit.

Názory celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting